ایرانیان جهان
دو سوم جمهوری‌خواهان هنوز معتقدند پیروزی بایدن قانونی نبوده است
جمعه 7 خرداد 1400 - 00:55:33
ایرانیان جهان - تسنیم / نتایج جدیدترین نظرسنجی دانشگاه کویینی پیاک نشان می‌دهد اکثر جمهوریخواهان آمریکایی بر این باورند که جو بایدن در انتخابات نوامبر 2020 به طور قانونی به پیروزی نرسیده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کنگره، نظرسنجی دانشگاه کویینی پیاک حاکی است بیش از 66 درصد جمهوریخواهان معتقدند که جو بایدن در انتخابات پاییز گذشته به طور قانونی و مشروع به پیروزی نرسیده است.
بر اساس این گزارش، بیش از 64 درصد کل رای دهندگان آمریکایی نیز گفته‌اند که بایدن به طور قانونی و مشروع به عنوان رئیس جمهور آمریکا انتخاب شده است.
این نظرسنجی جدید 5 ماه پس از آن انجام شده است که کنگره رسما پیروزی بایدن در کالج الکترال را تأیید کرده است. این در حالی بود که دونالد ترامپ بارها مدعی شده بود که انتخابات با تقلب‌های گسترده‌ای همراه بوده و نتایج انتخابات توسط دموکرات‌ها به سرقت رفته است.
این در حالی است که نظرسنجی مشترک رویترز _ ایپسوس حاکی است اکثر طرفداران حزب جمهوریخواه آمریکا هنوز معتقدند دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری جنجالی 2020 به پیروزی رسیده و شکست وی در برابر جو بایدن تنها به دلیل رأی گیری غیرقانونی بوده است.
دونالد ترامپ که حدود چهار و نیم سال پیش با حدود 63 میلیون رای مردمی و 304 رای الکترال انتخابات را برده و رئیس جمهوری آمریکا شده بود، در انتخابات پنج ماه پیش در حالی رقابت را به بایدن باخت که نزدیک 73 میلیون رأی مردمی به دست آورده بود؛ 1.2 درصد بیش از انتخابات 2016. با این حال، رئیس جمهوری مستقر آمریکا در انتخابات 2020 نتوانست بیش از 232 رأی الکترال بیاورد.

http://www.ilandnews.ir/fa/News/250075/دو-سوم-جمهوری‌خواهان-هنوز-معتقدند-پیروزی-بایدن-قانونی-نبوده-است
بستن   چاپ