ایرانیان جهان
بازگشایی مدارس ابتدایی در نروژ
سه شنبه 9 اردیبهشت 1399 - 2:22:53 PM
ایرانیان جهان- به گزارش خبرگزاری فرانسه از اسلو، این اقدام به عنوان گام دیگری به سوی عادی سازی اوضاع در نروژ برداشته شد، اگرچه والدین کودکان نسبت به بازگشایی مدارس ابراز نگرانی کردند.

یک هفته پس از بازگشایی مهدکودکها، حال کودکان 6 تا 10 ساله نروژی پس از شش هفته دوری از مدرسه و آموزش از راه دور، به کلاسهای درسی بازگشتند.

با این حال، فاصلهگذاری اجتماعی در مدارس نروژ رعایت شده و شمار دانش آموزان حاضر در هر کلاس به حداکثر 15 نفر محدود شده است.

در مدرسهای در حومه مسکونی منطقه «بروم» در خارج از اسلو، کودکان زیر باران به مدرسه رفتند.

در خارج از ساختمان این مدرسه، روی زمین نشانههایی گذاشته شده بود تا فاصلهگذاری اجتماعی رعایت شود.

«تیلده» کودکی 7 ساله از شوق دیدن دوستان و معلمانش سه ساعت قبل از ساعت معمول برای حضور در کلاس درس، آماده بود.

«کارین رابه» مادر وی گفت: برای بازگشت به مدرسه آنقدر هیجان زده بود که برای بیدار شدن از خواب نیاز به صدای زنگ ساعت نداشت.

وی در عین حال افزود: اگر تصمیم گذاری (برای بازگشایی مدارس) برعهده من بود، چند هفته بیشتر صبر می کردم، زیرا تصور نمیکنم همه اطلاعات لازم در این مرحله را داشته باشیم.

در همین حال، بازگشت دانش آموزان به مدارس نروژ با استقبال گرم کادر آموزشی همراه بود.

اما همه مردم نروژ نسبت به بازگشایی مدارس، احساس خوبی ندارند. یکی از این مخالفان این طرح، یک گروه فیس بوکی است که تقریبا 30 هزار عضو دارد و نسبت به این مساله معترض شده است.

نروژ شروع به لغو محدودیتهایی کرده است که از 12 مارس (22 اسفند 98) برای مقابله با شیوع کرونا در این کشور اعمال شد.

به سالنهای آرایش و مطب متخصصان پوست نیز در نروژ اجازه داده شده تا فعالیت خود را از سر گیرند.

تا روز یکشنبه، شمار مبتلایان به کرونا در این کشور 5.4 میلیون نفری، 7 هزار و 505 نفر اعلام شد. همچنین 193 نفر تا همان روز بر اثر ابتلا به کووید – 19 جان باختند. این در حالی است که منحنی موارد مبتلایان بستری شده در بیمارستانهای نروژ در هفتههای اخیر به طور چشمگیری کاهش یافته است.


http://www.ilandnews.ir/fa/News/148352/بازگشایی-مدارس-ابتدایی-در-نروژ
بستن   چاپ