ایرانیان جهان
شاکی شدن اردوغان از مقایسه وی با نتانیاهو
شنبه 1 خرداد 1400 - 03:32:44
ایرانیان جهان - ایسنا / رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه از یک رقیب مخالف ملی گرای خود از بابت مقایسه کردنش با نخست وزیر رژِیم صهیونیستی شکایت کرد.
به گزارش خبرگزاری فرانسه، اخیرا مرال آکسنر، رهبر "حزب خوب" ترکیه و سیاستمدار ملی گرای محافظه کاری که لقبش "بانوی آهنین" ترکیه است، در پارلمان این کشور گفت، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی و رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه از تاکتیک‌هایی مشابه برای باقی ماندن در قدرت استفاده می‌کنند.
او اظهار کرد، کمپین اخیر نتانیاهو علیه گروه‌های مسلح فلسطینی در غزه که اردوغان شدیدا با آن مخالفت کرده، ناشی از سیاست و تمایل برای کسب حمایت عمومی بعد از چهار انتخابات بی نتیجه در عرض دو سال است.
وی افزود: بنیامین نتانیاهو به عنوان نخست وزیر اسرائیل تردیدی در هدف گرفتن زندگی غیرنظامیان و کودکان بابت تخریب رقبای سیاسی خود و حفاظت از جایگاه خودش نمی‌کند.
اردوغان در یک گفتگوی از راه دور با گروهی ازجوانان اظهارات آکسنر را "غیراخلاقی" خواند.
وی بیان کرد: من با نتانیاهو دیدار نکرده‌ام. نتانیاهو هرگز دوست ما نبوده و نخواهد بود.
بر اساس گزارش خبرگزاری آناتولی، اردوغان در شکایت از وی خواستار دریافت 250 هزار لیره (30000 دلار) غرامت شده است. پیشتر محکومیت عملیات نظامی اسرائیل از سوی اردوغان باعث انتقادات تند آمریکا علیه وی شد و واشنگتن این رهبر ترکیه را را متهم به طرح "اظهارات یهودستیزانه" کرد.

http://www.ilandnews.ir/Fa/News/248236/شاکی-شدن-اردوغان-از-مقایسه-وی-با-نتانیاهو
بستن   چاپ