ایرانیان جهان
انگلیس بزرگترین ناو گروه جنگی را به آب‌های آسیا اعزام می‌کند
سه شنبه 7 اردیبهشت 1400 - 11:14:57 AM
ایرانیان جهان - تسنیم / وزارت دفاع انگلیس از اعزام بزرگترین ناو گروه جنگی این کشور طی سال‌های اخیر به منطقه آسیا اقیانوسیه خبر داده است.
به نقل از سی‌ان‌ان، وزارت دفاع انگلیس دوشنبه اعلام کرد: بزرگترین ناو گروه جنگی که طی سال های اخیر توسط بریتانیا تشکیل شده، در ماه می به اقیانوسیه اعزام خواهد شد.
بن والاس وزیر دفاع بریتانیا نیز در این باره گفت: زمانی که ناوگروه ضربت و جنگی ما طی ماه آینده دریانوردی خود را آغاز کند، این ناو گروه پرچم بریتانیای جهانی را به اهتزاز درخواهد آورد که نشانگر نفوذ و قدرت ما است و همین طور نشانگر تعامل و همکاری با دوستان ما و تاکید بر پایبندی ما برای حل و فصل چالش های امنیتی امروز و فردا است.
وی در ادامه افزود: بریتانیا می خواهد نقش فعال و موثری در شکل دهی نظام بین‌المللی قرن 21 داشته باشد.
این ناو گروه با هدایت و مدیریت ناو هواپیمابر کوئین الیزابت به منطقه اعزام خواهد شد. این یکی از بزرگترین ناوهای جنگی است که بریتانیا تاکنون به دریا اعزام کرده است.
دو فروند ناوشکن، دو فروند ناوچه ضد زیردریایی و یک فروند زیردریایی نیز در این ماموریت شرکت خواهند داشت.
وزارت دفاع بریتانیا افزود: یک فروند ناوشکن آمریکایی مجهز به موشک های هدایت شونده نیز به این ناوگروه ملحق خواهد شد و یک فروند ناوچه هلندی نیز در این ماموریت شرکت می کند.
موسسه بین‌المللی تحقیقات راهبردی نیز اعلام کرده است که ناوگروه ضربت بریتانیا بزرگترین ناوگروهی است که طی سال های اخیر توسط یک کشور اروپایی مستقر خواهد شد.

http://www.ilandnews.ir/fa/News/242970/انگلیس-بزرگترین-ناو-گروه-جنگی-را-به-آب‌های-آسیا-اعزام-می‌کند
بستن   چاپ