ایرانیان جهان
همایش ملی مدیریت، اقتصاد و توسعه دریامحور
دوشنبه 23 بهمن 1402 - 12:42:07
ایرانیان جهان - به گزارش خبرنگار گروه پژوهش و دانش خبرگزاری علم و فناوری آنا، با توجه به پبشرفت‌های روزانه فناوری دیگر دریا تنها محلی برای ماهیگیری با رفت و آمد نیرو‌های نظامی و کالا‌های تجاری نیست بلکه دریا و توسعه بر بنیاد آن به یکی از راهبرد‌های اصلی رشد اقتصادی و دستیابی به توسعه پایدار تبدیل شده است.
بر این اساس آبان‌ماه رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای سیاست‌های کلی توسعه با محوریت دریا را برای اقدام به روسای قوای سه گانه و رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام ابلاغ فرمودند.
براساس این ابلاغیه قوای سه گانه موظف گشتند تا با همکاری با یکدیگر و به کارگیری تمامی دستگاه‌های مسئول، برنامه جامع تحقق این سیاست‌ها را، شامل تقدیم لوایح، تصویب مقررات و اقدامات اجرائی لازم در مهلت شش ماهه ارائه کند.
9- حمایت از سرمایه‌گذاران بومی و محلی در طرح‌های توسعه‌ای و حمایت از فعالان اقتصادی و بنگاه‌های کوچک و متوسط جوامع محلی در حوزه‌های مختلف از جمله صیادی، کشاورزی، صنعتی و گردشگری. (ابلاغ سیاست‌های کلی توسعه دریا محور، 1402/08/16)
در نتیجه بر اساس مطالبه رهیر معظم انقلاب اسلامی بر تمامی دستگاه‌های علمی، اجرایی و پژوهشی تکلیف است که در این زمینه‌ها فعالیت کنند. بر این اساس جهاد دانشگاهی هرمزگان همت به برپایی همایش مدیریت، اقتصاد و توسعه دریامحور کرده است.

ایرانیان جهان

همایش ملی مدیریت، اقتصاد و توسعه دریامحور روز سه شنبه و چهارشنبه ( 24 و 25 بهمن‌ماه) از سوی جهاد دانشگاهی هرمزگان در شهر بندرعباس برگزار خواهد شد.
مهم‌ترین محور‌های همایش عبارت‌اند از:
مدیریت و اقتصاد دریا محور نقش صنعت در توسعه دریا محور نقش مناطق آزاد و مناطق ویژه اقتصادی در توسعه دریامحور پژوهشگران، اساتید دانشگاه، دانشجویان و علاقه‌مندان می‌توانند برای کسب اطلاعات تکمیلی به این نشانی مراجعه کنند.
انتهای پیام/

http://www.ilandnews.ir/Fa/News/1111432/همایش-ملی-مدیریت،-اقتصاد-و-توسعه-دریامحور
بستن   چاپ