ایرانیان جهان
تصمیم رژیم صهیونیستی برای محاکمه بدون ادله اسرای فلسطینی
دوشنبه 23 بهمن 1402 - 12:43:00
ایرانیان جهان - ایسنا / منابع رسانه‌ای از تصمیم کابینه رژیم صهیونیستی برای محاکمه سریع و بدون ادله اسرای وابسته به مقاومت فلسطین پرده برداشتند.
روزنامه عبری «هاآرتص» در این باره نوشت، رژیم اشغالگر در حال بررسی امکان توقف محاکمه‌های جنایی صدها تن از اعضای مقاومت اسلامی حماس و محاکمه سریع آنها طبق قانون موسوم به «مبارزان غیرقانونی» است.
طبق پیشنهادی که اشغالگران در حال بررسی آن هستند، قانون زندانی کردن «مبارزان غیرقانونی» به گونه‌ای اصلاح می‌شود که امکان تشکیل یک دادگاه ویژه نظامی و یا غیرنظامی برای محاکمه اسرای مذکور بر اساس اسناد و مدارک کتبی و بدون استماع ادله در دادگاه را فراهم می‌کند.
بازار
با این حال، منابعی در وزارت دادگستری رژیم صهیونیستی به هاآرتص گفتند که گزینه ارجح انجام محاکمه جنایی علیه اعضای حماس است.
به گزارش این روزنامه عبری، بازداشت و بازجویی از مبارزان مقاومت، رژیم صهیونیستی را با معضلات بزرگی مواجه کرده که در گذشته با آن مواجه نشده بود؛ پیچیده‌ترین آنها این است که چگونه صدها مبارز مقاومت را محاکمه کند و اینکه آنها تحت چه اتهاماتی باید محاکمه شوند.
هاآرتص در این باره نوشت: تصمیم نهایی با مشورت مقامات سیاسی و نهادهای مشاوره حقوقی اتخاذ خواهد شد و ممکن است این طرح با وجود مطرح بودن تبادل اسرا ناتمام بماند.
رژیم صهیونیستی از ابتدای عملیات فلسطینی طوفان الاقصی تاکنون، ده‌ها فلسطینی را به بهانه ارتباط با جنبش حماس بازداشت کرده و آنها را مورد شکنجه و آزار و اذیت قرار داده است.

http://www.ilandnews.ir/Fa/News/1111444/تصمیم-رژیم-صهیونیستی-برای-محاکمه-بدون-ادله-اسرای-فلسطینی
بستن   چاپ