ایرانیان جهان
محکومیت حمله به دو زن محجبه در ادمونتون کانادا
شنبه 18 بهمن 1399 - 4:05:11 PM
ایرانیان جهان-به گزارش ایکنا به نقل از سی بی سی ، در دو حادثه جداگانه چهارشنبه، 15 بهمن كه پلیس ادمونتون آن را جنایاتی باانگیزه نفرت توصیف می كند، دو زن مسلمان محجبه مورد تعرض قرار گرفتند.
واحد «جنایات ناشی از نفرت و افراط گرایی خشن» پلیس ادمونتون در حال تحقیق در مورد این حملات است که آخرین مورد از یک رشته حملات به زنان محجبه در ادمونتون است.
اولین حمله بعدازظهر چهارشنبه صورت گرفت. روز جمعه پلیس در گزارشی اعلام کرد که یک زن 19 ساله باحجاب در داخل ساختمانی منتظر بود که مردی با بیان سخنان نژادپرستانه به وی حمله کرد. پلیس در حال تحقیقات و بررسی فیلم های دوربین های مدار بسته است.
پلیس در مورد دوم یک زن 27 ساله مسلمان که برقع پوشیده و به تنهایی در حال پیاده روی بود، مورد حمله یک فرد نژادپرست قرار گرفت. مجرم ضمن تهدید به كشتن و پاره كردن برقع، او را به زمین هل داد.
دان ایوسون (Don Iveson) شهردار ادمونتون در بیانیه ای حملات اخیر را محکوم و تأکید کرد که این رفتار در شهر ما جایی ندارد. وی از شاهدان خواست هرگونه اطلاعاتی را در اختیار پلیس بگذارند.
ایوسون خطاب به قربانیان افزود: بسیار متأسفم که این حادثه دردناک را تجربه کردید. اسلام هراسی و زن ستیزی در ادمونتون جایی ندارد. شما شایسته آن هستید که در جامعه خود احساس امنیت و راحتی کنید.
فیصل سوری از مقامات شورای ملی مسلمانان کانادا نیز با ابراز نگرانی از افزایش حملات علیه مسلمانان گفت: ما قطعاً خواستار حمایت مقامات پلیس هستیم تا اطمینان پیدا کنیم همه این حوادث به طور مناسب مورد تحقیق قرار می گیرد و مطمئن شویم که امنیت اعضای جامعه بیشترین اهمیت را دارد.

http://www.ilandnews.ir/fa/News/221608/محکومیت-حمله-به-دو-زن-محجبه-در-ادمونتون-کانادا
بستن   چاپ