ایرانیان جهان
ترامپ بار دیگر اعضای ناتو را تهدید کرد
يکشنبه 22 بهمن 1402 - 14:16:51
ایرانیان جهان - فارس / رئیس‌جمهور سابق آمریکا در اظهاراتی عنوان کرده که در صورت پیروزی در انتخابات، روسیه را جهت حمله به اعضای ناتو مورد حمایت قرار می‌دهد.
دونالد ترامپ که به بازگشت دوباره‌اش به کاخ سفید، بسیار امید دارد در موضع‌گیری جدیدش عنوان کرده است که پس از پیروزی در انتخابات ریاست‌جمهوری، روسیه را تشویق می‌کند تا به آن گروه از اعضای ناتو که تعهدات مالی خود را انجام نداده‌اند، حمله کند.
به گزارش خبرگزاری فرانسه، این افراطی‌ترین موضع ترامپ علیه ائتلاف نظامی ناتو است که مدت‌هاست نسبت به حضور آمریکا در آن ابراز تردید کرده است.
بازار
اظهارات ترامپ در حالی مطرح شده است که قانونگذاران آمریکایی در آستانه دومین سالگرد حمله روسیه به اوکراین در مورد اعطای کمک‌های بیشتر به این کشور بحث می‌کنند. با این حال، رئیس‌جمهور سابق آمریکا بارها عنوان کرده است که متعهد شدن کشورش جهت دفاع از 30 کشور دیگر عضو ناتو غیرمنصفانه است.
کاخ سفید در انتقاد به اظهارات مطرح شده از سوی ترامپ عنوان کرده است که هدف جو بایدن، رئیس جمهور فعلی آمریکا تقویت اتحادهای جهانی آمریکا را در دستور کار دارد و اظهارات ترامپ را غیرمسوولانه خوانده است.
اندرو بیتس، سخنگوی کاخ سفید هم در بیانیه‌ای عنوان کرده است: بایدن به جای دعوت به جنگ و ترویج هرج و مرج به تقویت رهبری آمریکا ادامه خواهد داد.
مواضع تند ترامپ علیه ناتو و اقدامات جو بایدن در حالی مطرح می‌شود که لایحه دو حزبی امنیت مرزی مورد تایید جو بایدن جهت ارائه کمک‌های مالی همزمان به اوکراین و رژیم صهیونیستی و اصلاحات مربوط به بحران مرزی آمریکا از سوی جمهوری‌خواهان مجلس سنا رد شد.
موضوعی که نشان‌دهنده تسلط گسترده ترامپ بر تصمیمات حزب جمهوری‌خواه است. زیرا قانونگذاران این حزب به درخواست‌های رئیس‌جمهور سابق آمریکا جهت لغو هر گونه توافق برای جلوگیری از پیروزی بایدن در زمینه موضوع مهاجرت پیش از انتخابات ماه نوامبر موافقت کردند.
ترامپ نسبت به رد این لایحه ابراز خوشحالی کرده و قول داده است در صورت بازگشت به کاخ سفید، یک «عملیات اخراج گسترده» را در اولین روز ریاست‌جمهوری‌اش آغاز کند.

http://www.ilandnews.ir/Fa/News/1111172/ترامپ-بار-دیگر-اعضای-ناتو-را-تهدید-کرد
بستن   چاپ