ایرانیان جهان
تاکید بریکس بر حمایت از افغانستان مستقل
سه شنبه 22 خرداد 1403 - 17:47:04
ایرانیان جهان - وزرای خارجه کشورهای عضو بریکس در بیانیه‌ای مشترک تأکید کردند از افغانستان به عنوان کشوری مستقل، صلح‌آمیز و عاری از تروریسم و مواد مخدر حمایت می‌کنیم. - اخبار بین الملل -
به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، وزیران خارجه کشورهای عضو بریکس در بیانیه‌ای مشترک خواستار حل‌و‌‌فصل مسالمت‌آمیز قضیه افغانستان به گونه فوری شده و آن را به نفع تقویت امنیت و ثبات منطقه اعلام کردند.
بر اساس بیانیه بریکس، طرف‌ها در ادامه از افغانستان به عنوان کشوری «مستقل، متحد و صلح‌آمیز عاری از تروریسم، جنگ و مواد مخدر» حمایت می‌کنند.
وزیران خارجه کشورهای عضو بریکس همچنین خواستار اقدامات قابل مشاهده و قابل تایید بیشتر در افغانستان شدند تا اطمینان حاصل شود که خاک این کشور توسط تروریست‌ها استفاده نمی‌شود.
آنها در ادامه نیز بر ضرورت ارائه کمک‌های بشردوستانه فوری و بدون وقفه به مردم افغانستان و حفظ حقوق اساسی همه افغان‌ها از جمله زنان، دختران و اقوام مختلف تاکید کردند.
وزیر خارجه بریکس همچنین بر نقش اولیه و مؤثر ابتکارات منطقه‌ای و کشورهای همسایه افغانستان تأکید کردند و از تلاش‌های این ابتکارات منطقه‌ای برای تسهیل روند حل و فصل قضیه افغانستان استقبال کردند.
افغانستان، موضوع مذاکرات پوتین و دیگر رهبران گروه بریکستاکید بر تقویت مشارکت استراتژیک بین اعضای بریکسبریکس: مسئله افغاستان به‌طور مسالمت‌آمیز حل شود انتهای پیام/.

http://www.ilandnews.ir/Fa/News/1145575/تاکید-بریکس-بر-حمایت-از-افغانستان-مستقل
بستن   چاپ