ایرانیان جهان
تقدیر حماس از امیر قطر برای کمک نیم‌ میلیارد دلاری به غزه
پنجشنبه 6 خرداد 1400 - 13:49:40
ایرانیان جهان - فارس / «اسماعیل هنیه» رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس از امیر قطر بابت اختصاص 500 میلیون دلار برای مشارکت در بازسازی غزه تشکر کرد.
پایگاه خبری «روسیا الیوم» امروز (پنجشنبه - 27 می)، به نقل از هنیه نوشت: امروز موضع سخاوتمندانه «تمیم بن حمد آل ثانی» امیر قطر در اختصاص 500 میلیون دلار برای مشارکت در بازسازی نوار غزه را دریافت کردیم.
وی تصریح کرد که این موضع امیر قطر بیانگر اصالت قطر و حمایت دایمی این کشور از ملت فلسطین وپایداری آن در مراحل مختلف است. ما از این کمک مالی قطر و حمایت‌های مداوم این کشور طی سالهای گذشته از غزه به ویژه سال‌های محاصره عمیقا تشکر می‌کنیم.
«محمد بن عبدالرحمان آل ثانی» وزیر خارجه قطر دیروز (چهارشنبه- 26 می)، در یک پیام توئیتری اعلام کرده بود که دوحه قصد دارد برای حمایت از بازسازی غزه 500 میلیون دلار به این منطقه تحت محاصره، کمک مالی کند.
وی نوشت: «ما به حمایت از برادرانمان در فلسطین برای دستیابی به راه حلی عادلانه و پایدار از طریق تشکیل یک دولت مستقل برای آنها ادامه خواهیم داد».
دوحه طی سالهای گذشته، تاکنون بارها برای پشتیبانی از آتش بس‌های پیشین میان مقاومت فلسطین و رژیم صهیونیستی، صدها میلیون دلار در قالب کمک‌های بشردوستانه و توسعه ارائه کرده است.
حملات شدید هوایی و توپخانه‌ای رژیم صهیونیستی علیه مردم نوار غزه که از روز دهم ماه مه 2021 (20 اردیبهشت) آغاز شد و 12 روز تا آتش‌بس ادامه یافت، به اعلام وزارت بهداشت 254 شهید و بیش از 1900 زخمی برجای گذاشت. مقاومت فلسطین نیز بیش از چهار هزار موشک و راکت به سمت فلسطین اشغالی شلیک کرد و ضعف گنبد آهنین در رهگیری و انهدام راکت‌های مقاومت فلسطین باعث خسارات مالی و جانی زیادی در شهرها و شهرک‌های صهیونیست‌نشین شد.

http://www.ilandnews.ir/fa/News/250006/تقدیر-حماس-از-امیر-قطر-برای-کمک-نیم‌-میلیارد-دلاری-به-غزه
بستن   چاپ