ایرانیان جهان
هشدار وزیر آلمانی درباره افزایش فقر در اقتصاد اول اتحادیه اروپا
دوشنبه 23 بهمن 1402 - 15:02:02
ایرانیان جهان - وزیر دارایی آلمان طی اظهاراتی در فرانکفورت هشدار داد که عدم ایجاد رشد اقتصادی، این کشور را به سمت فقیرتر شدن پیش می‌برد. - اخبار اقتصادی -
به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، کریستین لیندنر، وزیر دارایی آلمان در یک رویداد شبکه خبری بلومبرگ در فرانکفورت هشدار داد که عدم ایجاد رشد اقتصادی، این کشور را به سمت فقیرتر شدن پیش می‌برد.
به گفته لیندنر که رهبری حزب دموکرات آزاد این کشور را نیز بر عهده دارد، یک دوره طولانی مدت از رشد کم یا توقف رشد اقتصادی، به ناچار پیامدهایی برای اقتصاد اول اتحادیه اروپا دارد.
لیندر گفت: (اقتصاد) ما دیگر رقابتی نیست. ما در حال فقیرتر شدن هستیم زیرا رشدی نداریم. ما در حال عقب افتادن (از دیگر کشورها) هستیم.
اقتصاد آلمان کوچک شدپیش‌بینی صندوق بین‌المللی پول درباره سقوط قریب‌الوقوع اقتصاد آلمان اظهارات وی اندکی پس از آن بیان شد که سازمان توسعه و همکاری اقتصادی(OECD) چشم انداز تیره‌ای را منتشر کرد که در آن پیش بینی خود برای رشد اقتصاد آلمان در سال جاری میلادی را به نصف کاهش داد و به فقط 0.3 درصد رساند که بسیار کمتر از 2.9 درصدی است که برای گروه 20 پیش بینی کرده و حتی کمتر از 0.6 درصدی است که برای منطقه یورو پیش بینی کرده است.
در همین حال، انتظار می‌رود داده‌های مربوط به تولید صنعتی آلمان که قرار است در هفته جاری میلادی منتشر شود به پایین‌ترین سطح خود از سال 2008 برسد، سالی که صنعت آلمان به شدت تحت تأثیر پیامدهای بحران مالی جهانی قرار گرفت.
لیندر گفت: برای من غیرقابل تصور است که دولت هیچ نتیجه‌ای از این تحلیل نگرفته باشد.
وی تأکید کرد که کاملاً واضح است که تمام تعهدات اجتماعی آلمان از جمله "وضعیت موجود امنیت اجتماعی"، پروژه‌های زیست‌محیطی و ضرورت افزایش هزینه‌ها برای امنیت خارجی این کشور "تنها با رونق اقتصادی بیشتر و نه با چیز دیگر قابل تحقق است".
داده های اولیه رسمی منتشر شده در ژانویه توسط اداره آمار آلمان (دستاتیس) نشان می‌دهد که تولید ناخالص داخلی این کشور در سال گذشته میلادی 0.3 درصد کاهش یافته است.
انتهای پیام/

http://www.ilandnews.ir/Fa/News/1111471/هشدار-وزیر-آلمانی-درباره-افزایش-فقر-در-اقتصاد-اول-اتحادیه-اروپا
بستن   چاپ