ایرانیان جهان
تظاهرات علیه محدودیت های کرونایی در کانادا
دوشنبه 13 اردیبهشت 1400 - 11:43:20 AM
ایرانیان جهان-

به گزارش روز دوشنبه ایرنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، ده ها هزار نفر در مقابل ورزشگاه المپیک مونترال که یکی از مراکز اصلی واکسیناسیون کبک است، در اعتراض به محدودیت های اعمال شده از سوی دولت برای مقابله با موج سوم کرونا در این کشور تظاهرات کردند.

به گفته خبرگزاری فرانسه، تظاهرکنندگان بر روی پلاکارت هایی شعارهایی همچون "نه به ماسک"، "نه به قانون منع رفت و آمد" و "نه به گذرنامه سلامت" نوشته بودند.

این خبرگزاری افزود: پلیس مونترال تعداد معترضان را اعلام نکرد اما طبق برآوردهای چندین رسانه، ده هزار نفر در این تظاهرات شرکت کرده اند که بزرگترین اعتراضات ضد محدودیت های کرونا طی ماه های اخیر در کبک کانادا به شمار می رود.  همچنین رادیو کانادا شمار شرکت کنندگان در این تظاهرات را سی هزار نفر اعلام کرد.

خبرگزاری فرانسه تصریح کرد: تظاهرکنندگان که اغلب بدون ماسک و بدون رعایت فاصله اجتماعی در این تجمع حضور داشتند، محدودیت های بهداشتی اعمال شده از سوی دولت را "غیر موجه" دانسته و استفاده اجباری از ماسک در تجمعات فضای باز یا اعمال قانون منع رفت و آمد از ابتدای ژانویه سال میلادی جاری را تقبیح کردند.

یکی از عوامل برگزارکننده این تظاهرات به خبرگزاری فرانسه گفت که محدودیت های کرونایی منجر به افزایش آمارهای خودکشی و ورشکستگی شده است.

خبرگزاری فرانسه همچنین اعلام کرد که چند نفر در جریان این تظاهرات بازداشت شده اند.

از آغاز بحران شیوع کرونا در کانادا تاکنون بیش از یک میلیون و 234 هزار نفر به کووید-19 مبتلا شده اند و بیش از 24 هزار نفر جان خود را در اثر این همه گیری از دست داده اند.


http://www.ilandnews.ir/fa/News/244259/تظاهرات-علیه-محدودیت-های-کرونایی-در-کانادا
بستن   چاپ