ایرانیان جهان
آژانس اطلاعات داخلی انگلیسی از بین بچه‌های مدرسه جاسوس جذب می‌کند
دوشنبه 6 اردیبهشت 1400 - 10:53:00 AM
ایرانیان جهان - ایسنا / بر اساس گزارشها، آژانس اطلاعات داخلی انگلیس (MI5) که به خاطر جاسوسی کردن از گروه‌های معترض قانونی سوءشهرت دارد، به پیشنهاد شغل به بچه‌های ترک تحصیل کرده به عنوان "تحلیلگران زبان" با داشتن وظیفه بررسی گفت‌وگوهای تلفنی شنود شده با هدف گشتن به دنبال اظهارنظرهای مجرمانه پرداخته است.
به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، آژانس ضدتروریسم و ضدجاسوسی انگلیس در حال جذب نوجوانان جاسوس به طور مستقیم از حیاط مدرسه‌ها است.
سرویس MI5 پیشنهاد دوره‌های کارآموزی در زمینه مهندسی نرم افزار و همچنین شغل "تحلیلگران زبان انگلیسی" را با هدف گوش کردن به گفتگوهای تلفنی شنود شده و بیرون کشیدن اطلاعات کلیدی در بخش "ترک تحصیل کرده‌ها" در وبسایتش مطرح کرده است.
در این صفحه نوشته شده است: ما درک می‌کنیم که دانشگاه برای همه نیست. ما به افرادی که تازه مدرسه را ترک کرده و مشتاق به شروع به کار و خواستار انجام کاری جالب و هیجان انگیز هستند، نیاز داریم.
در این سایت نوشته شده است: "بعد از مدرسه مستقیما شما می‌توانید به حفظ امنیت کشور در نقشی متفاوت از دیگران کمک کنید".
آژانسهای اطلاعاتی انگلیس به شکل سنتی به جذب نیرو از میان دانشجویان درخشان دانشگاه‌ها، از جمله مورد بدنام "کمبریج فایو" که در دهه 1930 در میان رده‌های ارشد این دانشگاه جذب شده و بعدا همگی تبدیل به ماموران دوجانبه اتحاد شوروی شدند، پرداخته است.
سایت این نهاد تاکید کرده است، کارآموزهای فنی "مهارتهایی باورنکردنی را فرا خواهند گرفت، از ایجاد اپلیکیشنهای جدید برای ردیابی مظنونان به تروریسم تا توسعه راه‌های نوآورانه برای متوقف کردن جاسوسی در ردگیری‌هایشان."
بر اساس این گزارش حتی یک مدرسه در آنفیلد واقع در شمال لندن کلاسی را به یک برنامه تمرینی یک تحلیلگر زبان MI5 اختصاص داده است.

http://www.ilandnews.ir/fa/News/242705/آژانس-اطلاعات-داخلی-انگلیسی-از-بین-بچه‌های-مدرسه-جاسوس-جذب-می‌کند
بستن   چاپ