ایرانیان جهان
واحد تولیدی ماشین آلات سنگین در قم مورد بازرسی قرار گرفت
دوشنبه 23 بهمن 1402 - 12:42:22
ایرانیان جهان - محمد هادی سماواتی گفت: در همین رابطه برای صدور تایید نوع در سطح استان، از شرکت تولید کننده ماشین آلات راه‌سازی از قبیل لودر و انواع بیل‌های مکانیکی واقع در منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان با حضور کارشناسان و متخصصان بازرسی و بازدید لازم به‌عمل آمد.
مدیرکل استاندارد قم تاکید کرد: برای فعالیت واحد‌های تولیدی وسایل نقلیه و ماشین آلات راهسازی، اخذ گواهینامه تایید نوع از اداره کل استاندارد استان الزامی است و بدین منظور بازرسی‌های اولیه و ادواری صورت می‌پذیرد.
سماواتی گفت: در فرایند صدور تایید نوع خودرو و ماشین آلات راهسازی، شرکت بازرسی اقدام به ارزیابی فنی و کیفی مواد اولیه، خط تولید و محصول نهایی تولیدکنندگان می‌نماید که این فرایند با نظارت عالیه کارشناسان سازمان ملی استاندارد انجام می‌شود.
مدیرکل استاندارد قم افزود: تاکنون صدور تایید نوع خودرو به صورت متمرکز و کشوری از طریق دفتر تخصصی ارزیابی انطباق صنایع حمل و نقل و ماشین آلات سازمان ملی استاندارد ایران صورت می‌گرفت که با ابلاغ دستورالعمل جدید نحوه صدور گواهینامه تأیید نوع و فرایند تطابق تولید وسایل نقلیه یا ماشین آلات متحرک تولید داخل این کار به استان‌ها واگذار شد.
گفتنی‌است در استان قم چهار واحد تولید کننده خودرو در زمینه تولید کشنده‌های سبک و سنگین، کامیونت، مینی بوس، سواری ون و ماشین آلات راه سازی و همچنین 2 واحد تولید کننده آمبولانس و 16 واحد تولیدی موتورسیکلت فعالیت دارند.
منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان در 50 کیلومتری شهر قم، به‌عنوان مهم‌ترین و نزدیک‌ترین منطقه ویژه اقتصادی به مرکز سیاسی اقتصادی کشور، واقع در مسیر جاده ابریشم، راه‌آهن سراسری و بزرگراه‌های اصلی شمال - جنوب و شرق - غرب ایران بوده و جهت برقراری ارتباط با اروپا، کشور‌های آسیای میانه و خلیج‌فارس به‌منظور تولید، صادرات و ترانزیت کالا، موقعیتی ممتاز داشته و قادر است نقش تعیین‌کننده‌ای در اقتصاد کلان منطقه و کشور ایفا نماید.
باشگاه خبرنگاران جوان قم قم

http://www.ilandnews.ir/Fa/News/1111438/واحد-تولیدی-ماشین-آلات-سنگین-در-قم-مورد-بازرسی-قرار-گرفت
بستن   چاپ