ایرانیان جهان
پوتین: در صورت تجاوز به خاک روسیه دندان‌های دشمن را خرد می‌کنیم
جمعه 31 ارديبهشت 1400 - 15:15:22
ایرانیان جهان - فارس / «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه روز پنجشنبه هشدار داد هر کشوری که قصد تضعیف حق حاکمیت روسیه را داشته باشد دندان‌هایش خُرد خواهند شد.
به نوشته نشریه «نیوز ویک»، پوتین گفت: «همواره یک چیز تکرار شده است. هر زمان که روسیه قدرتمند‌تر شد، آن‌ها زمینه‌ای برای ممانعت از توسعه آن پیدا کردند».
رئیس جمهور روسیه افزود: «هرکدام می‌خواهند گازی بگیرند یا تکه‌ای را از ما جدا کنند اما هرکس که قصد چنین کاری را دارد باید بداند که ما دندان‌هایش را خُرد می‌کنیم تا دیگر نتواند گاز بگیرد».
او در ادامه گفت، توسعه و پیشرفت ارتش روسیه تضمینی برای پیروزی این کشور است و هیچ کشوری نباید با مدعی شدن بخشی از قلمرو آن، شانس خود را امتحان کند.
روسیه اخیراً به کشورهای عضو اتحاد پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) هشدار داده است که قطب شمال جزیی از قلمرو این کشور است. از سوی دیگر، کشورهای عضو ناتو از ادعاهای اوکراین درباره بخش‌هایی از روسیه از جمله کریمه حمایت می‌کنند.
«آنتونی بلینکن» وزیر امور خارجه آمریکا بامداد امروز (پنجشنبه) با «سرگئی لاوروف» همتای روس خود در «ریکیاویک» پایتخت ایسلند دیدار کرد.
بلینکن با تأکید بر سیاست‌های ضد روسی آمریکا، مدعی شد: «اگر روسیه اقدامات ستیزه‌جویانه علیه آمریکا انجام دهد، ما و متحدان و شرکایمان واکنش نشان خواهیم داد».
به نوشته رسانه‌های آمریکایی، وزیر خارجه روسیه نیز تصریح کرد: «ما در ارزیابی وضعیت جهانی با واشنگتن اختلافات جدی داریم... گفت‌وگوها با واشنگتن باید صادقانه و براساس احترام متقابل باشد».
لاوروف با بیان اینکه روسیه برای بحث و گفت‌وگو درباره همه مسائل با واشنگتن آماده است، اظهار داشت: «مهمترین چیز استفاده از منابع دیپلماتیک است. ما باید در زمینه‌هایی که منافع ما برآورده می‌شود، همکاری کنیم».
«دیمیتری پسکوف» سخنگوی ریاست‌جمهوری روسیه با مثبت ارزیابی کردن دیدار لاوروف با بلینکن در پایتخت ایسلند، گفت که این گفت‌وگوها به تحلیل روابط دو کشور کمک کرده اما روند عادی‌سازی روابط ساده نخواهد بود.

http://www.ilandnews.ir/fa/News/248094/پوتین--در-صورت-تجاوز-به-خاک-روسیه-دندان‌های-دشمن-را-خرد-می‌کنیم
بستن   چاپ