ایرانیان جهان
برخورد خشن پلیس بلژیک با تظاهرات ضد محدودیت‌های کرونایی
یکشنبه 12 اردیبهشت 1400 - 11:02:43 AM
ایرانیان جهان - فارس / تعداد زیادی از مردم بلژیک با تجمع در پایتخت این کشور به محدودیت‌های کرونایی اعتراض کردند که با دخالت پلیس این تظاهرات به خشونت کشیده شد.
چند صد نفر از مردم بلژیک روز شنبه با تجمع و تظاهرات در مرکز شهر «بروکسل» به محدودیت‌های قرنطینه‌ای مرتبط با همه‌گیری ویروس «کووید19» اعتراض کردند.
به نوشته خبرگزاری «رویترز»، نیروهای امنیتی بروکسل با معترضان برخورد کردند که در پی این مداخله، تظاهرات به خشونت کشیده شد.
بر اساس این گزارش، تظاهرات‌کنندگان برای اعتراض به محدودیت‌های جدید کرونایی، از تمام بخش‌های بلژیک در پایتخت این کشور جمع شده بودند.
پلیس بروکسل در بیانیه‌ای مدعی شد تظاهرات‌کنندگان از دستورالعمل‌های بهداشتی در رابطه با فاصله‌گذاری اجتماعی از جمله استفاده از ماسک بهداشتی پیروی نکرده بودند.
به نوشته رویترز، نیروهای امنیتی که به لباس‌های ضد شورش مجهز بودند، برای متفرق کردن معترضان از توپ آب‌پاش، گاز اشک‌آور و اسپری فلفل استفاده کردند.
بلژیکی‌ها در حالی به محدودیت‌های کرونایی اعتراض دارند که این کشور با حدود 990 هزار مبتلا و بیش از 24 هزار و 200 فوتی بر اثر این ویروس، در رتبه بیست‌وهفتم کشورهای آلوده به کووید19 قرار دارد.

http://www.ilandnews.ir/fa/News/244171/برخورد-خشن-پلیس-بلژیک-با-تظاهرات-ضد-محدودیت‌های-کرونایی
بستن   چاپ