ایرانیان جهان
پکن؛ اولین شهر چین با ایمنی جمعی در برابر کرونا
شنبه 1 خرداد 1400 - 10:17:56
ایرانیان جهان - ایرنا / به دنبال اجرای کمپین سریع واکسیناسیون ملی در برابر کرونا، بیش از 80 درصد ساکنان شهر پکن در رده سنی بالای 18 سال اولین دوز واکسن ضد کرونای خود را دریافت کرده اند به این ترتیب پکن نخستین شهری خواهد بود که به ایمنی جمعی دست می یابد.
به گزارش رادیو بین المللی چین، کارشناسان بر این باورند که احتمالا پکن اولین شهر چین خواهد بود که به ایمنی جمعی در برابر کرونا خواهد رسید، اما با این حال پروتکل های بهداشتی در برابر بیماری کووید-19 از جمله استفاده از ماسک تا پایان واکسیناسیون، همچنان مورد نیاز و ضروری است.
بر اساس گزارش ها بیش از 15 میلیون نفر از ساکنان پکن در طول 5 ماه گذشته، واکسن های کرونای خود را دریافت کرده اند از طرف دیگر، واکسیناسیون دو دوزی حدود 12.3 میلیون نفر از جمعیت 21 میلیون نفری ساکن این شهر چین نیز تکمیل شده است.
کمیسیون بهداشت ملی چین از تزریق بیش از 420 میلیون دوز واکسن کرونا در این کشور خبر داده است که چین را در رتبه اول جهان قرار می دهد.
چین از اوایل فروردین سال جاری واکسیناسیون عمومی کرونا را آغاز کرد. این کشور در یک هفته اخیر روزانه حدود 10 میلیون دوز واکسن تزریق کرده است.
تا کنون در چین افزون 90 هزار و 954 تن به کرونا مبتلا شده اند تعداد فوت شدگان چین هم تا کنون به چهار هزار و 636 تن رسیده اند.
واکسیناسیون عمومی کرونا در چین با استفاده از 3 واکسن سینوفارم، سینوواک و کانسینو که هر 3 ساخت این کشور هستند انجام می شود واکسن سینوفارم هفته گذشته مجوز سازمان جهانی بهداشت را کسب کرد.

http://www.ilandnews.ir/fa/News/248818/پکن؛-اولین-شهر-چین-با-ایمنی-جمعی-در-برابر-کرونا
بستن   چاپ