ایرانیان جهان
10 هزار تاکسی بریتانیا به‌زودی پذیرش رمزارز را آغاز خواهند کرد
جمعه 10 اردیبهشت 1400 - 10:12:53 AM
ایرانیان جهان - دو شرکت اروپایی قصد دارند سیستم پرداخت با رمزارز را به 10 هزار تاکسی بریتانیا و 20 هزار تاکسی اسکاندیناوی اضافه کنند. این سیستم پرداخت بر پایه‌ی بلاک‌چین اتریوم طراحی شده است.

HIPS، شرکتی در حوزه‌ی پرداخت موبایل و The Payment House، سرویس پرداخت در تاکسی، اعلام کرده‌اند که همکاری تجاری را آغاز می‌کنند. به موجب همکاری HIPS و The Payment House تاکسی‌‌های بریتانیا و شبه‌جزیره‌ی اسکاندیناوی فرایند پذیرش رمزارز از طریق بلاک‌چین اتریوم را آغاز خواهند کرد. بر اساس آنچه Decrypt می‌نویسد، 10 هزار تاکسی در بریتانیا و 20 هزار تاکسی در اسکاندیناوی در ماه نوامبر 2021 (آبان و آذر 1400) می‌توانند از سیستم پرداخت رمزارز به‌ شکل آزمایشی استفاده کنند. پلتفرم پرداخت این شرکت‌ها در ابتدا توکن اختصاصی HIPS موسوم به MTO را که بر پایه‌ی استاندارد ERC-20 روی شبکه‌ی اتریوم صادر می‌شود، می‌پذیرد. این سرویس پرداختی از همان آغاز کار استیبل‌کوین USD Coin ا (USDC)‌ را خواهد پذیرفت. HIPS و The Payment House در بیانیه‌ای مشترک گفته‌اند که در ادامه، پشتیبانی از ارز دیجیتال را نیز به سیستم پرداختی خود اضافه می‌کنند. جان کوبرینگ ، مدیرعامل HIPS، می‌گوید: «ما اعتقاد داریم قابلیت‌های مشتری‌محور MTO قطعه‌‌های گم‌شده‌ی پازل سیستم‌های پرداخت رمزارز هستند» و باعث می‌شوند سیستم‌های پرداخت این‌چنینی بیش‌ازپیش در بازار نفوذ کنند و در دسترس عموم مشتریان قرار بگیرند. مقاله‌های مرتبط:
آشنایی با دسته‌بندی‌های مختلف رمزارزها؛ راهنمای جامع دو شرکت رمزارز در فهرست 100 کسب‌و‌کار تأثیرگذار 2021 مجله‌ی تایم
سیستم پرداخت تاکسی‌های بریتانیا که شامل پروتکل HIPS Merchant و توکن این شرکت خواهد بود، «راهکاری است که مفاهیم حمایت از مصرف‌کننده‌ی صنعت پرداخت سنتی کارت‌محور را به بلاک‌چین اتریوم اضافه می‌‌کند و یک‌ سری قابلیت دیگر هم دارد.» سیستم جدید HIPS به دیگر سیستم‌هایی ملحق می‌شود که استفاده از رمزارز را برای خرید ممکن می‌کند. در حال حاضر مجله‌ی تایم اشتراک خود را در قالب رمزارز هم ارائه می‌دهد. د ر جایی دیگر امکان خرید سبزی‌های ارگانیک از طریق رمزارز فراهم شده است. پی پال در نوامبر 2020 (آبان و آذر 1399) در حرکتی بسیار پراهمیت برای حوزه‌ی رمزارز، اعلام کرد که پرداخت با رمزارزهایی نظیر بیت کوین را ممکن می‌کند. سیستم HIPS که اوایل ماه جاری میلادی معرفی شد با تمامی بلاک‌چین‌هایی که از قرارداد هوشمند پشتیبانی می‌کنند سازگاری دارد. این یعنی سیستم پرداخت HIPS در آینده از اتریوم و کاردانو و سولانا هم استفاده خواهد کرد. در واقع پروتکل مورد اشاره که «سرعت معامله‌ی تقریبا بلادرنگ دارد» نه‌تنها برای اتریوم بلکه برای سولانا هم طراحی شده است. در بیانیه‌ی مطبوعاتی HIPS آمده بود که «سولانا بلاک‌چین عمومی بسیار سریعی است که می‌تواند از بیش از 50 هزار معامله در هر ثانیه پشتیبانی کند، دارای مدت‌زمان بلوک 400 میلی‌ثانیه است و هزینه‌ی معامله آن به تقریبا 0٫00001 دلار می‌رسد.» این سرعت معامله برای مسافت‌های بسیار کوتاه با تاکسی نیز کافی است.

http://www.ilandnews.ir/fa/News/243749/10-هزار-تاکسی-بریتانیا-به‌زودی-پذیرش-رمزارز-را-آغاز-خواهند-کرد
بستن   چاپ