ایرانیان جهان
فرانسوی دیگر جذاب‌ترین زبان دنیا نیست
شنبه 21 بهمن 1402 - 14:06:24
ایرانیان جهان - برخلاف تصور عموم، فرانسوی دیگر جذاب‌ترین لهجه جهان نیست بلکه جای خود را به زبان ایتالیایی داده است.
به گزارش سرویس ترجمه خبرگزاری ایمنا، زبان‌شناسان اجتماعی معتقدند جذابیت یک زبان به این بستگی دارد که ما به یک گروه خاص از مردم چقدر مثبت نگاه می‌کنیم. اگر درک مثبتی از یک جامعه خاص داشته باشیم، تمایل داریم به همان اندازه نظرات مثبت نسبت به زبانی که آنها صحبت می‌کنند داشته باشیم.
ارزش و جذابیت زبان با اعتبار آن نظیر مزایای اجتماعی‌اقتصادی نیز مرتبط است. به عنوان مثال، زبان چینی محبوبیت بالایی دارد، زیرا به عنوان منطقه‌ای از رشد اقتصادی در نظر گرفته می‌شود و صحبت کردن با این زبان خاص به معنای چشم‌انداز شغلی بهتر است. زبان‌هایی که توسط جامعه‌ای صحبت می‌شود که از نظر اقتصادی قدرت کمتری دارند، ممکن است از مثبت دیده نشوند.
طی نظرسنجی پلتفرم آموزش زبان Babbel، از 6 هزار نفر در بریتانیا، فرانسه، اسپانیا، ایتالیا و آلمان و همچنین ایالات متحده خواسته شد تا «عاشقانه‌ترین و پرشورترین» زبان را مشخص کنند.
یافته‌ها نشان می‌دهد که ایتالیایی در این مطالعه «عاشقانه‌ترین» زبان از نظر بیشترین افراد شرکت‌کننده است.
ویژگی‌های خاصی در این زبان وجود دارد که ممکن است به جذابیت آن کمک کند. برای مثال افزایش و کاهش صدا در زبان گفتاری ایتالیایی می‌تواند یک کیفیت موسیقایی ایجاد کند که برخی افراد آن را جذاب می‌دانند. بعضی از ویژگی‌های آوایی، مانند چرخیدن صداهای «r» نیز در زیبایی این زبان تأثیر داشته است.
انگلیسی بریتانیایی به عنوان «مؤدب‌ترین» شناخته شد، در حالی که آلمانی رتبه اول را برای «صریح‌ترین» زبان به دست آورد.
بر اساس این نظرسنجی، بیش از 70 درصد از بریتانیایی‌های شرکت‌کننده در نظرسنجی گزارش دادند که اگر شریک عاشقانه‌شان زبان مادری متفاوتی برای خودشان داشته باشد، یادگیری این زبان به ایجاد ارتباط عاطفی قوی‌تری بین آنها کمک می‌کند.

ایرانیان جهان

کد خبر 727128

http://www.ilandnews.ir/Fa/News/1110924/فرانسوی-دیگر-جذاب‌ترین-زبان-دنیا-نیست
بستن   چاپ