ایرانیان جهان

آخرين مطالب

شهرداری تهران

از تبار هابیلیان

ایرانیان جهان - چند هفته‌ای بود که دستگاه رسانه‌ای دشمنانِ انقلاب اسلامی، شبهات فراوانی را درباره نظام اسلامی مطرح می‌کردند و حالا خطیب جمعه تهران عزمش را جزم کرده بود و مسجد به مسجد، محله به محله می رفت در میان مردم جنوب شهر و با آن‌ها سخن می‌گفت و این فرصتی برای اقدام مخرب منافقین شد.

مناسب‌سازی ۲۱ هزار متر از محدوده منطقه ۱۳ تا انتهای مهرماه

ایرانیان جهان - شهردار منطقه۱۳ از مناسب سازی ۲۱ هزار متر مربع از محدوده منطقه۱۳ تا انتهای مهر ماه سال جاری خبر داد و گفت : در حال حاضر، ساماندهی چهار بوستان و هشت ساختمان برای استفاده شهروندان و افراد دارای شرایط خاص در دست اقدام است.

کنترل آفت سفید بالک در شمال شرق تهران

ایرانیان جهان - معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه ۴ از اجرای طرح پیشگیری و کنترل آفت سفید بالک خبر داد و گفت: در این طرح پایش و کنترل آفت سفید بالک در دستور کار قرار گرفت.

نوسازی ۱۰ هزار تاکسی فرسوده تا پایان سال/قرارگیری "سمند سورن" در فرایند نوسازی از مرداد

ایرانیان جهان - معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور با اشاره به پیش بینی نوسازی ۱۰ هزار تاکسی فرسوده تا پایان سال جاری از قرارگیری "سمند سورن" از مردادماه در فرایند نوسازی تاکسی های فرسوده خبر داد.

کم‌فروشی زیرتیغ

ایرانیان جهان - اداره کل استاندارد استان تهران رسیدگی به کم‌فروشی‌های وزنی محصولات صنایع غذایی و شوینده‌هارا در دستور کار قرار داده است.

انحراف قنات در زیر یک مجتمع مسکونی در ری/ موضوع در دست بررسی است

ایرانیان جهان - عضو هیات رییسه شورای شهر تهران گفت: بر اساس مستندات موجود قناتی که ادعا می شود زیر یک مجتمع مسکونی در شهرستان ری قرار دارد، در زمان ساخت مجتمع از مسیر منحرف شده، در حال حاضر موضوع در دست بررسی است و جای نگرانی نیست.

رسیدگی به پرونده متروپل در آستانه اتمام است

ایرانیان جهان - دادستان کل کشور گفت: با اشاره به پرونده حادثه متروپل تصریح کرد: در دادگستری خوزستان پرونده تخلفات در حال رسیدگی و در آستانه اتمام است.

ساماندهی نیروهای شرکتی در دستگاه‌ها یک ضرورت است

ایرانیان جهان - میثم لطیفی، صبح امروز ۵ تیرماه با حضور در صحن علنی برای نمایندگان مجلس شورای اسلامی، در خصوص طرح پیشنهادی ساماندهی نیروهای شرکتی گفت: «این موضوع بسیار پیچیده‌تر از آن است که صرفا با یک تبدیل وضعیت حل بشود. دولت، موضوع ساماندهی نیروهای شرکتی در دستگاه‌های اجرایی را یک ضرورت می‌داند و کاملا با آن موافق است.»

انتشار اسامی ساختمان‌های ناایمن به مصلحت نیست/ پیشرفت خوبی در حوزه مترو داشته‌ایم

ایرانیان جهان - دادستان کل کشور گفت: انتشار اسامی ساختمان‌های ناایمن اقدام درستی نیست، چون اینکه برای مثال بگوییم چه تعداد ساختمان در حال ریزش هستند، باعث التهاب در جامعه می‌شود.

اعتیاد یکی از معضلات امروزی شهرها به شمار می‌رود/ نقش خانواده در کاهش آسیب‌های اجتماعی

ایرانیان جهان - رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: عده زیادی در کشور به اعتیاد مبتلا هستند و یکی از معضلات امروزی شهرهای ما اعتیاد است؛ در این زمینه پدران و مادران وظیفه بزرگی بر دوش دارند که فرزندانشان گرفتار این آسیب بزرگ اجتماعی نشوند.

موش‌های تهران قوی‌تر و زرنگ‌تر از گذشته /سازمان مدیریت پسماند: شکایت از موش‌ها ۳۵ درصد کاهش پیدا کرد

ایرانیان جهان - افزایش تعداد موش‌ها در روزهای گرم تهران به معضلی حاد و آزار دهنده برای شهروندان تبدیل شده است و با وجود آنکه معاون امور مناطق سازمان مدیرت پسماند شهرداری تهران از کاهش ۳۵درصدی شکایت شهروندان از موش‌ها خبر می‌دهد اما شهر همچنان با این معضل درگیر است.

آفات درختان منطقه دو کنترل می‌شود

ایرانیان جهان - عملیات دفع آفات درختان منطقه۲ با هدف حفظ سلامت درختان و افزایش زیبایی بصری فضای سبز شهری آغاز شد.

بازدید شهردار تهران از گروه صنعتی مپنا

ایرانیان جهان - ظهر پنج شنبه دوم تیر ماه ١٤٠١ علیرضا زاکانی شهردار تهران با حضور در مجتمع مپنا از بخش‌های مختلف این گروه صنعتی بازدید کرد.

بازدید شهردار تهران از پروژه خط ۶ مترو پایتخت

ایرانیان جهان - صبح پنج شنبه ٢ تیر ماه ١٤٠١ علیرضا زاکانی به همراه جمعی از مدیران شهری از آخرین وضعیت احداث و تکمیل ایستگاه‌های میانی خط ۶ مترو تهران بازدید به عمل آورد.

رونمایی از دیوارنگاره شمس الشموس

ایرانیان جهان - دیوارنگاره شمس الشموس ظهر پنج شنبه دوم تیرماه ۱۴۰۱ با حضور جمعی از هنرمندان، مدیران شهری و شهروندان در ایستگاه مترو شهید کلاهدوز رونمایی شد.

۷۵ درصد ایستگاه‌های اتوبوس در منطقه۲۲ دارای سرپناه هستند

ایرانیان جهان - شهردار منطقه ۲۲ گفت: ۷۵ درصد ایستگاه های اتوبوس این منطقه دارای سرپناه هستند و ۲۵ درصد دیگر در یک برنامه ریزی مشخص از سوی معاونت حمل و نقل و ترافیک منطقه به سرپناه تجهیز خواهند شد.

آغاز اصلاح هندسی خیابان جواد الائمه (ع)/ کاهش بار ترافیکی بلوار امیرکبیر و خیابان هوانیروز منطقه۲۲

ایرانیان جهان - شهردار منطقه ۲۲ از تردد آسوده شهروندان از محور بلوار امیرکبیر به خیابان هوانیروز با اصلاح هندسی خیابان جواد الائمه(ع) خبر داد و گفت: با این اصلاح هندسی تردد آسوده خودروهای شهروندان از بلوار امیرکبیر به خیابان هوانیروز و برعکس صورت می گیرد.

انتصاب دبیر ستاد برگزاری برنامه های اوقات فراغت تابستان ۱۴۰۱

ایرانیان جهان - معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران طی حکمی مهدی امیری مدیر کل آموزش‌های شهروندی شهرداری تهران را به عنوان دبیر ستاد برگزاری برنامه‌های اوقات فراغت تابستان ۱۴۰۱ منصوب کرد.

ساخت ۲۰ هزار واحد مسکونی در جنوب غرب تهران /فضای سبز منطقه ۲۱ پایین‌تر از حد میانگین است /بازگشت زندگی به مردم در کنار نگهداشت صنایع

ایرانیان جهان - وجود ۴ هزار کارخانه و صنایع بزرگ، وجود ۲۰۰ هزار نفر جمعیت فعال در عرصه تولید و ۱۵۰ هزار شهروند ساکن، تشکیل قراره گاه مسکن برای افزایش ساخت و ساز در زمین‌های خالی منطقه، تخصیص بودجه اعتبار عدالت برای منطقه، بهره‌برداری از ۵ بوستان مادر و کودک و اجرای طرح آزمایشی بوستان مخصوص معلولان از مهمترین موضوعاتی است که شهردار منطقه ۲۱ درباره آن توضیح داد.

برگزاری رویدادها و رقابت‌های متنوع ورزشی در تابستان

ایرانیان جهان - شهردار منطقه ۱۳ با اشاره به آغاز فصل تابستان و اهمیت توجه مدیریت شهری به بستر سازی مناسب برای فراهم کردن اوقات فراغت شهروندان به ویژه کودکان ونوجوانان، از برنامه‌های این منطقه در این راستا خبر داد.

۳ میلیون اثر تاریخی ارزشمند در قلب تهران/موزه ملی ایران چقدر در برابر سرقت ایمن است؟

ایرانیان جهان - مدیر موزه ملی ایران با اشاره به اینکه این موزه دارای بیش از ۳ میلیون اثر تاریخی ارزشمند است، گفت: پس از ماجرای سرقت صندوق‌های امانات یکی از شعب بانک ملی، ما هشدارهای لازم را در مورد امنیتی‌تر شدن موزه ملی ایران داده‌ایم.

از "گور" برخاسته

ایرانیان جهان - ۱۲ سالش بوده که شوهر ۳۶ ساله‌اش برای آرام شدن دردِ دندان او تریاک تجویز می‌کند و همین یک بار مصرف کافی است تا او را به طعمه‌ای برای سوداگران مرگ تبدیل کند؛ طعمه‌ای که از کودکی مصرف هروئین، حشیش و الکل را تجربه می‌کند.

بهره‌برداری از چهار پهنه پسماند امسال/تهران به بازطراحی با محوریت معماری ایرانی- اسلامی نیاز دارد

ایرانیان جهان - شهردار تهران از پیش‌بینی هشت پهنه در پایتخت برای انتقال پسماند خبر داد و گفت: چهار پهنه امسال به بهره‌‎برداری خواهد رسید و چهار پهنه باقی مانده نیز در سال آینده پیگیری خواهد شد.

هیچ گودی در ۷ ماه اخیر در منطقه ۲۲ رهاسازی نشده است

ایرانیان جهان - شهردار منطقه ۲۲گفت:در هفت ماهی که توفیق خدمت به شهروندان این منطقه را برعهده داشتیم هیچ گودی به شکل رها شده ایجاد نشده است و این موضوع خود کمکی به کاهش نقاط پرحادثه خواهد کرد.

رزمندگان دفاع مقدس موجب یاس دشمن شدند

ایرانیان جهان - شهردار منطقه۱۴ در ادامه دیدار با خانواده شهدا، به دیدار مادر شهیدان محمدعلی و مهدی جابری رفت. مادری که دو فرزند رشید خود را در سن ۲۲ و ۱۷ سالگی نثار راه اسلام و انقلاب کرد.

شناسایی ۱۰۰ ساختمان ناایمن در غرب تهران

ایرانیان جهان - کمیته شناسایی و تعیین تکلیف ساختمان های ناایمن منطقه۹ با حضور شهردار و مدیران شهری با هدف تعیین تکلیف اماکن ناایمن برگزار شد.

کلیه صنوف قبل از بهره‌برداری به اخذ تاییدیه ایمنی از سازمان آتش‌نشانی مکلف شدند

ایرانیان جهان - رئیس کمیته ایمنی و مدیریت بحران شورای اسلامی شهر تهران بر ضرورت اصلاح و تصویب لایحه «قانون مدیریت یکپارچه ایمنی و آتش نشانی» تاکید کرد و گفت: این لایحه با لحاظ ایرادات اساسی ساختاری و محتوایی لایحه مذکور، مجدد با همکاری اداره کل حقوقی شهرداری و کمیته ایمنی و مدیریت بحران شورای شهر، بازنگری و اصلاح شده تا از طریق ظرفیت‌های شورای شهر و شورای عالی استان‌ها به مجلس شورای اسلامی برای سیر مراحل تصویب ارائه شود.

مجلس موضوع فاضلاب منطقه ۲۲ را به‌ طور ویژه بررسی می‌کند/عزم دولت، پارلمان و شهرداری برای حل مشکل

ایرانیان جهان - رئیس فراکسیون مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس شورای اسلامی معضل فاضلاب منطقه ۲۲ را به شکل ویژه مورد رسیدگی قرار می دهد تا مشکل کمبود اعتبارات به نوعی برطرف شود.

کاهش ۵ هزار تنی پسماند و رکوردشکنی مجتمع آرادکوه پس از نیم قرن

ایرانیان جهان - معاون سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران گفت:با اجرای موفق طرح جمع آوری پسماندهای میادین میوه و تره بار، مرکز دفن زباله آرادکوه پس از حدود نیم قرن معادل یک روز پسماند ورودی خود را دریافت نکرد.

نشست اجرایی نمایشگاه تهران ۱۴۰۱

ایرانیان جهان - نشست اجرایی نمایشگاه شهرهای خواهرخوانده و توانمندی مدیریت شهری تهران ۱۴۰۱ با حضور حامد احسان بخش معاون تبلیغات، محمد صائبی معاون روابط عمومی مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران و مدیران روابط عمومی مناطق شهرداری تهران، سه شنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ برگزار شد.

اولویت رفع مخاطرات ساختمان‌های ناایمن در منطقه۱۴

ایرانیان جهان - وضعیت ساختمان های ناایمن مناطق۱۴و۱۵ با حضور سیف الله باباگل زاده معاون دادستان و سرپرست دادسرای عمومی انقلاب ناحیه۱۴، محمد امین سالاری پور شهردار منطقه و با همراهی مدیران شهری و اعضای کمیته ایمنی منطقه ۱۴و ۱۵ بررسی شد.

ساير مطالب

جاست‌ کمدی در کانادا

مردم آمریکا از کجا خرج کردند؟

پنتاگون: با مسکو درباره اوکراین در تماس هستیم

قیمت بنزین در آمریکا باز هم رکورد زد

بایدن برسردوراهی برجام؛ از تله ترامپ رها نشده ای!

تمسخر جنجالی بایدن روی آنتن؛ سقوط آزاد جو

جنون هفت‌تیر کش ها؛ اعتیاد حیرت آور آمریکا به جنگ

همسر نانسی پلوسی بازداشت شد

جورج سوروس علیه هنری کسینجر؛ نسخه‌ی کدامیک برای ماجرای حمله‌ی روسیه به اوکراین جواب می‌دهد؟

آمریکا: از حملات مسلحانه علیه طالبان حمایت نمی‌کنیم

ترامپ: تیراندازی تگزاس دلیلی برای مسلح شدن است نه خلع سلاح

بایدن، پوتین را تهدید کرد

پنتاگون: پوتین هیچکدام از اهداف راهبردی خود در اوکراین را محقق نکرده است

ارزیابی پنتاگون از پیشروی روسیه در منطقه دونباس اوکراین

آمریکا: چین بزرگ‌ترین چالش برای نظم فعلی جهانی است

شولتز: پوتین در جنگ اوکراین پیروز نخواهد شد

تیراندازی و کشتار جدید در آمریکا

سفر محرمانه مقام‌های آمریکایی به عربستان برای گفت‌وگو درباره نفت

اولین واکنش آمریکا به آغاز عملیات نظامی جدید ترکیه در شمال سوریه

ترامپ: از احتمال نامزد شدن پنس برای انتخابات سال 2024 نگران نیستم

ترامپ: جنگ هسته‌ای محتمل‌تر شده است

بیم رکود اقتصادی در آمریکا

بایدن برای تأمین شیرخشک از ارتش کمک خواست

گاف عجیب بایدن؛ «جو» باز هم اشتباه کرد

وزیر آمریکایی: قانوناً نمی‌توانیم اموال روسیه را مصادره کنیم

تیراندازی در نزدیکی دانشگاه آمریکایی؛ 5 نفر زخمی شدند

ورود مشکوک یک کاروان آمریکایی به پایگاه نظامی ترکیه در ریف حلب

محبوب‌ترین سیاستمدار جمهوریخواه پس از ترامپ برای انتخابات 2024

قیمت بنزین در آمریکا رکورد زد

آمریکا از آزمایش موفقیت آمیز یک سلاح مافوق صوت خبر داد

بایدن به منطقه غیرنظامی شده دو کره می‌رود

به رگبار بستن سیاهان توسط جوان نژادپرست آمریکایی

با محبوب‌ترین نامزد بالقوه جمهوریخواهان پس از ترامپ برای ریاست جمهوری 2024 آشنا شوید

نامزد دموکرات‌ها در انتخابات سنا سکته کرد

هیاتی از مقامات آمریکایی به امارات می‌روند

نقشه ترامپ برای ترور مادورو لو رفت

کشتار نژادپرستانه در آمریکا به سبک بازی‌های رایانه‌ای+ ویدئو

درگذشت مک‌فارلین؛ مردی که با کلت، کیک و انجیل به تهران آمد

آمریکا مجوز استفاده از پایگاه‌های نظامی یونان را دریافت کرد

بایدن نماینده خود در جنوب شرق آسیا را پس از 5 سال معرفی کرد

پنتاگون: ایالات متحده بیش از 10 هزار نیروی خود را در اروپا جایگزین خواهد کرد

آمریکا برای فروش جنگنده های اف 35 با سوئیس وارد مذاکره شد

جنگ اوکراین و پوتین به روایت "کیسینجر"

ابراز نگرانی کیسینجر از وقوع جنگ اتمی

اپل جایگاه باارزش‌ترین شرکت دنیا را به سعودی آرامکو واگذار کرد

مرگ یک میلیون آمریکایی و دو میلیون اروپایی بر اثر کرونا

روایت مقام‌های اطلاعاتی آمریکا از درس‌هایی که چین از اوکراین می‌گیرد

افزایش 35 درصدی میزان قتل و خودکشی با اسلحه در آمریکا

انتقاد پسر ترامپ از کمک 40 میلیاردی به اوکراین

پسر ترامپ: آمریکا کمبود شیرخشک دارد، کنگره 40 میلیارد دلار به اوکراین می‌دهد

واکنش آمریکا و اتحادیه اروپا به شهادت خبرنگار الجزیره

بلینکن خواستار پایان محاصره اوکراین از سوی روسیه شد

کاخ سفید به دنبال چراغ سبز کنگره برای فروش سلاح به ترکیه

نامزد سابق انتخابات آمریکا: ترامپ خائن است

ترامپ: میلیون ها نفر ممکن است کشته شوند

بایدن و ترودو درباره تحریم روسیه تبادل نظر کردند

آمریکا: به اوکراین در کشتن فرماندهان روس کمک نکرده‌ایم

بایدن با زلنسکی و رهبران گروه 7 مجازی دیدار می‌کند

دشوارتر شدن احیای برجام با مانع تراشی تازه سنا برای بایدن

تعریف و تمجید بوش از زلنسکی

سی‌ان‌ان: آمریکا به اوکراین در غرق کردن ناو جنگی روسیه کمک اطلاعاتی داده است / پنتاگون: کذب است

بلینکن: اتحاد میان ما و اسرائیل ثابت است

پسر ترامپ 3 ساعت در کمیته کنگره آمریکا سوال و جواب شد

رکورد بیکاری در آمریکا طی یک هفته گذشته ثبت شد

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا: بازگشت به برجام همچنان در راستای منافع ملی ماست / بایدن تعهد دارد که ایران نباید هیچگاه به سلاح هسته‌ای دست یابد

پلوسی: آمریکا بر راه حل تشکیل 2 کشور اسرائیل و فلسطین متعهد است

بایدن: از تحریم‌های سنگین‌تر علیه روسیه استقبال می‌کنیم

اپل یکی از مدیران باسابقه فورد را برای پروژه Apple Car استخدام کرد

تغییر داوطلبانه در سیاست‌ها؛ راهکاری بدون هزینه برای حل مشکلات ناشی از انحصارگرایی اپل

برنی سندرز کاندیدای انتخابات 2024 آمریکا می‌شود؟

دیدار بایدن با خانواده عکاس آمریکایی مفقودی در سوریه

بلینکن: در صورت احیای برجام، دولت بایدن مانع قرارداد هسته‌ای 10 میلیارد دلاری ایران و روسیه نمی‌شود

پنتاگون: کشور ثالثی به روسیه در جنگ اوکراین کمک نکرده است

کشته شدن یک نظامی دیگر آمریکا در جنگ اوکراین و روسیه

پنتاگون: روسیه با 2100 موشک به اهداف مورد نظردر اوکراین حمله کرده است

ترامپ: پوتین دیگر به مسئولان آمریکا احترام نمی‌گذارد؛ این عدم احترام را با صحبت درباره سلاح‌های اتمی نشان می‌دهد

وزیر دفاع سابق آمریکا: ترامپ می‌گفت چرا به معترضان شلیک نمی‌کنید

منندز، سناتور آمریکایی: پوتین درحال شکست خوردن در اوکراین است / خطر استفاده روسیه از سلاح هسته‌ای رو به افزایش است

افزایش نارضایتی آمریکایی‌ها از عملکرد بایدن در جنگ اوکراین

«پلوسی» با «زلنسکی» در کی یف دیدار کرد

اپل با وجود کاهش عرضه آیپد همچنان برترین برند تولیدکننده تبلت در دنیا است

جاسوسی «اف بی آی» از آمریکایی‌ها سه برابر شد

یک آمریکایی در جنگ اوکراین کشته شد

آمریکا: تهدید استفاده روسیه از سلاح هسته‌ای وجود ندارد

دیلی میل: پنتاگون اولین محموله از پهپادهای فونیکس را به اوکراین ارسال می کند

تصویر فاش‌شده منتسب به خانواده آیفون 14، پنل جلویی این گوشی‌ها را نشان می‌دهد

طرح محرمانه آمریکا و لهستان برای تصرف بخشی از اوکراین

فائوچی: آمریکا از مرحله گسترش انفجاری همه‌گیری کرونا عبور کرده

جسد افشاگر دونالد ترامپ در کالیفرنیا پیدا شد

واشنگتن: پوتین در صحنه جهانی طرد و روسیه منزوی شده است

آمریکا از تدوین راهبرد‌های جدید علیه چین خبر داد

واشنگتن قراردادن نام نهادهای فلسطینی در فهرست تروریسم را رد کرد

سناتور آمریکایی: واشنگتن در وقوع جنگ اوکراین سهیم است

واشنگتن: جنگ اوکراین، جنگ نیابتی بین آمریکا و روسیه نیست

جایزه 10میلیون دلاری آمریکا برای شناسایی 6هکر روس

بایدن سفیر جدید آمریکا در اوکراین را منصوب کرد

کاروان نظامی آمریکا برای سرقت نفت بیشتر وارد سوریه شد

وزرای خارجه و دفاع آمریکا وارد اوکراین شدند

چرا آمریکا با روسیه وارد جنگ نمی شود؟

آمریکا به جزایر سلیمان هشدار داد