ایرانیان جهان

آخرين مطالب

شهرداری تهران

چراغ سبز تهران و بانکوک به همکاری در زمینه موتور برقی/«باغ دوستی» زمینه ساز دوستی بیشتر دو کشور ایران و تایلند

ایرانیان جهان - علیرضا زاکانی و سفیر تایلند در ایران در جلسه ای با یکدیگر در زمینه مسائل و موضوعات شهری از جمله طرح موتور برقی گفت و گو و تبادل نظر کردند.

دیدار شهردار تهران با سفیر تایلند

ایرانیان جهان - عصر سه شنبه ۲۸ دی ماه ۱۴۰۰ علیرضا زاکانی شهردار تهران با سفیر تایلند در ایران دیدار و گفتگو کرد.

تقدیر اعضای شورای شهر از تبلیغات فرهنگی سازمان زیباسازی شهر تهران

ایرانیان جهان - مهدی پیرهادی، علیرضا نادعلی و سید احمد علوی، سه عضو ششمین دوره شورای اسلامی شهر تهران در چهلمین جلسه این شورا از اقدامات و فعالیت‌های سازمان زیباسازی شهر تهران در حوزه تبلیغات فرهنگی متناسب با ایام به ویژه پویش مادران شهدا تقدیر و تشکر کردند.

«مهدی یعقوبی» رییس کمیسیون خدمات شهری مجمع شهرداران کلانشهرهای ایران شد

ایرانیان جهان - در سی و هفتمین نشست کمیسیون خدمات شهری و محیط زیست مجمع شهرداران کلانشهرهای ایران، مهدی یعقوبی (معاون خدمات شهری ‌محیط زیست شهرداری مشهد مقدس) با اکثریت آراء به عنوان رئیس کمیسیون خدمات شهری و محیط زیست مجمع شهرداران کلانشهرهای ایران انتخاب شد.

ارائه لایحه بودجه ۱۴۰۱ شهرداری تهران به شورا

ایرانیان جهان - علیرضا زاکانی شهردار تهران در چهل و یکمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران، لایحه بودجه ۱۴۰۱ شهرداری تهران را به شورای اسلامی شهر تهران ارائه داد.

زاکانی و دوره جدید شهری در مقابله با کرونا پیشتاز بودند/ بررسی هوشمند و محلی کرونا در مناطق پایتخت

ایرانیان جهان - جلسه هوشمندسازی کنترل زنجیره انتقال ویروس کرونا در کلانشهر تهران، امروز سه شنبه-۲۸ دی ماه ۱۴۰۰- با حضور شهردار پایتخت برگزار شد.

خرید خانه در تهران چقدر آب می‌خورد؟

ایرانیان جهان - قیمت خانه در تهران هر روز گران‌تر می‌شود و خرید خانه بسیار سخت شده است. قیمت پیشنهادی مسکن در ۶۴ درصد از محله‌های شهر تهران پایینتر از متری ۳۰ میلیون تومان است.

لایحه بودجه ۱۴۰۱ شهرداری تا پایان بهمن در شورای شهر بررسی می‌شود

ایرانیان جهان - رئیس شورای اسلامی از بررسی لایحه بودجه ۱۴۰۱ شهرداری تا پایان بهمن در شورای شهر خبر داد و گفت: بودجه را ابتدا در کمیسیون تلفیق و بعد در صحن علنی شورا بررسی می‌کنیم. این پروسه انشاءالله تا پایان بهمن به نتیجه خواهد رسید و نتیجه آن در صحن شورای شهر پس از تکمیل به صورت عمومی اعلام‌ می‌شود.

تقویت ظرفیت گردشگری پایتخت با اجرای پروژه‌های مشارکتی بوستان سرخه‌حصار

ایرانیان جهان - معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران با حضور در منطقه ۱۳ از پروژه‌های خدمات شهری این منطقه بازدید و بر تقویت و پیشبرد پروژه‌های مشارکتی بوستان سرخه حصار در راستای افزایش ظرفیت گردشگری پایتخت تاکید کرد .

امکان صادرات خدمات پزشکی از تهران به کشورهای همجوار

ایرانیان جهان - معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران بر لزوم مشارکت بانک‌ها در تامین منابع مالی پروژه‌های توریست درمانی تاکید کرد و گفت: امکان صادرات خدمات پزشکی از این استان به کشورهای همجوار فراهم است.

بیست و هشتمین نشست تخصصی کمیسیون حمل‌ونقل و ترافیک مجمع شهرداران کلان‌شهرهای ایران

ایرانیان جهان - بیست و هشتمین نشست تخصصی کمیسیون حمل‌ونقل و ترافیک مجمع شهرداران کلان‌شهرهای ایران صبح روز دوشنبه بیست و هفتم دی ماه ۱۴۰۰ با حضور سیدمجتبی شفیعی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران، احسان متولیان دبیرکل مجمع شهرداران کلانشهرهای ایران، مرضیه حصاری مدیرکل دفتر حمل‌ونقل عمومی و ترافیک شهری سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها و جمعی از معاونین حمل و نقل کلان شهر های ایران در هتل المپیک تهران برگزار شد.

الزام استفاده از مصالح استاندارد در ساخت‌ و سازهای پایتخت

ایرانیان جهان - معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران اقدامات انجام شده برای ایمنی ساختمان‌ها در برابر حوادث را تشریح کرد و گفت: استفاده از مصالح استاندارد در پروژه‌های ساختمانی شهر تهران الزامی است و انجام آن به صورت مرتب کنترل می‌شود.

لزوم اتمام عملیات کنارگذر خلیج‌فارس برای سهولت در دسترسی به مجموعه شهر آفتاب

ایرانیان جهان - رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران با همراهی شهردار و مدیران شهرداری منطقه ۱۹، از وضعیت معابر و پروژه‌های عمرانی و ترافیکی این منطقه بازدید کرد.

بررسی نحوه اتصال خط ۲ مترو به پایانه جدید شرق و خط مترو شهر پردیس

ایرانیان جهان - یکی از پیش‌نیازهای بهره‌برداری از پایانه جدید شرق که عملیات ساختمانی آن تکمیل شده و افتتاح آن مورد تاکید شهردار تهران و شورای ششم پایتخت است، ایجاد ارتباط بین این پایانه با مراکز تبادل سفر داخل شهر تهران از طریق شبکه حمل و نقل عمومی است؛ البته در کنار این اقدام مهم، مسأله اتصال پایانه جدید شرق به خط مترو شهر پردیس هم مد نظر قرار دارد.

رایزنی با مجلس برای تخصیص ۲۰ درصد از اختلاف نرخ بنزین به حمل‌ونقل عمومی

ایرانیان جهان - دبیرکل مجمع شهرداران کلانشهرهای ایران گفت: تلاش‌هایی با کمیسیون انرژی مجلس انجام شده تا از اختلاف نرخ بنزین که ۴.۵ میلیارد دلار است، ۲۰ درصد برای توسعه و بهسازی حمل‌ونقل عمومی که رقمی معادل با ۹۰۰ یا یک میلیارد دلار می‌شود، درنظر گرفته شود.

کاهش دمای تهران تا ۸ درجه/ بارش برف و باران

ایرانیان جهان - طبق اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران،از امروز(۲۶دی‌ماه) وضعیت جوی استان نیمه ابری تا ابری همراه با بارش باران و برف برای اکثر مناطق استان و کاهش دما تا ۸ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ضرورت بازنگری در فعالیت سرای محلات

ایرانیان جهان - عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران با اشاره به لزوم بازنگری در فعالیت سرای محلات شهر تهران با مصوبه شورای شهر بیان کرد: راهکار رونق سرای محلات، مشارکت اجتماعی مردم است.

۴سال گذشته با بی تدبیری حوزه آسیب های اجتماعی رها شده است/لزوم حمایت و هم افزایی با شهردار جهادی تهران

ایرانیان جهان - عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران با بیان اینکه در دوره قبل مدیریت شهری با بی تدبیری حوزه آسیب های اجتماعی رها شده، گفت: خدا را شاکرم که شهردار بسیجی و جهادی امروز تهران خود را مسئول شهر و مردم آن می داند و برای قبول مسئولیت های زمین گذاشته به سرعت داوطلب می شود تا با همه توان و همراه سازی سایر نهادها و دستگاه ها به سمت مشکلات و رفع آن ها گام بردارد.

دستگیری زورگیران تصادفات ساختگی در تهران

ایرانیان جهان - رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری زورگیران تصادف ساختگی در تهران خبر داد و گفت: این متهمان تحت تعقیب کارآگاهان اسلامشهر و پایگاه‌های یکم، دوم و پنجم آگاهی تهران بودند.

معاونت اجتماعی و فرهنگی، تصمیمات مربوط به محلات را در شورای شهر مطرح کند

ایرانیان جهان - عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به برخی اقدامات مدیریت شهری و ناهماهنگی‌های ایجاد شده بیان کرد: از معاون اجتماعی و فرهنگی می‌خواهیم هر تصمیمی مربوط به مدیریت محله و سرای محلات را حتما در شورای شهر مطرح و مصوبه بگیرند.

تقدیر از سازمان زیباسازی برای نصب تابلوهای شهری در جهت گرامیداشت مادران شهدا

ایرانیان جهان - سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران گفت: سازمان زیباسازی به مناسبت روز مادر طرحی زیبا و خلاقانه برای تقدیر از مادران شهدا در شهر اجرا کرده که قابل تقدیر می‌باشد.

تعمیر هزار و ۳۰۰ متر از شبکه برق بالاسری خط ۵ مترو

ایرانیان جهان - با شروع فاز اول تعمیرات اساسی شبکه برق بالاسری در اولین مرحله، اورهال هزار و ۳۰۰ متر از برق بالاسری خط ۵ در محدوده ایستگاه محمدشهر تا گلشهر طی ۴۸ ساعت انجام شد.

از خالقان دغدغه‌مند طرح رصد که کارستان کردند، تشکر می‌کنم/ قصد جلوگیری از فعالیت سراهای محلات را نداریم

ایرانیان جهان - شهردار تهران با بیان اینکه مجموعه ای را تحویل مدیریت شهری دادند که قابل دفاع نیست و باید با جمع خودمان این کاستی ها را با تاکید بر پیوستگی شورای شهر و شهرداری و تسری آن به عناصر مختلف در شهر جبران کنیم، اظهارکرد: حدود ۴ماه و ۱۷روز است که در شهرداری در خدمت مردم هستم. با تاسی از مسیر مورد تاکید شورا چند اتفاق بزرگ را رقم زده ایم که برای این کارها نیاز بود "من" ها تبدیل به "ما" شود.

حکومت شاه درس عبرتی برای کسانی است که چشم به قدرت و سلطنت‌طلبی دوخته‌اند

ایرانیان جهان - رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: شاه چند بار فرار کرده بود که یکبار آن ۲۸ مرداد بود، ولی این دفعه معلوم بود که شاه رفتنی است و با اشک و گریه کشور را ترک کرد و حکومت شاه درس عبرتی است برای کسانی که برای قدرت و سلطنت‌طلبی چشم به حکومت دوخته‌اند.

ایمن‌سازی و رفع خطر از گودهای رهاشده در منطقه ۳

ایرانیان جهان - شهرداری منطقه ۳ با پیگیری و ابلاغ اخطاریه‌هایی به مالکان گودهای رهاشده و خطرساز از طریق مذاکره، اخذ حکم قضایی و پرکردن، اقدام به ایمن‌سازی و رفع خطر از این گودها کرده است.

مشکلات آتش‌نشانان روی میز کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر

ایرانیان جهان - کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران با محوریت کمیته ایمنی و مدیریت بحران با دعوت از مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران، نماینده‌های آتش‌نشانان، مدیرکل های منابع انسانی، بودجه و رفاه شهرداری تهران، تلاش برای رفع دغدغه آتش نشانان و مشکلات معیشتی این افراد را آغاز کرد.

ساير مطالب

بهره‌برداری کامل از خط 7 مترو در سال 1402

اعلام حداکثر سرعت خودروها در خیابان‌ها و بزرگراه‌های تهران

6 اثر تاریخی تهران در فهرست آثار واجد ارزش فرهنگی‌ تاریخی ثبت می‌شوند

جزئیات ورود شهرداری به بورس

تنفس هوای مطلوب در تهران طی امروز

توسعه خدمات غیرحضوری در حوزه عوارض پایدار

آغاز بازدیدهای میدانی اعضای قرارگاه اجتماعی شهر تهران از مراکز اجتماعی

افزایش درآمد و کاهش هزینه مهم‌ترین استراتژی معاونت حمل‌ونقل است

اعلام برندگان 135 دستگاه لوازم خانگی فروشگاه‌های شهروند

تقویت فرصت‌های سرمایه‌گذاری در منطقه13 برای تحقق قطب گردشگری پایتخت

ساماندهی افراد بی‌خانمان در منطقه 15 در قالب طرح زمستان گرم

بازدید شهردار تهران از مراکز ماده 16

انتصاب اعضای شورای عالی و کمیته برنامه‌ریزی و نظارت ستاد ارتقاء سلامت اداری و مبارزه با فساد

«طرح رصد» در ایستگاه پایانی به منطقه 7 رسید

تشییع پیکر شهید گمنام دفاع مقدس در ساختمان شهرداری منطقه 4

ارائه مجموعه آموزش‌های محیط زیستی به شهروندان منطقه 7

فوتی‌های کرونا در تهران؛ تک‌ رقمی / کاهش بیماران بدحال به علت پوشش واکسیناسیون

حل مشکلات مربوط به بافت فرسوده، اساسی‌ترین نیاز منطقه 17 است

تهران 75 بازار میوه و تره‌بار کم دارد

«حامدمقدم» مدیر ارتباطات و امور بین‌الملل شرکت بهره‌برداری متروی تهران شد

برپایی نمایشگاه کتاب در 800 نقطه تهران/ بازدید سرلشکر باقری از لجستیک کتاب مجمع ناشران دفاع مقدس

خودروهای وارداتی تولید 2018 مشمول معاینه فنی شدند/ معاینه فنی موتورسیکلت با 12 هزار تومان

ریسک انجام فساد در شهرداری تهران را بالا می‌بریم/برخورد با افرادی که در گذشته حقوق شهر و شهروندان را تضییع کردند

احداث ساختمان اسکان کارگری در منطقه 4

برگزاری آئین رونمایی از کتاب «چالش زاغه‌ها»

تزریق دوز سوم واکسن کرونا به 80 نفر از پرسنل منطقه 9 و خانواده‌هایشان

تعویض تابلوهای معابر شهری در منطقه 8

لزوم همکاری و هماهنگی ارگان‌های مسئول برای مقابله با بحران‌های شهری

آغاز عملیات احیاء و مرمت خانه فروغ فرخزاد/خانه شاعر برجسته معاصر، موزه می‌شود

واکنش شهرداری به قطع آب مددسرای بانوان در شوش/ رویکرد شهرداری حفظ مددسرا و تغییر مجری است

آغاز پروژه پنجم همکاری مدیریت بحران شهر تهران و جایکای ژاپن

ساماندهی 22 باب مغازه در راسته صافکارها و نقاش‌ها در منطقه 9

افزایش 17 درصدی دیوارهای صوتی تهران طی 6 ماه آینده

پاسخگویی شهردار منطقه 20 به شهروندان از طریق سامانه 1888

مشکلات تهران به شهر ری سرازیر می‌شود/لزوم ارتقای سطح خدمات شهری و عمرانی در ری

نجفی، نماینده شورا در کمیته تغییر الگوی مصرف مواد تجدیدناپذیر در شهرداری شد

اجرای طرح ضربتی ساماندهی و جمع‌آوری مراکز غیرمجاز پسماند خشک در منطقه 12

انجام بازدیدهای مستمر و هدفمند میدانی از محلات منطقه 10 تهران

برگزاری آیین تجلیل از پرسنل سامانه‌های 137 و 1888 در منطقه 16

تسهیلات نوسازی بافت فرسوده در مدیریت شهری سابق حذف شده است

شهرداری اعطای کارت بلیت رایگان به خبرنگاران را احیا و پیگیری کند

موانع ایجادشده در دوره قبل کار را برای مردم سخت کرده است/ پروانه‌ای برای بلندمرتبه سازی صادر نکرده‌ایم

از اقدام برای عدم برگزاری نمایشگاه‌های بین‌المللی پرازدحام تا توجه به سرمایه انسانی در مترو

ضرورت تشکیل اداره کل ایثارگران شهرداری تهران

تاکید معاون شهردار تهران بر لزوم تعیین تکلیف پروژه احداث پارکینگ فرهنگ

مراسم تودیع و معارفه معاونت روابط عمومی مرکز ارتباطات شهرداری

ضرورت استقرار پایگاه‌های مددکار شهر در پایانه‌های بین‌شهری

نخستین رویداد ریحانِ شهر

ضرورت تقویت جایگاه دبیران ستاد بحران در مناطق 22گانه

سه طرح شهرداری برای نوسازی بافت‌های فرسوده

عمارت قزاقخانه تهران

شب‌های پایتخت

برای اجرای ایده ها نیازمند همکاری بین بخشی با شهرداری هستیم

جزییات تامین مسکن در پایتخت اعلام شد/ساخت 375 هزار واحد مسکونی در تهران تا سال 1403

نشست خبری مشاور شهردار و مدیرکل امور بانوان شهرداری تهران

حریق در خیابان زهدی تهران/ مصدومیت و دودگرفتگی 3 نفر

بیست و یکمین جلسه از طرح رصد در منطقه21 برگزار شد

لزوم رفع معضلات مرکز تجاری بنفشه در منطقه 15

هیچ‌کس به داد شهرداری مظلوم نمی‌رسد/لزوم توجه ویژه مجلس به مناطق کم‌برخوردار تهران

اختصاص اعتبارات لازم به سازمان فرهنگی و هنری در بودجه 1401

بازپروری، آموزش و اشتغال برای 5 هزار معتاد طی شش ماه توسط شهرداری

عقیم‌سازها مدعی اتوبوس‌خوابی می‌شوند!/ بی‌خانمانی در تهران چگونه شروع شد؟

قیمت گوشت بدون استخوان گوساله در میادین میوه و تره بار

ایجاد تحول بنیادین در فروشگاه‌های شهروند برای خدمت‌رسانی بهتر به شهروندان

بررسی برنامه‌های سازمان فرهنگی‌ و هنری شهرداری تهران در جلسه آتی شورا

مشاور شفیعی در امور حمل و نقل عمومی منصوب شد

لزوم استفاده از بهترین فناوری‌های روز دنیا برای پایش کیفیت هوا

صنعت ساخت «ریل سوم مترو» بومی‌سازی شد

بازدید مدیران سازمان مدیریت بحران تهران از مناطق سیل‌زده در چابهار و کنارک

تشییع و تدفین دو شهید گمنام در منطقه 15

وداعی باشکوه با بی‌سیم‌چی گردان کمیل

شایعات هفته اخیر علیه شهرداری تهران؛ از بستن کوه تا متروخوابی

از شایعه تا واقعیت بستن کوه‌ها در فاطمیه

شهردار تهران در مراسم تشییع پیکر شهدای گمنام بوستان ولیعصر(عج) حضور یافت

حضور شهردار تهران در منزل سردار بیات

بدرقه 150 شهید گمنام تا بهشت

حضور مردم نمایانگر عظمت و وفاداری ملت ایران بود/ تشکر از مردم برای تشییع بی نظیر شهدا در اقصی نقاط کشور

حضور زاکانی در منزل فرمانده فقید یگان حفاظت شهرداری تهران

چهارگوشه شهر فردا میزبان شهدا خواهد بود

مردم همواره در میدان حضور دارند

مسئولان وظیفه سنگینی در حفاظت از خون شهدا دارند

مراسم تشییع پیکر 150 شهید گمنام در تهران

شهدا کشور را بیمه کردند

سیاه‌پوشی منطقه 15 به مناسبت عزای فاطمی و شهادت سردار سلیمانی

تخریب پاتوق‌های غیرقانونی معتادان متجاهر در دره فرحزاد/احداث اکوپارک در امتداد شمالی بوستان نهج‌البلاغه

مدافعان سلامت راه جهاد را ادامه دادند

1200 هکتار از اراضی ملی شمیرانات و ملارد سنددار شد

رونمایی از نقاشی دیواری تصویر شهید سردار سلیمانی در منطقه 19

نصب دوربین‌های نظارتی بر روی خودروهای شهربان/روش جدید شهرداری برای کاهش تخلفات ساختمانی

تلاش اعضای شورا برای بازدید از مناطق 22گانه پیش از ارائه لایحه بودجه 1401

عطر فاطمی و یاد سردار دل‌ها در کوچه پس‌کوچه‌های منطقه 10

جانباختن مرد 80 ساله در خانه قدیمی

نگار گذر مرد میدان

آزمون‌گر پاکدست مرکز معاینه فنی، دلار گم شده را به صاحبش برگرداند

دروغی به نام انتصاب داماد زاکانی در وزارت آموزش و پرورش

«پرویز سروری» رئیس شورای عالی استان‌ها شد

شهیدسلیمانی یک فرد نبود که با شهادت او تفکر مقاومت رخت بربندد

لزوم توجه ویژه به وضعیت معیشتی کارکنان آتش‌نشانی/در سال‌های گذشته تدبیری برای مسکن آتش‌نشانان اندیشیده نشد

پیشنهاد عضو شورا برای تسریع در روند ممیزی املاک پایتخت

ریزعلی متروی تهران