ایرانیان جهان
روسیه: آماده میانجی‌گری برای پایان درگیری‌های غزه هستیم
پنجشنبه 30 ارديبهشت 1400 - 07:54:23
ایرانیان جهان - فارس / سخنگوی کاخ کرملین با ابراز نگرانی از افزایش حجم تبادل آتش بین رژیم صهیونیستی و گروه‌های مقاومت فلسطینی، از طرف‌های درگیر در نوار غزه خواست که خویشتن‌داری نشان دهند.
پسکوف طی نشست خبری روزانه در کرملین گفت روسیه آماده کمک به حل مناقشات فلسطین-اسرائیل است و می‌تواند نشست‌هایی را برای مذاکره بین دو طرف میزبانی کند.
به نوشته وبگاه شبکه «ریانووستی»، وی در این باره توضیح داد: «طرف روسی، طرح‌های قابل اجرایی را ارائه کرده و همچنین سرزمین خود را برای [برگزاری جلسات] تماس‌های مستقیم پیشنهاد کرده است. ما از همه طرف‌های درگیر - یعنی اسرائیل و فلسطین - می‌خواهیم خویشتن‌داری کنند».
سخنگوی کرملین با ابراز نگرانی شدید از تبادل آتش بین رژیم صهیونیستی و گروه‌های مقاومت فلسطینی، اظهار داشت: «باور داریم همه طرف‌ها باید شدیداََ در اظهارات و بیانیه‌هایی که می‌دهند، خویشتن‌دار باشند و آتش بیار معرکه نشوند».
بر اساس این گزارش، پسکوف ادامه داد: «ما از نزدیک و به‌دقت در حال بررسی تحولات [در نوار غزه] هستیم و مانند جهانیان، ما نیز نگرانی‌های عمیقی در این خصوص داریم».
به نوشته ریانووستی، وی با اجتناب از پاسخ دادن به سوالی درباره اینکه چرا روسیه هم مانند اروپا و آمریکا، جنبش مقاومت حماس را یک «سازمان تروریستی» اعلام نمی‌کند، بار دیگر بر تلاش‌های مسکو برای پایان دادن به اختلافات و درگیری‌ها در فلسطین اشغالی تاکید کرد.
درگیری میان مقاومت فلسطین و رژیم صهیونیستی از روز دوشنبه هفته قبل و پس از پایان ضرب‌الاجل مقاومت به تل‌آویو مبنی بر لزوم پایان تجاوزات این رژیم در قدس و مسجدالاقصی آغاز شده است. طبق اعلام وزارت بهداشت نوار غزه، تا این لحظه شمار قربانیان حملات ددمنشانه صهیونیست‌ها به 221 شهید از جمله 62 کودک و 36 زن رسیده است. همچنین بیش از 1400 فلسطینی تا کنون مجروح شده‌اند.
پیش از این، «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در جلسه‌ای با سفیران هفتاد کشور، با اشاره به شلیک‌شدن حدود 4 هزار موشک و راکت از نوار غزه، گفت هیچ گزینه‌ای را درخصوص این درگیری‌ها منتفی نمی‌دانند.

http://www.ilandnews.ir/fa/News/247883/روسیه--آماده-میانجی‌گری-برای-پایان-درگیری‌های-غزه-هستیم
بستن   چاپ