ایرانیان جهان
هلند تزریق واکسن آسترازنکا را محدود کرد
جمعه 17 بهمن 1399 - 12:43:31 PM
ایرانیان جهان-به گزارش ایسنا، مقامات هلند روز پنج شنبه اعلام کردند که تزریق واکسن کروناویروس آسترازنکا تنها برای افراد کمتر از 65 سال تزریق میشود این درحالیست که اتحادیه اروپا استفاده از این واکسن را برای تمامی سنین تایید کرده است.
فرانسه، آلمان، بلژیک، دانمارک، سوئد و کشورهای دیگر تاکنون محدودیت سنی برای تزریق واکسن آسترازنکا که توسط شرکت انگلیسی-سوئدی و دانشگاه آکسفورد ساخته شده، تعیین کرده اند.
شورای سلامت هلند در اطلاعیه ای اعلام کرد: از آنجاییکه سیستم ایمنی با افزایش سن، عملکرد کمتری از خود نشان میدهد، این واکسن برای افراد تا 65 سال مناسب است. همچنین توصیه میشود اولین دوز موجود از واکسن آسترازنکا برای افراد 60 تا 65 سال مورد استفاده قرار گیرد.
در گزارش شورای سلامت هلند آمده است: اثربخشی واکسن در افراد بالای 55 سال مشخص نیست زیرا تنها تعداد محدودی از افراد در این بازه سنی در آزمایشات بالینی حضور داشته اند.
به گزارش ایسنا به نقل از مدیکال اکسپرس، آژانس دارویی اروپا از تزریق واکسن کروناویروس آسترازنکا به افراد مسن  با وجود نبود اطلاعات کافی در مورد تاثیر آن حمایت کرده است. همچنین این واکسن در انگلیس برای تمامی سنین استفاده میشود.

http://www.ilandnews.ir/fa/News/221350/هلند-تزریق-واکسن-آسترازنکا-را-محدود-کرد
بستن   چاپ