ایرانیان جهان
توزیع واکسن کرونا و پایان تدریجی محدودیت‌ها در هلند
پنجشنبه 2 اردیبهشت 1400 - 11:00:44 AM
ایرانیان جهان-

به گزارش سرویس ترجمه ایمنا، نخست‌وزیر و وزیر بهداشت هلند در کنفرانسی مطبوعاتی که در تلویزیون منتشر شد، اعلام کردند از بیست و هشتم ماه آوریل فرآیند کاهش مقررات کرونایی را آغاز خواهند کرد. از این تاریخ به بعد، هیچ گونه مقررات رفت و آمد بر مردم اعمال نخواهد شد و شهروندان می‌توانند روزانه پذیرای دو نفر مهمان در خانه‌های خود باشند. این تصمیمات در پی توزیع واکسن کرونا و پایین آمدن نرخ شیوع بیماری کووید -19 اتخاذ شده و ممکن است به پایان نهایی تمام محدودیت‌ها، در آینده‌ای نزدیک منجر شود.

علاوه بر این، از تاریخ مذکور مردم می‌توانند با تنها یک نفر از اعضای خانواده دیگری، از ساعت 12 ظهر تا 6 عصر در فضاهای عمومی گرد هم‌ آیند که البته کودکان زیر 12 سال از این قانون مستثنی هستند و هیچ محدودیتی برای تجمع آن‌ها وجود نخواهد داشت همچنین مردم می‌توانند در سالن‌های پذیرایی نظیر رستوران‌ها و کافه‌ها به سرو غذا و نوشیدنی بپردازند که البته استفاده از ماسک برای تمام آن‌ها ضروری است.

وزیر بهداشت هلند اعلام کرده که فروشگاه‌ها و بازارهای غیرضروری که تا کنون تعطیل بوده‌، می‌توانند از بیست و هشتم آوریل و در ساعات بین 6 صبح تا هشت شب به فعالیت بپردازند و جالب این که، به مردم اجازه داده می‌شود بدون ماسک به خرید از این مکان‌ها مشغول شوند. با این حال، مقامات به شهروندان هلندی توصیه می‌کنند تا زمان نهایی توزیع واکسن در سراسر کشور، حتی بدون وجود هیچ گونه محدودیتی، شخصاً به رعایت اصول بهداشتی بپردازند تا احتمال ابتلای خود و اعضای خانواده‌شان به ویروس کرونا را به حداقل برسانند.

لازم ذکر است که در مراکز آموزشی و مدارس از بیست و ششم ماه آوریل به روی دانش‌آموزان باز خواهد بود که البته کلاس‌ها تنها یک روز در هفته به صورت حضوری برگزار می‌شود.

توزیع واکسن کرونا و پایان تدریجی محدودیت‌ها در هلند

 

کد خبر 488563

http://www.ilandnews.ir/fa/News/241180/توزیع-واکسن-کرونا-و-پایان-تدریجی-محدودیت‌ها-در-هلند
بستن   چاپ