ایرانیان جهان
توسعه همکاری های با برگزاری سومین نشست کمیسیون مشترک ایران و امارات/محکوم کردن جنایات رژیم صهیونسیتی و درخواست امکان ارسال کمک های انسان دوستانه
دوشنبه 29 آبان 1402 - 22:21:45
ایرانیان جهان -

ایرانیان جهان

به گزارش خبرگزاری آریا، مهرداد بذرپاش شامگاه امروز به عنوان رییس کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی جمهوری اسلامی ایران و امارات متحده عربی تصریح کرد: دو کشور با برخورداری از اشتراکات فرهنگی و دینی و قرار گرفتن در منطقه ای بسیار مهم و حیاتی می توانند نقش مهمی در معادلات منطقه‌ای داشته باشند.
وی که در مراسم روز ملی امارات متحده عربی سخن می گفت، بابت یک این روز به سفیر این کشور در تهران اظهار داشت: خوشبختانه روابط دو کشور در دو سال اخیر به شکل ملموسی در تمام حوزه های سیاسی، اقتصادی، تجاری و گردشگری رو به توسعه بوده و امیدواریم این روند با سرعت و شتاب بیشتری در سالهای آینده ادامه یابد.
وزیر راه و شهرسازی گفت: دولت سیزدهم در چارچوب توسعه روابط با همسایگان توجه ویژه ای به توسعه مناسبات با دولت و کشور امارات متحده عربی دارد و بر این باور است که همکاری دو کشور علاوه بر تامین منافع ملی و متقابل دو کشور می تواند آثار و برکات بسیاری برای ثبات و امنیت کشور های منطقه و توسعه و افزایش رفاه مردم این کشورها را به ارمغان آورد.
بذرپاش خطاب به سیف محمد الزعابی سفیر امارات متحده عربی بیان کرد: عزیمت و استقرار سفرای دو کشور طی یکسال اخیر ، تبادل هیأت های متعدد سیاسی و اقتصادی و خصوصاً برنامه ریزی برای دیدار مقامات عالی دو کشور در ماه های آینده بیانگر نگاه و رویکرد مثبت و سازنده رهبران دو کشور برای توسعه روابط و اعتماد متقابل شکل گرفته بین دو کشور است.
رییس کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی ایران و امارات متحده عربی اعلام کرد: بر اساس آمار گمرک جمهوری اسلامی ایران در سال گذشته امارات سومین مقصد صادرات کالاهای ایرانی بوده و در عین حال رتبه نخست را در بین کشورهای صادرکننده کالا به ایران کسب نموده است.
بذرپاش ادامه داد: مجموع مبادلات تجاری دو کشور در سال گذشته 34 میلیارد دلار بوده است ما امیدواریم با توجه به ظرفیت های موجود دو کشور زمینه را برای سرمایه‌گذاری متقابل در حوزه های مختلف فراهم کرده است.
وی با محکوم کردن جنایات رژیم صهیونسیتی در کشتار مردم بیگناه فلسطین تصریح کرد: در چارچوب سیاست جمهوری اسلامی ایران خواستار توقف کامل جنایات جنگی رژیم صهیونسیتی برقراری فوری آتش بس و گشایش مسیرهای لازم برای ارسال کمک های انسان دوستانه برای مردم غزه هستم.
مهرداد بذرپاش ریبس کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی ایران و آذربایجان روز ملی امارات عربی متحده را تبریک گفت و خواستار صلح و رفاه و شادکامی تمام مردم جهان و خصوصا مردم امارات عربی متحده را مسالت کرد.

http://www.ilandnews.ir/Fa/News/1085993/توسعه-همکاری-های-با-برگزاری-سومین-نشست-کمیسیون-مشترک-ایران-و-امارات-محکوم-کردن-جنایات-رژیم-صهیونسیتی-و-درخواست-امکان-ارسال-کمک-های-انسان-دوستانه
بستن   چاپ