ایرانیان جهان
اردوغان دستور قرنطینه سراسری در ترکیه را صادر کرد
سه شنبه 7 ارديبهشت 1400 - 13:11:03
ایرانیان جهان - باشگاه خبرنگاران / دولت ترکیه برای مقابله با موج تازه همه گیری ویروس کرونا، قرنطینه سراسری را بار دیگر در دستور کار قرار داد.
به نقل از جروزالم پست، رئیس جمهور ترکیه، به منظور مقابله با موج جدید همه گیری ویروس کرونا، دستور قرنطینه سراسری در این کشور را از روز پنج شنبه 29 آوریل صادر کرد.
رجب طیب اردوغان پس از نشست کابینه ترکیه در تشریح اقدامات جدید مقابله با کرونا گفت همه سفر‌های بین شهری به تأیید رسمی احتیاج دارند، همه مدارس تعطیل و امور تحصیلی باید به صورت آنلاین انجام شود. محدودیت شدید ظرفیت برای استفاده کنندگان از وسایل حمل و نقل عمومی نیز اعمال می‌شود.
بنا به دستورالعمل تازه دولت ترکیه مردم جز برای خرید‌های ضروری و اقدامات پزشکی اورژانسی نباید از منزل خارج شوند. گروه‌های خاص از جمله کارمندان بخش خدمات درمانی و تامین کنندگان مایحتاج ضروری مردم معاف از محدودیت‌های جدید دولت ترکیه برای مقابله با ویروس کرونا خواهند بود.
محدودیت‌های تازه کرونایی ترکیه از ساعت 16 روز پنج شنبه به وقت گرینویچ آغاز و در 17 می‌ پایان می‌یابد.
آمار وزارت بهداشت ترکیه حاکی از آن است که در 24 ساعت گذشته بیش از 37 هزار مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در این کشور شناسایی و 353 نفر دیگر به شمار قربانیان کرونا در ترکیه افزوده شده است.

http://www.ilandnews.ir/fa/News/243010/اردوغان-دستور-قرنطینه-سراسری-در-ترکیه-را-صادر-کرد
بستن   چاپ