ایرانیان جهان
عملی‌شدن سوپرایز وزیر ارتباطات با آغازبه‌کار پهپادهای پستی هدی و هادی
جمعه 7 خرداد 1400 - 01:08:21
ایرانیان جهان - سوپرایز وزیر ارتباطات سرنجام پس از 16 ماه عملی شد و اولین پهپادهای پستی 6 خرداد 1400 در جزیره کیش آغاز به کار کردند.

آذر 1398 وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در فضای مجازی گفت سوپرایزی برای مردم دارد. 21 آذر او اعلام کرد که این سوپرایز، راه‌اندازی سرویس پست پلاس (انتقال بسته‌های پستی با پهپاد) است. محمدجواد آذری جهرمی توضیح داد که این طرح برای کاهش هزینه‌ها، جلوگیری از آلودگی هوا و دسترسی به خدمات پستی در تمام نقاط کشور اجرا می‌شود. جهرمی در پستی اینستاگرامی نوشت: مقاله‌های مرتبط:
پست پلاس؛ سورپرایز وعده داده‌شده وزیر ارتباطات پست پهپادی مجوز سازمان هواپیمایی ندارد
...(با پهپاد پستی) انتقال سریع دارو به بیمارستان‌ها، جزیره‌ها، سورپرایزکردن یکدیگر و... ازجمله کارهایی است که از این به‌بعد دراختیار شما خواهد بود. در‌حال‌حاضر، کشورهای کمی در دنیا هستند که این کار را کرده‌اند. ما می‌توانیم! چند روز بعد، رئیس سازمان هواپیمایی اعلام کرد سیستم پست پهپادی مجوز ندارد؛ درواقع شرکت پست تاکنون درخواست چنین مجوزی نکرده است درحالی‌که تنها سازمان هواپیمایی کشور بر فعالیت‌های پهپادی نظارت دارد و متقاضیان برای اخذ مجوز باید به این سازمان درخواست دهند. با تمام این تفاسیر، پس از 16 ماه اولین پهپادهای پستی ایران در جزیره کیش آغاز به کار کردند. مراسم بهره‌بردای از پهپادهای پستی امروز 6 خرداد در کیش برگزار شد. این پهپادها که هدی و هادی نام دارند، می‌توانند تا 15 کیلو بار را حمل کنند.

ایرانیان جهان


http://www.ilandnews.ir/fa/News/250120/عملی‌شدن-سوپرایز-وزیر-ارتباطات-با-آغازبه‌کار-پهپادهای-پستی-هدی-و-هادی
بستن   چاپ