ایرانیان جهان
استقبال منابع طبیعی استان سمنان از طرح‌های گردشگری کویر
يکشنبه 2 خرداد 1400 - 15:00:51
ایرانیان جهان - مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان گفت: ارائه طرح‌های سرمایه‌گذاری در زمینه گردشگری در مناطق کویری به شرط بهره‌برداری صحیح از سوی این اداره‌کل استقبال می‌‎شود.
ایرنا: جعفر مرادی حقیقی روز یکشنبه ابراز داشت: رونق گردشگری کویری نه تنها سبب رشد اقتصادی مقصد گردشگری می شود، بلکه در صورت بهره‌برداری صحیح به حفظ عرصه‌های منابع طبیعی نیز کمک می‌کند.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان ادامه داد: عرصه‌های منابع طبیعی از جمله مناطق کویری با توجه به جذابیت و ظرفیت‌هایی که دارد بستر مناسب برای سرمایه‌گذاری از جمله گردشگری است.
وی بیان کرد: اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان از طرح‌های گردشگری در عرصه‌های ملی به شرط حفظ و نگهداری پوشش گیاهی و بهره‌برداری مناسب که موجب تخریب مراتع نشود، استقبال می‌کند.
مرادی حقیقی تصریح کرد: قسمتی از جنگل ابر برای گردشگری و آفرود درنظر گرفته شده است که آفرود سوران در اقدامی خودجوش در مسیر آفرود درخت کاشته‌اند و خودشان با آبیاری از درختان مراقبت می‌کنند و چنین اقداماتی ارزشمند است.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان اضافه کرد: از دیگر اقدامات اثربخش توسعه گردگشری در عرصه‌های طبیعی می‌توان به مناطق گردشگری شهرستان مهدیشهر اشاره کرد که گردشگران در هنگام استفاده و بازدید از این مناطق بکر برای تقویت پوشش گیاهی بذر بلوط می‌کارند.
وی تاکید کرد: باید تمهیدی در نظر بگیریم تا طبیعت، تاریخ و فرهنگ مناطق دارای ظرفیت جذب گردشگر در کنار مزیت هایی که برای جامعه کنونی به همراه دارد، برای سال ها و نسل های آینده نیز قابل بهره برداری باشد وگرنه توسعه یکجانبه نگر، فاقد برنامه ریزی و مدیریت منجر به ایجاد مشکلات فرهنگی، اجتماعی یا زیست‌محیطی جدیدی در نقاط کویری خواهد شد.
مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان گفت: مناطق کویری یکی از مکان‌های مورد توجه علاقه‌مندان به حضور در طبیعت است و این بستر در استان سمنان وجود دارد که می‌تواند به تحقق رویکرد توسعه گردشگری در استان کمک کند.

http://www.ilandnews.ir/fa/News/249150/استقبال-منابع-طبیعی-استان-سمنان-از-طرح‌های-گردشگری-کویر
بستن   چاپ