ایرانیان جهان
همه گیری کرونا در آلمان و تشدید حملات به مقامات محلی
چهارشنبه 8 اردیبهشت 1400 - 8:38:00 AM
ایرانیان جهان - باشگاه خبرنگاران / با تشدید همه گیری کووید 19 در آلمان، میزان توهین و حملات به مقامات محلی افزایش یافته است.
نتایج یک نظر سنجی در آلمان نشان می‌دهد حملات و توهین‌ها به سیاستمداران محلی در بحران کرونا افزایش یافته است.
بر این اساس، نتایج نظر سنجی نشریه کمونال نشان می‌دهد حدود 72 درصد شهرداران در آلمان در دوران کرونا دستکم یک بار مورد توهین، تهدید و حملات فیزیکی قرار گرفته اند و از آن شکایت دارند.
علاوه بر شهرداران، مسئولان دیگر منطقه‌ای نیز در 79 درصد مناطق و ایالت‌های آلمان از این حملات به خود گلایه داشته اند. یک سوم شرکت کنندگان در این نظر سنجی افزایش حملات و توهین را با بحران کرونا مرتبط می‌دانند.
اجباری شدن ماسک، فاصله گذاری‌ها و سایر محدودیت‌ها از عوامل مهم حمله به مسئولان منطقه‌ای بیان شده است. بیش از 3 میلیون و 300 هزار نفر در آلمان به ویروس کرونا مبتلا شده اند. از این میان، نزدیک به 82 هزار تن جان خود را از دست داده اند.
همزمان با تشدید همه گیری کووید 19 در آلمان، مقامات محلی برای جلوگیری از افزایش تلفات و فشار به سیستم درمانی کشور مجبور به اعمال قوانین سختگیرانه در ایالات آلمان کرده اند. با این حال، این موضوع باعث افزایش نارضایتی‌های عمومی به ویژه در میان شاغلان بخش خصوصی شده است.

http://www.ilandnews.ir/fa/News/243217/همه-گیری-کرونا-در-آلمان-و-تشدید-حملات-به-مقامات-محلی
بستن   چاپ