ایرانیان جهان
ارتباط اقتصادی با کشورهای همسایه در لایه‌های مختلف را دنبال می‌کنیم
پنجشنبه 4 خرداد 1402 - 18:33:14
ایرانیان جهان - معاون اقتصادی رئیس‌ جمهور گفت: ایران با 15 کشور همسایه است و با کشورهای لایه دوم نیز فاصله کمی دارد که یک ظرفیت مهم برای صادراتی و اقتصادی برای کشور است. - اخبار استانها -
به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، محسن رضایی عصر امروز در نشست با مدیران گروه صنعتی بارز که با حضور استاندار کرمان برگزار شد با گرامیداشت سوم خرداد سالروز فتح خرمشهر، اظهار داشت: آزادسازی خرمشهر نشان داد ایرانی‌ها می‌توانند راه صد ساله را یک شبه بروند.
بیشتر بخوانید: اخبار روز خبربان
وی با اشاره به اینکه ما در شرایطی که کاملاً تحریم بودیم و سیم خاردار هم به ما نمی‌دادند، توانستیم جنگ تحمیلی را با موفقیت پشت سر بگذاریم افزود: فتح خرمشهر یک دستاورد بزرگ برای کشور بود و نشان داد که ایرانی‌ها توانایی زیادی برای تحول و خلاقیت و سرعت در حل مشکلات دارند.
معاون اقتصادی رئیس‌جمهور با بیان اینکه اینطور نیست که ما فقط در بحث نظامی می‌توانیم پیشرفت داشته باشیم و در سایر موارد هم می‌توانیم به موفقیت دست پیدا کنیم، گفت: اگر ما در صنعت نظامی موفق شدیم، قطعاً می‌توانیم در سایر صنایع هم به پیشرفت برسیم.
وی ادامه داد: از حرکتی که در گروه صنعتی بارز شروع شده تشکر می‌کنیم و امیدوار هستیم نه تنها ایران در تولید تایر به خودکفایی برسد، بلکه در این حوزه صادرات هم داشته باشیم.
رضایی با بیان اینکه ما به‌دنبال پیشانی‌های اقتصادی ایران هستیم تا هم بازار داخلی و هم صادرات را تامین کنیم، گفت: ایران با 15 کشور همسایه است و با کشورهای لایه دوم نیز فاصله کمی دارد که یک ظرفیت برای صادرات است.
وی با اشاره به اینکه کشورهای پر جمعیت زیادی در اطراف کشور ما قرار دارند که همه اینها ظرفیت اقتصادی برای کشور دارد، افزود: نباید تلاش‌های خود را در یک نقطه متمرکز کرد و حتماً باید طرح‌های توسعه‌ای را پیگیری و اجرایی کرد.
معاون اقتصادی رئیس‌ جمهور با بیان اینکه هر بنگاه اقتصادی در کشور باید توسعه را جدی بگیرد و تکنولوژی روز دنیا را در طرح‌های توسعه‌ای مورد توجه قرار دهد، ادامه داد: با پیشرفت فناوری می‌توان کیفیت را بالا برد و مصرف کننده را راضی نگه داشت.
انتهای پیام/511/

http://www.ilandnews.ir/Fa/News/1026179/ارتباط-اقتصادی-با-کشورهای-همسایه-در-لایه‌های-مختلف-را-دنبال-می‌کنیم
بستن   چاپ