ایرانیان جهان
جهش صادرات سنگ آهن از بندر هدلند استرالیا
یکشنبه 21 دی 1399 - 1:27:24 PM
ایرانیان جهان-

به گزارش «کالاخبر» به نقل از رویترز، سازمان بنادر پیلبارا اعلام کرد: حمل دریایی سنگ آهن به چین از بندر هدلند استرالیا در ماه دسامبر نسبت به ماه قبل علیرغم تعطیلی کوتاه مدت ناشی از شرایط آب و هوایی، 16 درصد افزایش یافت.

اطلاعات این سازمان نشان می دهد: صادرات سنگ آهن به چین از این بندر در ماه دسامبر به 40 میلیون تن رسید درحالی که در ماه نوامبر 34 میلیون و 440 هزار تن بود.

کل صادرات سنگ آهن به کلیه کشورهای جهان از بندر هدلند در ماه مذکور 46.5 میلیون تن گزارش شده که از 41.61 میلیون تن ماه نوامبر بیشتر می باشد.

این سازمان همچنین اعلام کرد که تقویت حمل دریایی از بزرگترین قطب صادرات سنگ آهن جهان حتی در حالی صورت گرفته که بندر هدلند از 10 دسامبر به مدت 26 ساعت به دلیل بدی آب و هوا و طوفانهای استوایی بسته شده بود.

قیمت سنگ آهن در دسامبر به بالاترین سطح خود رسید و 175 دلار در هر تن را ثبت کرد و این افزایش قیمت به دلیل چشم انداز تقاضای صعودی برای سال 2021 و نگرانی های ناشی از محدودیت عرضه، همچنان ادامه دارد.

بندر هدلند توسط سه معدنکار برتر سنگ آهن در استرالیا یعنی BHP، گروه فورتسکیو و Roy Hill متعلق به Gina Rinehart مورد استفاده قرار می گیرد.


http://www.ilandnews.ir/fa/News/213495/جهش-صادرات-سنگ-آهن-از-بندر-هدلند-استرالیا
بستن   چاپ