ایرانیان جهان
سالمندان سوئدی از اولویت ICU‌بیمارستان‌ها خارج شدند
يکشنبه 24 فروردين 1399 - 00:08:02
ایرانیان جهان - سالمندان سوئدی از اولویت ICU‌بیمارستان‌ها خارج شدند
سایز متن الف الف
لینک کوتاه در کلیبرد کپی شد! http://akhr.ir/6243229
٧١٨
٠
فارس / مقامات سوئد سالمندان بیش از 80 سال یا سالمندانی با بیش از 60 سال که چند مشکل جسمانی دارند را از اولویت قرار گرفتن در بخش مراقبت‌های ویژه خارج کرده‌اند.
بر اساس سندی از بیمارستان دانشگاه «کارولینسکا» در استکهلم، پایتخت سوئد، بیماران مبتلا به ویروس کرونا که سن آنها بیش از 80 سال بوده یا بیماران بالای 60 سال که چند بیماری دارند در اولویت قرار گرفتن در بخش مراقبت‌های ویژه نخواهند بود.
این سند، گزارش‌های قبلی را تایید می‌کند که مقامات سوئد به دنبال اولویت دهی به گروه‌های مردمی برای قرار گرفتن در بخش مراقبت‌های ویژه هستند و کسانی که احتمال بیشتری برای زنده ماندن داشته باشند در آی‌سی‌یو قرار بگیرند.
روزنامه «آفتون‌بلادت» سوئد نیز در گزارشی نوشت در کنار بیماران بالای 80 سال، کسانی که بیش از 60 یا 70 سال داشته و چندین مشکل جسمانی دارند نیز از بخش مراقبت‌های ویژه خارج خواهند شد.
بر اساس آخرین آمار، تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در سوئد به بیش از 10 هزار و 150 نفر و قربانیان کرونا در این کشور نیز به 887 نفر رسیده است.
«دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا چند روز پیش مدعی شده بود که سوئد از روش ایمنی جمعی برای مقابله با ویروس کرونا استفاده می‌کند اگر چه مقامات سوئد این ادعا را رد کردند. (جزئیات بیشتر)
«ایمنی جمعی» که پیش‌تر انگلیس تلاش می‌کرد از آن برای کنترل شیوع ویروس کرونا استفاده کند روشی است که طی آن بیماران در قرنطینه نگهداری می‌شوند اما سایر افراد جامعه رها می‌شوند تا با ابتلای افراد زیادی از جمعیت به بیماری، در برابر آن مقاومت ایجاد شود.

http://www.ilandnews.ir/fa/News/142394/سالمندان-سوئدی-از-اولویت-ICU‌بیمارستان‌ها-خارج-شدند
بستن   چاپ