ایرانیان جهان
جایگزینی پول نقد با ارز دیجیتال در سوئد
دوشنبه 24 آذر 1399 - 1:40:45 PM
ایرانیان جهان-به گزارش ایرنا، خبرگزاری اسپوتنیک روز دوشنبه گزارش داد: سوئد در بین کشورهایی است که کمترین استفاده از پول نقد را در جهان دارد و کمتر از 10 درصد از همه پرداخت های این کشور اسکاندیناویی اکنون با پول نقد انجام می شود.
دولت سوئد اکنون به طور جدی جایگزینی واحد پول این کشور موسوم به کرون با ارز دیجیتال را بررسی می کند و تحقیقات درباره آینده این انتقال پولی را آغاز کرده است.
ارز دیجیتال ارزهایی هستند که به صورت الکترونیکی ذخیره و منتقل می شوند و مبنای آن ها صفر و یک است.همان طور که از واژه آن نیز معلوم است، ارز دیجیتال به هر ارزش ایجاد شده در بستر دیجیتال اشاره دارد. این مفهوم در مقابل واسطه های فیزیکی مانند اوراق بانکی یا سکه مطرح می شود. 
تحقیقات دولت سوئد در راستای انتقال به ارز دیجیتال اهداف متفاوتی را دارد که یکی از آنها ارائه نقشه ای درباره بازار پرداخت ها و آینده آن بر اساس تحولات صورت گرفته در سوئد و دیگر کشورها است.
دولت سوئد اعلام کرده، در این تحقیق به تجزیه و تحلیل این موضوع پرداخته می شود که بانک مرکزی سوئد باید پول این کشور (کرون) را به صورت الکترونیکی صادر کرده و مفهوم آن را به عنوان پول رایج در جهانی که کمتر از پول نقد استفاده می شود بررسی کند.
این تحقیق همچنین شامل بررسی اختلافات در وظایف دولت و بخش تجاری در بازار پرداخت ها و نیز نقش آینده دولت است.

http://www.ilandnews.ir/fa/News/206900/جایگزینی-پول-نقد-با-ارز-دیجیتال-در-سوئد
بستن   چاپ