ایرانیان جهان
آذربایجان 6 سرباز ارمنستانی را دستگیر کرد
پنجشنبه 6 خرداد 1400 - 13:50:16
ایرانیان جهان - فارس / پس از اتهام‌زنی اخیر باکو به ایروان درباره نقض آتش‌بس،‌ وزارت دفاع جمهوری آذربایجان اعلام کرد که نیروهای این کشور شش سرباز ارمنستانی را دستگیر کرده‌اند.
خبرگزاری روسی «تاس» به نقل از وزارت دفاع جمهوری آذربایجان در این خصوص گزارش داد که شش سرباز ارمنستانی حین عبور از خطوط مرزی دستگیر شده‌اند.
طبق گزارش شبکه «الجزیره» وزارت دفاع ارمنستان ضمن تأیید بازداشت شش سرباز خود،‌ گفت: «این شش سرباز در حال انجام اقدامات مهندسی در خاک ارمنستان بوده‌اند».
این اعلام در حالی صورت می‌گیرد که وزارت دفاع جمهوری آذربایجان اخیرا نیروهای ارمنستان را به شلیک به سمت نیروهای خود در آن سوی مرز بین‌المللی دو کشور متهم کرد.
جدال مرزی اخیربین باکو و ایروان بر این تنش‌ها افزوده است. جمهوری آذربایجان و ارمنستان چهارم آبان 1399 بعد از 44 روز درگیری، با وساطت روسیه بر سر آتش‌بس در منطقه قره‌باغ کوهستانی به توافق رسیدند. بر اساس این توافق، ارمنستان موظف شد اراضی اشغالی جمهوری آذربایجان در «آغ‌دام»، «کلبجر» و «لاچین» را تخلیه کند و کریدوری زمینی از نخجوان به جمهوری آذربایجان ایجاد کند.
در مقابل جمهوری آذربایجان نیز متعهد شد ضمن توقف عملیات‌های نظامی، کریدور لاچین را (به عرض پنج کیلومتر) ‌برای اتصال قره‌باغ به خاک ارمنستان تضمین کند. شهر آزاد شده شوشا به همراه همه مناطق آزادشده به باکو واگذار شد.

http://www.ilandnews.ir/fa/News/250013/آذربایجان-6-سرباز-ارمنستانی-را-دستگیر-کرد
بستن   چاپ