ایرانیان جهان

آخرين مطالب

سرمقاله جوان/ ما حتماً رأی می‌دهیم اخبار ایران

سرمقاله جوان/ ما حتماً رأی می‌دهیم
  بزرگنمايي:

ایرانیان جهان - روزنامه جوان / « ما حتماً رأی می‌دهیم » عنوان یادداشت در روزنامه جوان به قلم سیدعبدالله متولیان است که می‌توانید آن را در ادامه بخوانید:
ابراز رضایت و خوشنودی مقام معظم رهبری از عملکرد یک ‌ساله مجلس یازدهم در دیدار مجازی با نمایندگان مجلس، در واقع نشانه رضایت معظم‌له از حضور مؤثر همراه با بصیرت مردم در انتخاب نمایندگان مجلس یازدهم هم است. امام خامنه‌ای در همین دیدار با لحنی خاص مردم را به شرکت حداکثری و با بصیرت در انتخابات فراخواندند که بر شناخت و خنثی‌سازی توطئه دشمن در ناامیدسازی و تلاش آنان برای تحریم انتخابات تأکید داشت. اگر چه ناامیدسازی مردم و تلاش برای عدم شرکت مردم در انتخابات، استراتژی ثابت دشمنان انقلاب در ادوار گذشته بوده و هست اما اینک تلاش دشمن بر بستر نارضایتی عمومی ناشی از عملکرد غلط و سوءمدیریت و ناکارآمدی غربگرایان و ناکامی آنان در گره گشایی از همه امور کشور از طریق تعقیب دیپلماسی سازش با غرب استوار شده است. 
سه دهه است که دشمن بر بستر ناامیدسازی و بی اعتمادی مردم خیمه زده و سلطه بر ملت ایران را از طریق عدم مشارکت مردم ایران در تعیین سرنوشت خود جست‌وجو می‌کند. مقام معظم رهبری در همین زمینه سه دهه قبل در خطبه‌های نماز جمعه تهران 29/7/68 می‌فرمایند: «دشمن می‌خواهد مردم را نسبت به آینده خودشان بد بین و ناامید کند... دشمن می‌خواهد بگوید فاصله میان مردم و مسئولان به وجود آمده و این فاصله روزبه‌روز بیشتر می‌شود. این چیز‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها را دشمن دارد تفهیم می‌کند و سم‌پاشی می‌کند.‌ دشمن می‌خواهد بذر تردید، شک، بی‌اعتمادی و بدبینی را در جامعه بپاشد. »
اینک دشمن خارجی پس از سه دهه تلاش مذبوحانه با کمک عوامل و نفوذی‌های داخلی، با تکیه به ضعف‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها و نقص‌های ناشی از سوءمدیریت و ناکارآمدی موجود در مدیریت اجرایی کشور، پیشرفت‌های شگرف و گسترده کشور در حوزه‌های مختلف را نادیده گرفته و کماکان بر طبل تحریم انتخابات می‌کوبد، اما ملت غیور، انقلابی و قهرمان ایران در راستای تحقق بیانیه گام دوم و تصحیح راه غلط طی شده توسط لیبرالیزم اشرافی و تشکیل دولت مؤمن، کارآمد، غیور، انقلابی، ضدفساد، عدالت‌خواه، مردمی، جهادی، جوان‌گرا، بانشاط و تحول‌خواه به دلایل متعدد از جمله دلایل زیر به میدان انتخابات آمده و حلقه تحول‌خواهی، جوان‌گرایی، نگاه به داخل، مبارزه با فقر، فساد، تبعیض، بیکاری، تورم، رانت‌خواری، اشرافی‌گری و قاچاق را تکمیل خواهند کرد:
1 - انتخابات 28 خرداد اولین انتخابات ریاست جمهوری در گام دوم انقلاب است و بر اساس بیانیه گام دوم، نظام اسلامی قرار است گذشته را چراغ راه آینده قرار داده و به اصلاح خطا‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها و اشتباهات ناشی از ناکارآمدی و سوءمدیریت مسببان وضع موجود بپردازد. 
2 - انتخابات پیش رو به جرئت اولین انتخاباتی است که در آن تحول‌خواهان در برابر مدافعان وضع موجود قرار گرفته و در اذهان مردم هیچ خبر و اثری از جبهه بندی متعارف سیاسی نظیر اصولگرا و اصلاح‌طلب نیست و هر کس که از وضع موجود ناراضی است باید به میدان آمده و با رأی خود به وضع موجود خاتمه دهد. 
3 - جریان لیبرال و غربگرا که در پوشش و لوای اصلاح‌طلبی و اعتدال گرایی در حقیقت همان اسلام امریکایی را تعقیب می‌کند و در طول سه دهه گذشته با سوءمدیریت، برون‌گرایی و نگاه به بیرون، غفلت از ظرفیت‌های عظیم داخلی و عدم استفاده از نیروی انسانی جوان و کارآمد کشور فرصت‌های طلایی فراروی ملت و کشور را سوزانده و شیرینی پیشرفت‌های فراوان، شگرف و معجزه‌آسای کشور در تمامی زمینه‌های علمی، دفاعی، خدماتی و امنیتی را به کام مردم تلخ نموده و با ناکارآمدی خسارات فراوانی به معیشت مردم و اقتصاد کشور وارد ساخته، باید با رأی قاطع مردم جای خود را جریان تحول‌خواه و دولت جوان حزب‌اللهی و انقلابی بدهد. 
٤ - حضور حداکثری و رأی قاطع مردم به جربان تحول‌خواه، پشتوانه محکمی برای مبارزه با مجموعه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها و کانون‌های پیچیده و در هم تنیده و پیدا و پنهان قدرت و مفاسد اقتصادی، رانت‌خواری، شبکه نفوذی‌های دشمن و مدافعان غربزدگی در کشور بوده و عزم دولت جوان انقلابی در گسترش عدالت، مبارزه با فساد، رفع موانع موجود بر سر راه اقتصاد و معیشت مردم، رفع و دفع تورم، بیکاری، تبعیض و فقر عمومی را جدی تر خواهد کرد. 
5 - حضور حداکثری مردم در انتخابات پیش رو نشانه رشد سیاسی مردم در تشخیص علل موجده وضع موجود و خنثی‌کننده تلاش دشمنان بیرونی و شبکه همکار آنان در داخل برای استمرار مدیریت غربگرا در کشور خواهد بود. 
6 - حضور حداکثری مردم در انتخابات پیش رو به منزله رضایت‌مندی مردم از عزم نظام در مبارزه با فساد، تبعیض، فقر و تورم و تلاش مضاعف برای عدالت‌خواهی و استیفای حقوق مردم در قوه قضائیه و مطالبه ملی برای تسری آن به قوه مجریه و سرعت بخشی و استمرار آن در قوه مجریه و مبارزه حقیقی با علل بروز مفاسد، بی عدالتی‌ها و رانت‌خواری‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها خواهد بود. 
7 - برخلاف تبلیغات غلط جریانات سیاسی، علت اصلی حضور و یا عدم حضور مردم در صحنه انتخابات به تمایلات حزبی و جناحی، مرتبط نبوده و نشانگر نارضایتی مردم از مشکلات اقتصادی و معیشتی ناشی از سوءمدیریت و ناکارآمدی دولت‌های مستقر بوده و انتخابات پیش رو فرصت مناسبی فراروی ملت قرار داده تا با حضور حداکثری خود، برای اولین بار قطار مدیریت کلان کشور را بر ریل تحول‌خواهی و تغییر وضع موجود به حرکت درآورند. 
8 - کشور متعلق به مردم است و حضور حداکثری مردم بهترین، منطقی‌ترین، اثربخش‌ترین، عاقلانه‌ترین، کم هزینه ترین، سهل‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ترین و کوتاه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ترین راه برای اعمال اراده ملی جهت تغییر وضع موجود به نفع ملت و سرعت بخشیدن به تحقق مطالبات به حق مردم خواهد بود. 
9 - در شرایطی که هم‌اینک در دهها کشور مردم برای برگزاری انتخابات و حق رأی خود برای تعیین سرنوشت و اداره کشور بر اساس اراده ملی می‌جنگند، امپراطوری رسانه‌ای دشمن با تمام قوا برای ممانعت از حضور مردم در صحنه انتخابات به میدان آمده و مردم را به عدم مشارکت در انتخابات تشویق و ترغیب می‌کنند. بی‌شک همین یک عامل برای حضور حداکثری مردم و خنثی کردن توطئه دشمنان کافی به نظر می‌رسد. 
9 - در دو سال گذشته در راستای تحقق بیانیه گام دوم انقلاب، اقدامات مؤثر و بسیار خوبی در جهت جوانگرایی، امیدآفرینی، فرصت‌سازی و کارآمدی در قوای نظامی، قوه قضائیه و... به وقوع پیوسته و ذائقه مردم را شیرین، تهدید‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها را خنثی، شور و نشاط خدمت را برانگیخته و دشمنان این مرز و بوم را در تحقق برنامه‌های خود ناکام گذاشته است و با توجه به اینکه قوه مجریه به عنوان نشانگاه اصلی دشمن برای ناکارآمد نشان دادن نظام اسلامی و تخریب باور‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها و اعتماد و امید مردم تلقی می‌گردد، حضور حداکثری مردم به‌عنوان باطل‌السحر همه توطئه‌های دشمن محسوب می‌گردد و بی تردید عدم اصلاح فوری قوه مجریه موجب کاهش اثربخشی تلاش‌های صورت گرفته در سایر ارکان نظام خواهد بود. 
10 - حضور در عرصه انتخابات، بیش از آنکه یک تکلیف ملی و میهنی تلقی شود یک حق محسوب شده و هیچ کس نمی‌تواند مردم را از این حق مسلم خود محروم کند. در واقع رأی هر فرد نشانگر صدای مطالبه ملت برای تعیین سرنوشت است و برخلاف تبلیغات مسموم رسانه‌های بیگانه و هم صدایی برخی رسانه‌های داخلی، صدای کسی که خود را از حق رأی، محروم کرده هرگز شنیده نمی‌شود و گوش دادن به نغمه‌های شوم و عوام فریبانه رسانه‌های دشمن، محروم کردن خود از حق تعیین سرنوشت و خاموش ساختن صدای مطالبه حق است. عدم شرکت 75 درصدی مردم امریکا در انتخابات 1996 میلادی، مصداق عینی این مدعاست که در نتیجه بی تفاوتی و خودمحروم‌سازی مردم امریکا از حضور در پای صندوق رأی، کلینتون با تکیه به سبد رأی 24 درصدی به کاخ سفید راه یافت و هیچ‌کس صدای اکثریت خاموش را نشنید. 
با این اوصاف ملت قهرمان ایران، با صدای رسا و بلند به فراخوان رهبر فرزانه انقلاب پاسخ مثبت داده و با رأی خود مسیر طراحی شده در گام دوم انقلاب و تشکیل دولت تراز انقلاب اسلامی و برپایی تمدن بزرگ و نوین اسلامی را هموار خواهند نمود و ضمن خنثی‌سازی تلاش‌های مذبوحانه دشمن اجازه دخالت در سرنوشت خود را به بیگانگان نخواهند داد.

لینک کوتاه:
https://www.iranianejahan.ir/Fa/News/250278/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

جزئیات ثبت‌نام در سامانه یکپارچه تخصیص خودرو

کمک‌معیشتی ماه اول به حساب معترضان حذف یارانه واریز شد

ایسوس احتمالاً لپ تاپ ROG Gunslinger 6 را با تراشه 5٫2 گیگاهرتزی Alder Lake HX معرفی می‌کند

تشکیل دو کارگروه ویژه در قرارگاه اجتماعی شهر تهران

88 درصد جمعیت استان چهارمحال و بختیاری یارانه دریافت می کنند

شکوه زاگرس و آبشار تخت سلیمان/ به تماشای آن جا که تخت سلیمان رود بر آب

سرمقاله کیهان/ سرمایه اجتماعی دولت پای کار اصلاحات اقتصادی

سرمقاله دنیای اقتصاد/ الزامات کاهش سلطه مالی

سرمقاله مردم سالاری/ فشاری که قابل تحمل نیست

تعداد روزبازارهای تهران به 60 بازار افزایش می‌یابد/ آغاز انتقال باراندازها به خارج از شهر در سال جاری

وزیر دفاع یمن: سلاح‌های بازدارنده راهبردی داریم

تلاش رژیم صهیونیستی برای بازگشایی سفارتش در اوکراین

مورالس خواستار خروج بولیوی از «سازمان کشورهای آمریکایی» شد

جزئیات واریز یارانه برای حذف‌شده‌ها؛ کد ملی متقاضیان به سازمان هدفمندی ارسال شد

کلاهبرداری از طریق سامانه دریافت یارانه‌ها؛ پلیس فتا هشدار داد

ادعای طالبان: نشست علمای شیعه افغانستان را برای جلوگیری از فاجعه لغو کردیم / گزارش هایی به ما رسیده بود که ممکن است حادثه دلخراشی رخ دهد

منطقه 22 از حیث سرانه بهداشت و درمان از وضعیت خوبی برخوردار است

پروژه احداث مخزن بوستان ولایت وارد مرحله اجرای بتن و آرماتوربندی شد

تعمیر و تجهیز 14 غرفه بازیافت در منطقه 17

سرمقاله کیهان/ « » عنوان یادداشت روز در روزنامه کیهان به قلم محمد ایمانی است که می‌توانید آن را در ادامه بخوانید:

رئیس رژیم صهیونیستی با رئیس جدید امارات دیدار کرد

نامزد دموکرات‌ها در انتخابات سنا سکته کرد

انتقاد "اون" از کمبود دارو در این کشور در شرایط کرونا

ثبت نام 29 هزار نفر در سامانه اعطای مسکن به خانوارهای 3 فرزند

جزئیات چهارمین عرضه اولیه سال جاری

هیاتی از مقامات آمریکایی به امارات می‌روند

فرصتی تاریخی که پوتین در خاورمیانه در اختیار بایدن گذاشت / اسرائیلی‌ها در بحث ایران به کاخ سفید امیدوار شده اند

مشارکت 41 درصدی در انتخابات پارلمانی لبنان

برندگان مسابقه عکاسی One Eyeland سال 2021

بررسی اسپیکر BTS840 انرجایزر

بهترین شارژر گوشی ؛ راهنمای خرید شارژر و کابل شارژ انواع گوشی های موبایل

اندروید 13: هر آنچه تاکنون در مورد سیستم‌عامل آینده گوگل می‌دانیم

چرا در اعماق دریا جانوران غول‌پیکر بسیاری وجود دارد؟

پاناسونیک از تلویزیون‌های هوشمند OLED 2022 با پنل‌های 4K و 120 هرتز رونمایی کرد

سفر به ناشناخته‌‌‌ها؛ سیچوآن غربی در جوار تبت

مبین‌نت: حملات گسترده سایبری باعث اختلال در سرویس کاربرانمان شد

بنیان‌گذار Terra برای احیای مجدد این بلاک چین طرح توزیع مجدد توکن را پیشنهاد داد

جلبک‌ها انرژی موردنیاز ریزپردازنده‌‌ای را برای بیش از شش ماه تأمین کردند

پوشیدنی‌های مختلف ازجمله اپل واچ در ردیابی کالری ضعیف هستند

Instinct MI300 اولین APU‌ مجهز به پردازنده‌ Zen4 و پردازنده‌ گرافیکی CDNA3 خواهد بود

مقایسه گلکسی A73 با S22؛ میان‌رده‌ای که پرچمدار را به چالش می‌کشد [به‌همراه ویدیو]

بوم گردی با زمزمه اشعار شاهنامه در «خفر»

چرا مجلس به بیکارترین و بی‌مسئولیت‌ترین نهاد کشور تبدیل شده است؟

جعبه‌سیاه مک‌فارلین در تهران

ریشه و سرنوشت ارز مسموم

استانهای شمالی، اسیر پسماند

جهان: تفاوت را احساس کنید

رئیس جدید امارات کیست؟

طالبان از سفر «حامد کرزی» به امارات ممانعت کرد

سوئد به طور رسمی خواستار عضویت در ناتو شد