ایرانیان جهان
سقوط شهرستان استراتژیک «جلریز» در تشدید حملات طالبان
جمعه 31 ارديبهشت 1400 - 15:10:12
ایرانیان جهان - تسنیم / عضو پارلمان افغانستان خبرداد که در تشدید حملات طالبان ساختمان فرمانداری و فرماندهی پلیس شهرستان «جلریز» پس از چند روز محاصره سقوط کرد.
«مهدی راسخ» نماینده ولایت وردک در پارلمان افغانستان اعلام کرد که پس از چند روز محاصره، ساختمان فرمانداری و فرماندهی پلیس شهرستان جلریز توسط طالبان سقوط کرد.
راسخ در فیسبوک نوشت که 37 نظامی و 3 فرمانده آن‌ها پس از چند روز درگیری شدید و در پی نرسیدن نیروی کمکی به طالبان به اسارت طالبان درآمدند.
وی افزود که این در حالی است که به تمام ارگان‌های امنیتی درباره وضعیت امنیتی جلریز هشدار داده شده بود و مقامات دولتی از شرایط آگاهی داشتند اما هیچ اقدامی در این باره نکردند.
یک منبع امنیتی نیز به «اطلاعات روز» گفت که نیروهای تسلیم شده از 3 روز پیش در محاصره طالبان قرار داشتند اما هیچ کمکی به آن‌ها نرسید.
این دومین شهرستان ولایت وردک هم مرز با کابل است که طی 2 هفته گذشته توسط طالبان سقوط می‌‎کند. جلریز از شهرستان‌های استراتژیک ولایت وردک است که در مسیر بزرگراه کابل-بامیان قرار دارد.
روز گذشته نیز نمایندگان لغمان در پارلمان افغانستان، اعضای شورای ولایتی این ولایت و منابع امنیتی گفتند که ساختمان فرمانداری شهرستان «دولت‌شاه» بدست طالبان سقوط کرده است.
تاکنون مقامات دولتی افغانستان در این باره چیزی نگفته‌اند.

http://www.ilandnews.ir/fa/News/248066/سقوط-شهرستان-استراتژیک-«جلریز»-در-تشدید-حملات-طالبان
بستن   چاپ