ایرانیان جهان
پارلمان اروپا قرارداد تجاری پسابرگزیتی با انگلیس را تصویب کرد
چهارشنبه 8 اردیبهشت 1400 - 12:59:01 PM
ایرانیان جهان - مهر / رسانه های خارجی اعلام کردند که پارلمان اروپا امروز چهارشنبه قرارداد تجاری پسابرگزیتی با انگلیس را تصویب کرد.
اسپوتنیک در خبری فوری از تصویب قرارداد تجاری پسابرگزیتی بروکسل-لندن از سوی پارلمان اروپا خبر داد.
در ماه مارس رهبران گروه های سیاسی در پارلمان اروپا تصمیم گرفتند تصویب این توافق تجاری را به تعویق بیندازند و انگلیس نیز از برنامه های تمدید یک طرفه دوره های موافقت در گمرک ها و بنادر ایرلند شمالی برای حداقل شش ماه رونمایی کرد.
اتحادیه اروپا و انگلیسدر جریان مذاکرات برگزیت توافق کردند که ایرلند شمالی، با وجود جدایی انگلیس از اتحادیه، تا حدودی در محدوده بازار واحد اروپایی باقی بماند. این توافق به آن معنی است که کالاهای وارداتی از انگلیس به ایرلند شمالی، در دروازه همین کشور از سوی نهادهای گمرکی اتحادیه اروپا کنترل می‌شوند و به همین ترتیب، نیازی به نظارت گمرکی میان ایرلند شمالی و جمهوری ایرلند وجود ندارد.
گفتنی است خروج انگلستان از اتحادیه اروپا «برگزیت» در ماه ژوئن 2016 در این کشور به همه‌پرسی گذاشته شده و با 52 رای موافق مقابل 48 رای مخالف به تصویب رسید.
مجمع عمومی پارلمان اروپا طی نشستی در بروکسل، توافق خروج انگلستان از این نهاد «برگزیت» را با 621 رای موافق در برابر 49 رای مخالف به تصویب رساند.

http://www.ilandnews.ir/Fa/News/243283/پارلمان-اروپا-قرارداد-تجاری-پسابرگزیتی-با-انگلیس-را-تصویب-کرد
بستن   چاپ