ایرانیان جهان
9 فوریه روز سیاه شکست اقتصاد رژیم صهیونیستی
يکشنبه 22 بهمن 1402 - 18:07:13
ایرانیان جهان - رسانه‌های صهیونیستی کاهش رتبه اعتباری این رژیم توسط موسسه مودیز را تنها ضربه خفیف دیگری به اقتصاد صهیونیست‌ها ندانستند و اعلام کردند پس از شکست امنیتی، ابعاد شکست اقتصادی نیز مشخص شده است.
به گزارش المیادین، گاد لیور، خبرنگار امور اقتصادی روزنامه صهیونیستی یدیعوت آحارونوت، گفت: کاهش رتبه اعتباری می‌تواند مانند رعد و برق در یک روز صاف به اقتصاد اسرائیل ضربه بزند و برای اولین بار طوفانی در اقتصاد اسرائیل که سال‌هاست ندیده‌ایم، ایجاد کند.
او افزود: واضح است که ما نه تنها در حوزه امنیتی و سیاسی، بلکه در حوزه اقتصادی که تا همین اواخر نسبتاً با ثبات تلقی می‌شد، با مشکلات بسیاری روبرو هستیم.
لیور معتقد بود که در حوزه امنیتی، تاریخ 7 اکتبر برای همیشه در رژیم صهیونبستی به یادگار خواهد ماند و در حوزه اقتصادی از 9 فوریه به عنوان یک تاریخ منفی یاد می‌شود که در این روز رتبه اقتصاد رژیم صهیونیستی برای اولین بار کاهش یافت و ضربه واقعی به آن وارد شد که از 7 اکتبر هم بسیار دشوارتر خواهد بود. 
بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی به سرعت به تصمیم کاهش رتبه واکنش نشان داد و ادعا کرد: اقتصاد اسرائیل قوی است و تنزل رتبه هیچ ارتباطی با اقتصاد ندارد، بلکه کاملاً ناشی از این واقعیت است که ما در یک وضعیت جنگی هستیم.
او در ادعایی عجیب به شهرک نشینان قول داد که به محض پیروزی در جنگ، رتبه دوباره افزایش خواهد یافت.
در همین حال خبرنگار حوزه اقتصادی روزنامه یدیعوت آحارونوت با اشاره به اینکه پاسخ نتانیاهو نشان دهنده ضربه‌ایست که اقتصاد این رژیم خورده است، افزود: نتانیاهو اکنون متوجه شده است که این بار اقتصاد ضربه تکان دهنده‌ای خورده است که نمی‌تواند آن را نادیده گرفت.
باشگاه خبرنگاران جوان بین‌الملل خاورمیانه

http://www.ilandnews.ir/Fa/News/1111216/9-فوریه-روز-سیاه-شکست-اقتصاد-رژیم-صهیونیستی
بستن   چاپ