ایرانیان جهان

آخرين مطالب

سازمان حفاظت محیط زیست

خبر پیدا شدن تمساح در دریاچه چیتگر را فعلا تایید نمی‌کنیم

ایرانیان جهان - رییس اداره محیط زیست شهرستان تهران با اشاره به ماجرای دیده شدن تمساح در دریاچه چیتگر، گفت: اینکه گفته می‌شود آنجا تمساح وجود دارد، کسی هنوز به صورت قطعی نمی‌تواند موضوع را تایید کند و ما هم دقیقا نمی‌دانیم دلیل این نوع پیچیدن خبر و اطلاعات از کجا بوده است.

تخصیص عوارض آلایندگی برای رفع آلودگی‌ها در لایحه بودجه ۱۴۰۰/امکان مخالفت مجلس با این بند

ایرانیان جهان - درحالی همانند سال گذشته در لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ مقرر شده است که بخشی از عوارض آلایندگی برای حل مشکلات زیست‌محیطی کشور اختصاص یابد اما معاون محیط‌ زیست انسانی سازمان حفاظت محیط‌ زیست می‌گوید که با توجه به یک فوریت طرح مجلس درباره تخصیص ابن عوارض به شهرداری‌ها و دهیاری‌ها، امکان مخالفت با این بند در بودجه ۱۴۰۰ وجود دارد.

اجرای پروژه های بزرگ مقیاس بدون انجام مطالعات زیست محیطی تخلف است

ایرانیان جهان - مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت:با هماهنگی هایی که انجام شده هیچ پروژه بزرگی اجازه باز کردن بودجه بدون انجام پروژه های زیست محیطی در حوزه های شهری ندارد.

پیام معاون سازمان حفاظت محیط زیست به مناسبت روز جهانی حقوق حیوانات

ایرانیان جهان - کیومرث کلانتری به مناسبت روز جهانی حقوق حیوانات پیامی صادر کرد. در این پیام تاکید شده است: امید است با تصویب لایحه قانونی حمایت از حیوانات و پیش بینی آموزش مستمر و فرهنگ سازی در مدارس و دانشگاه ها همچنین از طریق رسانه ها در رابطه با حیوان دوستی و حمایت از حیوانات ،در آینده نزدیک دیگر شاهد آزار و اذیت حیوانات در کشورمان نباشیم.

ویروس کرونا به زمین فرصت نفس کشیدن داد

ایرانیان جهان - تهران- ایرنا- معاون محیط‌زیست دریایی و تالاب‌های سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به اینکه ویروس کرونا موجب تغییرات زیادی بر تفکر انسان‌ها شده گفت: همین موضوع باعث شد تا به زمین نیز فرصت داده شود تا نفس بکشد.

خاک را زنده نگه داریم و تنوع زیستی خاک را حفظ کنیم

ایرانیان جهان - اتحادیه جهانی علوم خاک، در راستای ارج نهادن به اهمیت خاک و جلوگیری از تخریب و نابودی آن، روز ۵ دسامبر ( ۱۵ آذر) را به عنوان روز جهانی خاک نامگذاری کرد. بزرگداشت این سال و این روزها از طرف جامعه جهانی بیانگر لزوم توجه هرچه بیشتر به این سرمایه عظیم خدادادی است کـه بـه علـت افـزایش نیازهـای روزافزون جمعیت جهان تحت فشار مضاعف قرارگرفته است.

نشست روز جهانی خاک در قزوین با تاکید بر حفاظت از خاک به عنوان بستر حیات و تنوع زیستی به پایان رسید

ایرانیان جهان - مدیر کل حفاظت محیط زیست استان قزوین گفت: با توجه به رشد صنعت و توسعه کشاورزی و فعالیتهای عمرانی که باعث تخریب، آلودگی و ایجاد اختلال در خاک میشوند، توجه به رفع آلودگی خاک و احیای آن در راستای اجرای قانون حفاظت از خاک الزامی است.

وضعیت منابع خاک کشورمان مطلوب نیست

ایرانیان جهان - مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم از تشکیل پرونده قضایی برای یکی از شهرداران شهرهای استان به دلیل ایجاد آلودگی خاک و مخالفت شدید با ورود خاک های معدنی به این استان خبر داد و گفت: متأسفانه وضعیت منابع خاک در کشورمان اصلا مطلوب نیست.

کلید شناسایی یوزپلنگ های مشاهده شده جدید

ایرانیان جهان - ‎امیر عبدوس مدیرکل حفاظت محیط زیست استان سمنان: تصاویر جذاب هفته گذشته از دو یوزپلنگ جوان که همه معتقد بودیم به تازگی مستقل شده اند و تقدیم نگاه علاقمندان شدمورد بررسی قرارگرفت.

از تنوع زیستی خاک محافظت کنید

ایرانیان جهان - معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی به مناسبت روز جهانی خاک پیامی صادر کرد. کیومرث کلانتری در این پیام تاکید کرد: حفاظت از خاک ضامن امنیت غذایی کشور، سلامت محیط زیست، حفظ تنوع زیستی، تعادل اقلیم و پایداری توسعه است و لازم است با برنامه ریزی، سیاستگذاری و اجرای برنامه های حفاظت از خاک و افزایش آگاهی های عمومی بهره برداران از منابع خاک اقدام کنیم و آن را برای نسل های حاضر و آتی حفاظت کنیم.

مردم حیات وحش آسیب دیده و سرمازده را به ما گزارش دهند/هوای میهمانان ناخواسته خود را داشته باشیم

ایرانیان جهان - مدیرکل حفاظت محیط زیست کهگیلویه وبویراحمد از مردم خواست کرد: درصورت مشاهده حیات وحش آسیب دیده و سرما زده ضمن مراقبت موضوع را به ادارات شهرستانی گزارش دهند.

تلف شدن ببر باغ وحش ارم

ایرانیان جهان - رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان تهران گفت: بنا بر اعلام مدیریت باغ وحش پارک ارم، ماده ببر این باغ وحش صبح امروز جمعه ۱۴ آذرماه تلف شده است .

آرادکوه باید جا به جا شود/ تلاش شهرداری کافی نیست/ کمپوست بویی به مراتب بدتر از زباله دارد

ایرانیان جهان - عیسی کلانتری رییس سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به لزوم جابه جایی آراد کوه گفت: جا به جایی آرادکوه حداقل به ۵۰۰ میلیون دلار هزینه نیاز دارد و شهرداری عاجز از تامین این رقم است بنابراین باید به سمت سرمایه گذاری پیش رفت.

سازمان حفاظت محیط زیست چه الزاماتی برای نصب کاتالیست بر موتورسیکلت ها اعمال کرده است؟

ایرانیان جهان - رییس مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت از محیط زیست عدم نصب کاتالیست بر موتورسیکلت ها و بی اعتنایی تولید کنندگان موتورسیکلت به این موضوع را قویا تکذیب کرد.

خبر خوش لایحه بودجه ۱۴۰۰ برای محیط‌بانان/سهم قانون هوای پاک از بودجه

ایرانیان جهان - براساس لایحه بودجه سال ۱۴۰۰، اعتبارات سازمان حفاظت محیط‌ زیست در بخش حفاظت از مناطق تحت مدیریت سازمان محیط‌ زیست و حمایت از محیط‌بانان نسبت به سال گذشته بیش از ۳۶ میلیارد تومان افزایش یافته است.

اطلاعیه مرکز پایش آلودگی هوای اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران

ایرانیان جهان - براساس اطلاعات دریافت شده از ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوای شهر تهران، منتهی به ساعت ٨ صبح روز چهارشنبه مورخ ١٢ آذرماه متوسط شاخص کیفیت هوای تهران در ٢٤ ساعت گذشته ١٣٤ و آلاینده اصلی ذرات معلق با قطر کمتر از ٢.٥میکرون وکیفیت هوا در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار داشته است.

زنگ خطر برای پسماندهای پزشکی «پردیس»

ایرانیان جهان - رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان پردیس با اشاره به اینکه شیوع ویروس کرونا در کشور اهمیت مدیریت صحیح پسماندهای پزشکی را بیش از پیش افزایش داده است، گفت: شهرستان پردیس فاقد دستگاه بی‌خطرساز پسماندهای پزشکی است و این پسماندها در مخازن زباله نقاط مختلف شهرستان تخلیه می‌شوند. وضعیت پسماندهای پزشکی پردیس زنگ خطری برای سلامت مردم این شهرستان است و باید هرچه سریع‌تر به آن رسیدگی شود.

بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در استان تهران مشاهده نشده است

ایرانیان جهان - مشاهده آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در سه استان مازندران، اردبیل و مرکزی طی روزهای اخیر نگرانی‌هایی را از گسترش این بیماری و مشاهده آن‌ در استان‌های دیگر به وجود آورده است. رییس اداره نظارت بر امور حیات وحش استان تهران گفت: هیچ مورد مشکوک یا قطعی از آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان طی سال جاری در استان تهران مشاهده و گزارش نشده است.

محیط‌بان همدانی آزاد می‌شود

ایرانیان جهان - فرمانده یگان حفاظت محیط‌ زیست گفت: «سعید مومیوند» محیط‌بان همدان که به علت درگیری با چند فرد مسلح در زندان بود، با قرار وثیقه تا دو روز آینده آزاد می‌شود.

ضرورت بهره گیری از دانش و ایده های نوین در مقابله با تغییرات اقلیمی و افزایش تاب آوری شهری

ایرانیان جهان - معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به طرحی که در آن شهرها براساس آسیب پذیری رتبه بندی می شوند، گفت باید با بهره گیری از دانش و ایده های نوین و با در نظرگرفتن یک الگوی مصرف مناسب و ارائه راهبردهای افزایش تاب آوری شهرها به شهرداری ها، از آسیب پذیری شهرها در مقابله با حوادث به ویژه تغییر اقلیم بکاهیم تا در آینده شاهد بهبود کیفیت محیط زیست شهرها باشیم.

شرط محیط زیست برای انتقال آب خلیج فارس چیست؟

ایرانیان جهان - معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست جزئیاتی از شرط این سازمان برای انتقال آب خلیج فارس به فلات مرکزی کشور را تشریح کرد.

لاشه ۴۰۱ پرنده از تالاب میقان اراک جمع آوری شد

ایرانیان جهان - مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی گفت: ۴۰۱ لاشه پرندگان که بر اثر ابتلا به آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان تلف شده‌اند، از جمعه هفته گذشته و به دنبال شیوع این بیماری تاکنون، از تالاب میقان اراک جمع آوری شد.

لایحه تشدید جرائم زیست محیطی در پیچ و خم مجلس/ تورهای گردشگری باید از محیط زیست مجوز بگیرند/رصد ۲۷۴ تخلف در فضای مجازی/معرفی ۱۱۰ نفر از مجرمین محیط زیست در فضای مجازی به مراجع قضایی

ایرانیان جهان - رئیس مرکز سایبری یگان حفاظت محیط زیست گفت:حوزه وظایف این مرکز مقابله با حیوان آزاری، خرید و فروش گونه های جانوری، رسیدگی به تخلفات و اخبار شهروندان، تخلفات حوزه شکار از جمله مهم ترین مواردی هستند که به آن ها رسیدگی می شود که در هشت ماه نخست امسال در این رابطه ۲۷۴ پرونده تشکیل شده است.

۱۸واحد صنعتی بزرگ استان قزوین مجهز به سیستم آنلاین شدند

ایرانیان جهان - مدیر کل حفاظت محیط زیست استان قزوین گفت: با هماهنگی اداره کل حفاظت محیط زیست استان قزوین ۱۸واحد صنعتی بزرگ استان قزوین مجهز به سیستم برخط کنترل آلاینده های محیط زیست شدند.

کاهش ۱۵ درصدی سرانه تولید پسماند در تهران/ نیاز جدی به نوسازی ناوگان حمل پسماند

ایرانیان جهان - رییس اداره محیط زیست انسانی استان تهران با اشاره به اینکه میزان پسماند دفن شده روزانه شهر تهران نسبت به سال‌های گذشته کاهش پیدا کرده است، گفت: طبق بررسی‌های صورت گرفته سرانه تولید پسماند در شهر تهران طی سه سال گذشته حدود ۱۵ درصد کاهش پیدا کرده است.

گشت مشترک پایش آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در شهرستان کنارک

ایرانیان جهان - حسن ذاتی کیخا رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان کنارک گفت : گشتهای مشترک محیط زیست و دامپزشکی شهرستان به منظور پیشگیری و پایش آنفلوانزای فوق حاد پرندگان آغاز شد.

سرشماری پاییزه حیات وحش پارک ملی گلستان آغاز شد

ایرانیان جهان - رییس اداره حیات وحش اداره‌کل محیط زیست گلستان از آغاز سرشماری پاییزه حیات وحش پارک ملی گلستان با محوریت گونه‌های قوچ و میش، کل و بز و آهو در این ذخیرگاه زیست‌کره خبر داد.

پایش هفتگی مراکز نگهداری حیوانات در تهران

ایرانیان جهان - رئیس اداره نظارت بر امور حیات وحش محیط زیست گفت: مراکز نگهداری حیوانات در تهران به صورت هفتگی توسط کارشناسان و مسئولان محیط زیست پایش می شوند.

علت بوی مشمئزکننده اطراف مترو ایران خودرو مشخص شد

ایرانیان جهان - معاون محیط زیست استان تهران گفت: با تجمع فاضلاب در نزدیکی مترو ایران خودرو و بوی آزاردهنده ناشی از آن کارشناس محیط زیست استان تهران به منطقه اعزام شد.

واحدهای صنعتی آلوده استان قزوین ۳۳۳ اخطاریه زیست محیطی  دریافت کردند

ایرانیان جهان - طی شش ماه اول سال جاری واحدهای صنعتی و تولیدی استان توسط کارشناسان حفاظت محیط زیست قزوین پایش و نمونه برداری شده که ۳۳۳ واحد اخطار زیست محیطی دریافت کردند

ساير مطالب

بهره‌برداری کامل از خط 7 مترو در سال 1402

اعلام حداکثر سرعت خودروها در خیابان‌ها و بزرگراه‌های تهران

6 اثر تاریخی تهران در فهرست آثار واجد ارزش فرهنگی‌ تاریخی ثبت می‌شوند

جزئیات ورود شهرداری به بورس

تنفس هوای مطلوب در تهران طی امروز

توسعه خدمات غیرحضوری در حوزه عوارض پایدار

آغاز بازدیدهای میدانی اعضای قرارگاه اجتماعی شهر تهران از مراکز اجتماعی

افزایش درآمد و کاهش هزینه مهم‌ترین استراتژی معاونت حمل‌ونقل است

اعلام برندگان 135 دستگاه لوازم خانگی فروشگاه‌های شهروند

تقویت فرصت‌های سرمایه‌گذاری در منطقه13 برای تحقق قطب گردشگری پایتخت

ساماندهی افراد بی‌خانمان در منطقه 15 در قالب طرح زمستان گرم

بازدید شهردار تهران از مراکز ماده 16

انتصاب اعضای شورای عالی و کمیته برنامه‌ریزی و نظارت ستاد ارتقاء سلامت اداری و مبارزه با فساد

«طرح رصد» در ایستگاه پایانی به منطقه 7 رسید

تشییع پیکر شهید گمنام دفاع مقدس در ساختمان شهرداری منطقه 4

ارائه مجموعه آموزش‌های محیط زیستی به شهروندان منطقه 7

فوتی‌های کرونا در تهران؛ تک‌ رقمی / کاهش بیماران بدحال به علت پوشش واکسیناسیون

حل مشکلات مربوط به بافت فرسوده، اساسی‌ترین نیاز منطقه 17 است

تهران 75 بازار میوه و تره‌بار کم دارد

«حامدمقدم» مدیر ارتباطات و امور بین‌الملل شرکت بهره‌برداری متروی تهران شد

برپایی نمایشگاه کتاب در 800 نقطه تهران/ بازدید سرلشکر باقری از لجستیک کتاب مجمع ناشران دفاع مقدس

خودروهای وارداتی تولید 2018 مشمول معاینه فنی شدند/ معاینه فنی موتورسیکلت با 12 هزار تومان

ریسک انجام فساد در شهرداری تهران را بالا می‌بریم/برخورد با افرادی که در گذشته حقوق شهر و شهروندان را تضییع کردند

احداث ساختمان اسکان کارگری در منطقه 4

برگزاری آئین رونمایی از کتاب «چالش زاغه‌ها»

تزریق دوز سوم واکسن کرونا به 80 نفر از پرسنل منطقه 9 و خانواده‌هایشان

تعویض تابلوهای معابر شهری در منطقه 8

لزوم همکاری و هماهنگی ارگان‌های مسئول برای مقابله با بحران‌های شهری

آغاز عملیات احیاء و مرمت خانه فروغ فرخزاد/خانه شاعر برجسته معاصر، موزه می‌شود

واکنش شهرداری به قطع آب مددسرای بانوان در شوش/ رویکرد شهرداری حفظ مددسرا و تغییر مجری است

آغاز پروژه پنجم همکاری مدیریت بحران شهر تهران و جایکای ژاپن

ساماندهی 22 باب مغازه در راسته صافکارها و نقاش‌ها در منطقه 9

افزایش 17 درصدی دیوارهای صوتی تهران طی 6 ماه آینده

پاسخگویی شهردار منطقه 20 به شهروندان از طریق سامانه 1888

مشکلات تهران به شهر ری سرازیر می‌شود/لزوم ارتقای سطح خدمات شهری و عمرانی در ری

نجفی، نماینده شورا در کمیته تغییر الگوی مصرف مواد تجدیدناپذیر در شهرداری شد

اجرای طرح ضربتی ساماندهی و جمع‌آوری مراکز غیرمجاز پسماند خشک در منطقه 12

انجام بازدیدهای مستمر و هدفمند میدانی از محلات منطقه 10 تهران

برگزاری آیین تجلیل از پرسنل سامانه‌های 137 و 1888 در منطقه 16

تسهیلات نوسازی بافت فرسوده در مدیریت شهری سابق حذف شده است

شهرداری اعطای کارت بلیت رایگان به خبرنگاران را احیا و پیگیری کند

موانع ایجادشده در دوره قبل کار را برای مردم سخت کرده است/ پروانه‌ای برای بلندمرتبه سازی صادر نکرده‌ایم

از اقدام برای عدم برگزاری نمایشگاه‌های بین‌المللی پرازدحام تا توجه به سرمایه انسانی در مترو

ضرورت تشکیل اداره کل ایثارگران شهرداری تهران

تاکید معاون شهردار تهران بر لزوم تعیین تکلیف پروژه احداث پارکینگ فرهنگ

مراسم تودیع و معارفه معاونت روابط عمومی مرکز ارتباطات شهرداری

ضرورت استقرار پایگاه‌های مددکار شهر در پایانه‌های بین‌شهری

نخستین رویداد ریحانِ شهر

ضرورت تقویت جایگاه دبیران ستاد بحران در مناطق 22گانه

سه طرح شهرداری برای نوسازی بافت‌های فرسوده

عمارت قزاقخانه تهران

شب‌های پایتخت

برای اجرای ایده ها نیازمند همکاری بین بخشی با شهرداری هستیم

جزییات تامین مسکن در پایتخت اعلام شد/ساخت 375 هزار واحد مسکونی در تهران تا سال 1403

نشست خبری مشاور شهردار و مدیرکل امور بانوان شهرداری تهران

حریق در خیابان زهدی تهران/ مصدومیت و دودگرفتگی 3 نفر

بیست و یکمین جلسه از طرح رصد در منطقه21 برگزار شد

لزوم رفع معضلات مرکز تجاری بنفشه در منطقه 15

هیچ‌کس به داد شهرداری مظلوم نمی‌رسد/لزوم توجه ویژه مجلس به مناطق کم‌برخوردار تهران

اختصاص اعتبارات لازم به سازمان فرهنگی و هنری در بودجه 1401

بازپروری، آموزش و اشتغال برای 5 هزار معتاد طی شش ماه توسط شهرداری

عقیم‌سازها مدعی اتوبوس‌خوابی می‌شوند!/ بی‌خانمانی در تهران چگونه شروع شد؟

قیمت گوشت بدون استخوان گوساله در میادین میوه و تره بار

ایجاد تحول بنیادین در فروشگاه‌های شهروند برای خدمت‌رسانی بهتر به شهروندان

بررسی برنامه‌های سازمان فرهنگی‌ و هنری شهرداری تهران در جلسه آتی شورا

مشاور شفیعی در امور حمل و نقل عمومی منصوب شد

لزوم استفاده از بهترین فناوری‌های روز دنیا برای پایش کیفیت هوا

صنعت ساخت «ریل سوم مترو» بومی‌سازی شد

بازدید مدیران سازمان مدیریت بحران تهران از مناطق سیل‌زده در چابهار و کنارک

تشییع و تدفین دو شهید گمنام در منطقه 15

وداعی باشکوه با بی‌سیم‌چی گردان کمیل

شایعات هفته اخیر علیه شهرداری تهران؛ از بستن کوه تا متروخوابی

از شایعه تا واقعیت بستن کوه‌ها در فاطمیه

شهردار تهران در مراسم تشییع پیکر شهدای گمنام بوستان ولیعصر(عج) حضور یافت

حضور شهردار تهران در منزل سردار بیات

بدرقه 150 شهید گمنام تا بهشت

حضور مردم نمایانگر عظمت و وفاداری ملت ایران بود/ تشکر از مردم برای تشییع بی نظیر شهدا در اقصی نقاط کشور

حضور زاکانی در منزل فرمانده فقید یگان حفاظت شهرداری تهران

چهارگوشه شهر فردا میزبان شهدا خواهد بود

مردم همواره در میدان حضور دارند

مسئولان وظیفه سنگینی در حفاظت از خون شهدا دارند

مراسم تشییع پیکر 150 شهید گمنام در تهران

شهدا کشور را بیمه کردند

سیاه‌پوشی منطقه 15 به مناسبت عزای فاطمی و شهادت سردار سلیمانی

تخریب پاتوق‌های غیرقانونی معتادان متجاهر در دره فرحزاد/احداث اکوپارک در امتداد شمالی بوستان نهج‌البلاغه

مدافعان سلامت راه جهاد را ادامه دادند

1200 هکتار از اراضی ملی شمیرانات و ملارد سنددار شد

رونمایی از نقاشی دیواری تصویر شهید سردار سلیمانی در منطقه 19

نصب دوربین‌های نظارتی بر روی خودروهای شهربان/روش جدید شهرداری برای کاهش تخلفات ساختمانی

تلاش اعضای شورا برای بازدید از مناطق 22گانه پیش از ارائه لایحه بودجه 1401

عطر فاطمی و یاد سردار دل‌ها در کوچه پس‌کوچه‌های منطقه 10

جانباختن مرد 80 ساله در خانه قدیمی

نگار گذر مرد میدان

آزمون‌گر پاکدست مرکز معاینه فنی، دلار گم شده را به صاحبش برگرداند

دروغی به نام انتصاب داماد زاکانی در وزارت آموزش و پرورش

«پرویز سروری» رئیس شورای عالی استان‌ها شد

شهیدسلیمانی یک فرد نبود که با شهادت او تفکر مقاومت رخت بربندد

لزوم توجه ویژه به وضعیت معیشتی کارکنان آتش‌نشانی/در سال‌های گذشته تدبیری برای مسکن آتش‌نشانان اندیشیده نشد

پیشنهاد عضو شورا برای تسریع در روند ممیزی املاک پایتخت

ریزعلی متروی تهران