ایرانیان جهان
بهره‌مندی تمامی ذی‌نفعان از فرآیندهای اجرایی کریدور شمال - جنوب
دوشنبه 23 بهمن 1402 - 15:42:06
ایرانیان جهان - مسعود پلمه در همایش اقتصاد دریامحور ایران با بیان اینکه انجمن کشتیرانی یک سازمان مردم‌نهاد با قدمت 70 ساله است، گفت: هدف ما از برگزاری این همایش معرفی راهکارهای توسعه واقعی، هم‌افزایی و‌‌ اجرایی کردن منافع کریدور شمال جنوب است. این همایش چهارمین دوره خود را به کریدور شمال - جنوب اختصاص داده است.
وی ادامه داد: ما معتقدیم بعد از‌ ‌22 سال، هنوز نتوانستیم ظرفیت و تسهیلات لازم برای بهره‌مندی کشورهای عضو کریدور و کشورهای ذی‌نفع در منافع اقتصادی کریدور را تامین کنیم.
بررسی‌های میدانی زیادی صورت گرفته تا عوامل ایستایی در عدم استفاده از ظرفیت‌های کریدور شناسایی شود. 
دبیر کل انجمن کشتیرانی و خدمات وابسته خاطرنشان کرد: از این رو همکاران ما اقدامات کارشناسی را در قالب‌های مختلف به‌خصوص با حضور در میدان عمل به دست آوردند و امیدواریم خروجی این همایش، معرفی نقاط قوت برای به اشتراک گذاشتن با کشورهای ذی‌نفع از منافع کریدور ‌‌همچنین معرفی نقاط ضعف و‌ ایجاد هم‌افزایی برای رفع این مشکلات باشد.
پل‌مه بیان کرد: یک بخش از نقیصه‌ها و نقاط قوت به مجموعه اقتصادی دولتی و خصوصی جمهوری اسلامی ایران برمی‌گردد که با اراده ریاست جمهوری، در این خصوص و توجه ویژه برای اصلاح ساختارهای حاکمیتی برای تسریع در حوزه ترانزیت که از محوری‌ترین موضوعات کریدور شمال - جنوب است، به عمل آورده است. 
وی ادامه داد: بخش خصوصی نیز برای اینکه بتواند حداکثر ظرفیت‌ها را از بالقوه به بالفعل تبدیل کند تلاش‌هایش را به عمل آورده و با ورود همه‌جانبه در حوزه‌های سرمایه‌گذاری، مدیریتی و اجرایی، قابلیت لازم را برای بهره‌مندی کلیه ذی‌نفعان از فرآیندهای اجرایی کریدور شمال - جنوب در نظر داشته است.
دبیر کل انجمن کشتیرانی و خدمات وابسته در پایان گفت: امیدواریم مهمانا‌ن خارجی در خصوص موضوعاتی که می‌تواند تسریع‌کننده اقدامات برای اینکه فعالیت‌ها تبدیل به یک فرآیند برد - برد با هدف توسعه لجستیک در‌این زمینه باشیم، در نظر داشته باشند. در پایان این همایش ارتباط بهینه با کلیه هم‌ترازان دولتی و ‌‌خصوصی در سایر کشورها و دولت‌های دیگر برگزاری کنیم تا از امکان تبادل اطلاعات، ایجاد ارتباط بی‌واسطه، سرمایه‌گذاری‌های موثر و هم‌افزایی حداکثری بهره‌مند شویم.
باشگاه خبرنگاران جوان اقتصادی راه و شهرسازی

http://www.ilandnews.ir/Fa/News/1111485/بهره‌مندی-تمامی-ذی‌نفعان-از-فرآیندهای-اجرایی-کریدور-شمال---جنوب
بستن   چاپ