ایرانیان جهان
حماس: حمله به رفح یعنی شکست گفت‌وگوها برای توافق
يکشنبه 22 بهمن 1402 - 16:06:34
ایرانیان جهان - فارس / شبکه الاقصی امروز یکشنبه 11 فوریه به نقل از یکی از رهبران حماس گزارش داد که هرگونه حمله ارتش رژیم اسرائیل به شهر رفح منجر به شکست مذاکرات برای مبادله اسرا خواهد شد.
باوجود گذشت 128 روز از جنگ علیه غزه و افزایش تلفات ارتش رژیم اسرائیل که موجب عقب‌نشینی گردان‌ها و تیپ‌های نظامی شده، نتانیاهو از چند روز گذشته با رد شروط حماس برای آتش‌بس مدعی شده که حمله زمینی را تا رفح ادامه داده و ظرف 2 هفته آینده عملیات در این شهر جنوبی غزه را آغاز خواهد کرد.
این تصمیم موجب اعتراضات بسیاری شده و حتی مقامات ارتش اسرائیل را هم به مخالفت واداشته است. رئیس ستاد کل ارتش هرتزی هالوی تاکید کرده که «عملیات در رفح مستلزم فراهم شدن شرایط مساعد از جمله عملیات تخلیه و هماهنگی با مصر است».
بازار
نخست‌وزیر کابینه تل‌آویو بنیامین نتانیاهو امروز یکشنبه 11 فوریه در گفت‌وگو با شبکه آمریکایی ای‌بی‌سی مدعی شد که «ما مسیر امنی را برای غیرنظامیان فراهم خواهیم کرد تا بتوانند آنجا را ترک کنند؛ عدم ورود به رفح به معنای شکست در جنگ و ابقای حماس در آنجاست».
این رهبر حماس در بخش دیگری از گفت‌وگوی خود با شبکه الاقصی تصریح کرد «آنچه دشمن صهیونیستی و ارتش جنایتکارش برای بیش از 4 ماه نتوانستند محقق کنند، هر اندازه هم جنگ ادامه پیدا کند باز محقق نخواهد شد».

http://www.ilandnews.ir/Fa/News/1111194/حماس--حمله-به-رفح-یعنی-شکست-گفت‌وگوها-برای-توافق
بستن   چاپ