ایرانیان جهان
اتحادیه اروپا مجارستان را به خاطر اوکراین تهدید کرد
يکشنبه 22 بهمن 1402 - 18:07:54
ایرانیان جهان - مهر / بنا به اعلام یک مقام دولت مجارستان، اتحادیه اروپا فشار بر این کشور را برای همراهی با کمک به اوکراین افزایش داده است.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تاس، یک مقام دولت مجارستان می‌گوید اتحادیه اروپا این کشور را برای کمک به اوکراین تهدید کرده است.
«بالاس اوربان» مدیر امور سیاسی «ویکتور اوربان» نخست وزیر مجارستان روز یکشنبه اعلام کرد که سران اتحادیه اروپا آشکارا تهدید کردند که در صورت امتناع دولت مجارستان از تصویب کمک مالی برای اوکراین، اقتصاد مجارستان را تضعیف خواهند کرد.
این مقام دولت مجارستان در گفتگویی مطبوعاتی یادآور شد که سران کشورهای اتحادیه اروپا به صورت تلفنی این موضوع را با نخست‌وزیر مجارستان در میان گذاشته و آشکارا او را در مورد عواقب خاص مانع تراشی بر سر کمک به اوکراین تهدید کردند.
بازار
روزنامه فایننشال تایمز هم در 29 ژانویه با استناد به یک سند داخلی اتحادیه اروپا گزارش داد که بروکسل در حال تدوین طرحی محرمانه برای تضعیف اقتصاد مجارستان است، طرحی که در صورت ادامه امتناع مجارستان از تایید بودجه برای اوکراین اجرایی خواهد شد. بر اساس این گزارش اتحادیه اروپا تهدید کرده است که وجوه معوق مجارستان را به طور کامل مسدود می کند تا به اقتصاد این کشور آسیب برساند و جذابیت سرمایه گذاری در آن را از بین ببرد.
بر خلاف بسیاری از اعضای ناتو، مجارستان از ارسال تسلیحات به اوکراین خودداری کرده و ائتلاف را از استفاده از خاک خود برای ارائه کمک های نظامی به کی یف منع کرده است. اوربان همچنین با تحریم های اقتصادی خاص علیه روسیه مخالف بود.

http://www.ilandnews.ir/Fa/News/1111221/اتحادیه-اروپا-مجارستان-را-به-خاطر-اوکراین-تهدید-کرد
بستن   چاپ