ایرانیان جهان
اریکسون به تحریم هواوی در سوئد واکنش نشان داد
دوشنبه 17 آذر 1399 - 11:32:45 AM
ایرانیان جهان-یک سالی از اعمال تحریم های سخت گیرانه ی آمریکا علیه هواوی می گذرد. محدودیت های ایجاد شده برای هواوی و قطع ارتباط بسیاری از شرکت های آمریکایی، کسب وکار زیرساخت شبکه ای و تولید گوشی های هوشمند این شرکت چینی را تحت تأثیر قرار داده است. تحریم های درنظرگرفته شده علیه هواوی به حدی رسید که مقام های واشنگتن کشورهای متحد را زیر فشار قرار دادند تا در کشورشان از زیرساخت های هواوی مربوط به شبکه ی 5G استفاده نکنند.
حال، مدیرعامل یکی از رقیبان جدی هواوی واقع در سوئد در حوزه ی زیرساخت، مخالفتش را به تحریم هواوی در سوئد اعلام کرده است. بورژه اخولم ، مدیرعامل اریکسون، در گفت وگو با فایننشال تایمز به اهمیت بازار باز و رقابت آزاد اشاره کرد و گفت ممنوعیت هواوی در سوئد رقابت آزاد را محدود می کند و راه اندازی شبکه ی 5G را در این کشور به تأخیر می اندازد.
اخولم در صحبت هایش به همکاری اریکسون با هواوی برای استانداردهای شبکه ای در عین رقابت جدی اشاره کرد و با ذکر اهمیت حفظ این رابطه توضیح داد:
معتقدم رقابت می تواند به ارتقای عملکرد شرکت در بلندمدت کمک کند. این امر در ایجاد نوآوری بیشتر و تولید محصولات بهتر برای مشتریانمان مؤثر است.
همچنین، مدیرعامل اریکسون به این نکته اشاره کرد که اروپا با عرضه ی دیرهنگام نسل پنجم اینترنت از رقابت بازمی ماند. او تصریح کرد:
زمانی که اروپا روی عرضه ی جذاب ترین اپلیکیشن متمرکز شده بود، آمریکا و چین به سرعت شبکه ی 4G را عرضه کردند و اکنون، شرکت های آمریکایی و چینی حاکمیت در اقتصاد اپلیکیشن برای مصرف کنندگان را به دست گرفته اند. چنین سرنوشتی برای نسل پنجم اینترنت شرکت ها رخ خواهد داد.

http://www.ilandnews.ir/fa/News/205464/اریکسون-به-تحریم-هواوی-در-سوئد-واکنش-نشان-داد
بستن   چاپ