ایرانیان جهان
پزشک نروژی: جو بایدن از زوال عقل رنج می‌برد
سه شنبه 2 ارديبهشت 1399 - 14:33:39
ایرانیان جهان - پزشک نروژی: جو بایدن از زوال عقل رنج می‌برد
سایز متن الف الف
لینک کوتاه در کلیبرد کپی شد! http://akhr.ir/6274055
١١٠
٠
فارس / «فِرِد هِگِن» روانپزشک نروژی با بررسی رفتارها و اظهارات جو بایدن نامزد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در محافل عمومی اعلام کرد که اختلال‌های شناختی بایدن نشان می‌دهد او احتمالا از زوال عقلی رنج می‌برد.
همزمان با تشدید حملات لفظی «دونالد ترامپ» به جو بایدن و تردید‌ها درباره توانایی‌های جسمی و ذهنی او برای انجام وظایف ریاست جمهوری آمریکا، یک روانپزشک نروژی هشدار داد که بایدن از زوال عقل رنج می‌برد.
به نوشته اسپوتنیک، به گفته این روانپزشک آنچه که از ابتدای آغاز کارزار انتخاباتی بایدن به شکل سریال اشتباهات کوچک شامل فراموشی، بدگویی، گیجی، گاف و پرخاشگری نمایان شده بود، با یک سرعت بسیار زیاد اوضاع بدتر شده است.
فِرِد هِگِن مدیر کلینیک روانپزشکی بیمارستان لاویسنبرگ در شهر اسلو پایتخت نروژ و ستون نویس روزنامه «نتاویسن» است.
او در روزنامه نتاویسن یادداشتی با این عنوان منتشر کرد: «چرا دموکرات‌ها دارند در حمایت از یک نامزد احتمالا دچار زوال عقل با هم متحد می‌شوند؟»
مدیر کلینیک روانپزشکی بیمارستان لاویسنبرگ در این یادداشت تاکید کرده که بایدن معمولا وقتی برای مصاحبه با رسانه‌ها یا سخنرانی عمومی حاضر می‌شود، حداکثر صحبتهایش 10 دقیقه طول می‌کشد و یا از طریق گوشی به او فرمان داده می‌شود و یا اینکه از روی دستگاه تله پرامپتر متن را قرائت می‌کند و اجازه سوال پرسیدن از رسانه‌ها هم داده نمی‌شود.
به گفته این روانپزشک، بایدن 77 ساله در معدود مباحث و مناظرات واقعی که حضور یافته، تمرکزش را از دست داده و اسامی و موضوعات را فراموش کرده است.
هگن نوشت: «البته من شاید قضاوت غلطی از او داشته باشم اما به اعتقادم او شخصی به نظر می‌رسد که به شدت از قبل متاثر از زوال عقلی است و هنوز تا انتخابات ریاست جمهوری زمان زیادی باقی است. اگر شرایط او طی دو سه ماه آینده بدتر شود، چه اتفاقی می‌افتد؟».
از نظر او، در بدترین سناریو این خطر وجود دارد که بایدن قادر به ادای کامل و معنادار جملاتش نباشد یا حتی نتواند فعالیتهای روزمره زندگی خودش را انجام دهد.
وی در ادامه نوشت: «این حرف من یک پروپاگاندای ترسناک نیست. هر کسی که تجربه ای درباره شناخت افراد دارای زوال عقل داشته باشد، به سرعت می‌تواند به چنین نتیجه ای برسد».
روانپزشک نروژی با هشدار درباره وضعیت بایدن افزود: «او مردی است که دموکرات‌ها و دیگر طرفداران جهانی شدن در دنیا به او اعتماد دارند و (در صورت پیروزی بر ترامپ) در کاخ سفید خواهد نشست و به دکمه اتمی(زرادخانه اتمی آمریکا) دسترسی خواهد داشت. در آن صورت دیگر ما از سیاست عقلانی صحبت نخواهیم کرد».
خبرگزاری اسپوتینک در گزارش خود درباره یادداشت این روانپزشک نروژی به سابقه هشدارها درباره زوال عقلی معاون هشت ساله رئیس‌جمهور آمریکا در دولت «باراک اوباما» اشاره کرده است.
پیش از این برخی رسانه‌ها از قبیل «کنسرتیوم نیوز، کانترپانچ و پولیتیکو» گزارشهایی درباره ابتلای بایدن به زوال عقل منتشر کرده بودند.
همچنین رودی جولیانی شهردار اسبق نیویورک و وکیل سابق دونالد ترامپ هم در اظهاراتی مدعی شده بود که بایدن دچار زوال عقل است.
گمانه‌زنی درباره وضعیت عقلی جو بایدن در حالی مطرح شده که با کناره گیری «برنی سندرز» از کارزار مقدماتی نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری حزب دموکرات انتخاب بایدن به عنوان نامزد این حزب برای رقابت با ترامپ تقریبا قطعی شده است.
از زمان حضور بایدن در کارزار مقدماتی انتخاباتی دمکرات‌ها، گاف‌ها و حواس پرتی‌های او مورد توجه برخی رسانه‌ها قرار گرفته و حتی در یکی از مناظره های نامزدهای این حزب خبرساز شد.
در مناظره اوایل مردادماه سال گذشته حزب دموکرات، «جولیان کاسترو وزیر مسکن آمریکا در سالهای 2014 تا 2017 (دولت اوباما) بعد از اظهارات رفت و برگشتی بایدن خطاب به او گفت: آیا حرفهایی که چند دقیقه قبل زدی را فراموش کردی؟
دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکایی هم که صفت «جو بایدن خوابالو» را برای او درنظر گرفته است، بارها درباره توانایی جسمی و ذهنی بایدن تردید ایجاد کرده و با اشاره به گاف او در یکی از تجمعات انتخاباتی که در آن گفته بود «من برای انتخابات سنا به آرای شما نیاز دارم»، به تمسخر معاون اوباما پرداخت و گفت: «او اصلا نمی‌داند کجا هست و چه می‌کند».

http://www.ilandnews.ir/fa/News/145310/پزشک-نروژی--جو-بایدن-از-زوال-عقل-رنج-می‌برد
بستن   چاپ