ایرانیان جهان
هزینه پرستاری از نوزاد جانسون را انگلیسی‌ها می پردازند!
پنجشنبه 16 اردیبهشت 1400 - 2:46:05 PM
ایرانیان جهان - جماران / رسوایی های مالی نخست وزیر انگلیس به سریالی دنباله دار تبدیل شده است.
به گزارش ایندیپندنت، در حالی که به حزب محافظه‌ کار انگلیس تنها یک هفته مهلت داده شده است تا متن کلیه مکاتبات پیرامون مرمت و دکوراسیون آپارتمان محل اقامت نخست وزیر را تحویل دهند، گزارش‌ هایی حاکی از آن است که از حامیان مالی حزب خواسته شده بوده است که دستمزد پرستار «ویلفرد» پسر بوریس جانسون را هم بپردازند. 
یکی از نمایندگان پارلمان انگلیس که نامش فاش نشده است، از یکی از حامیان حزب محافظه‌ کار شکایت نامه‌ ای دریافت کرده که در آن گفته می‌ شود از او خواسته شده بوده است که هزینه پرستاری از کودک یک ساله بوریس جانسون را تقبل کند.
ظاهرا حامی مالی حزب به این نماینده پارلمان گفته است: «برای من اشکالی ندارد که وجه لازم برای جزوه‌ ها‌(ی حزبی) را بپردازم، اما به معنی واقعی کلمه از من خواسته شده هزینه پرستاری از کودک نخست‌ وزیر را بپذیرم.»
درخواست پرداخت دستمزد پرستار کودک جانسون در حالی منعکس شده است که از حامیان مالی حزب محافظه‌ کار خواسته شده بود که هزینه‌ های یک مربی ورزشی شخصی برای نخست‌ وزیر را بپردازند.
دفتر نخست وزیری تقاضا از حامیان مالی را انکار نکرده است، اما تاکید کرده است که جانسون دستمزد هر دو فرد مذکور را «شخصا پرداخته است.»
ایندیپندنت در این مورد با مقر نخست‌ وزیری تماس گرفته است.
دفتر نخست وزیری منکر این ادعا نیست که جانسون برای نوسازی (آپارتمان محل اقامتش) یک وام شخصی دریافت کرده است. اما برای اجتناب از اتهام تضاد منافع، دریافت چنان وامی باید به اطلاع مقامات حزب می‌ رسید.
بوریس جانسون مدعی است که شخصا هزینه نوسازی آپارتمان خود در ساختمان کنار محل کار خود در «داونینگ استریت» در لندن را پرداخت کرده است. او به همراه «کری سیموندز» نامزد و فرزند مشترکشان در این آپارتمان در ساختمان شماره 11 خیابان «داونینگ» زندگی می کند.
تحقیقات جداگانه‌ ای در مورد منبع پرداخت هزینه‌ های تغییر دکوراسیون آپارتمان جانسون، تحت نظارت «سایمون کِیس» رئیس اداره خدمات دولتی، «لرد گایت» مشاور مستقل منافع مدیران کل وزارتخانه‌ ها، و کمیسیون گزینش نخست وزیر در جریان است.
جانسون بارها تکرار کرده است که او خود کلیه هزینه‌ های مربوطه را، ورای 30 هزار پوند بودجه نخست‌ وزیران برای نوسازی آپارتمانشان پرداخت کرده است.
در این میان، بنا به آن گزارش، به کارکنان حزب محافظه‌ کار یک هفته مهلت داده شده است تا کلیه مکاتبات مربوط به نوسازی آپارتمان جانسون را تحویل دهند یا با عواقب قانونی آن رو‌برو شوند.
کلیه کارکنان حزب محافظه‌ کار ایمیلی با امضای «آلن مَبات» مقام ارشد و حقوقی اداره کارگزینی، در مورد تحقیقات کمیسیون دریافت کرده‌ اند که در آن آمده است: «به شما اخطار داده می شود که این روند، تحقیقاتی جزایی است.»
در آن ایمیل مقرر شده است که کلیه مکاتبات (مرتبط با نوسازی آپارتمان جانسون) باید تا تاریخ 7 ماه مه تحویل داده شود.
نخست وزیران انگلیس به طور سنتی در آپارتمانی در مقر نخست وزیری در ساختمان شماره 10 «داونینگ استریت» سکونت داشتند اما در سال های اخیر آنها آپارتمانی بزرگتر در ساختمان کناری را که مقر وزارت دارایی است برای سکونت انتخاب کرده اند.
«داگلاس راس» رهبر محافظه کاران در اسکاتلند در این باره گفت: «فکر کنم که مردم از کسی که عالی ترین مقام [اجرایی] کشور را در اختیار دارد انتظار رعایت بالاترین معیارها را دارند. به همین دلیل فکر می کنم توجه آنها به تحقیقی که در جریان است جلب شده است و در انتظار پاسخ هستند.»
سخنان رهبر محافظه کاران در اسکاتلند در حالی بیان می شود که قرار است فردا پنجشنبه 6 مه (16 اردیبهشت) انتخابات محلی در اسکاتلند برگزار شود.

http://www.ilandnews.ir/fa/News/244911/هزینه-پرستاری-از-نوزاد-جانسون-را-انگلیسی‌ها-می-پردازند!
بستن   چاپ