ایرانیان جهان
طرح قانونگذاران آمریکایی برای تحریم حماس بعد از شکست صهیونیست‌ها
شنبه 8 خرداد 1400 - 00:35:55
ایرانیان جهان - فارس / گروهی از نماینده‌های کنگره آمریکا در پرتو پیروزی اخیر گروه‌های مقاومت فلسطین در برابر رژیم صهیونیستی طرحی را معرفی کرده‌اند که خواستار اعمال تحریم علیه اشخاص و سازمان‌های حامی این گروه‌ها است.
گروهی از قانونگذاران آمریکایی در پرتو پیروزی اخیر گروه‌های مقاومت فلسطین در جنگ 12 روزه طرحی را برای تحریم اشخاص و نهادهای حامی حماس و سایر گروه‌های مقاومت فلسطین معرفی کرده‌اند. «مارک روبیو»، نماینده تندرو حامی رژیم صهیونیستی در مجلس سنای آمریکا ارائه‌کننده اصلی این طرح بوده است. 
بیانیه‌ خشمگین سناتور آمریکایی
او در بیانیه‌ای تند از گروه‌های مقاومت فلسطینی به عنوان «گروه‌های تروریست فلسطینی» یاد کرده و گفته است: «این طرح، خواستار اعمال تحریم‌های جدید علیه آن دسته از اشخاص، سازمان‌ها و دولت‌های خارجی است که به حماس، جهاد اسلامی فلسطین و سایر گروه‌های تروریستی فلسطین برای شلیک بیش از 4000 راکت به سمت غیرنظامیان اسرائیلی کمک رسانده‌اند.»
این طرح که «قانون منع حمایت از تروریسم بین‌المللی فلسطینی‌ها» نامگذاری شده از رئیس‌جمهور آمریکا می‌خواهد ارزیابی دولت این کشور را از اقدامات سایر کشورها برای مقابله با حمایت از گروه‌های مقاومت فلسطین به نهاد قانونگذار آمریکایی ارائه دهد.

ایرانیان جهان

فشارها بر بایدن بابت حمایت از صهیونیست‌ها
طرح مذکور در حالی ارائه شده که «جو بایدن»، رئیس‌جمهور آمریکا از زمان آغاز موج جدید درگیری‌ها میان رژیم صهیونیستی و گروه‌های مقاومت فلسطینی، تمام‌قد از حملات وحشیانه آن رژیم به غزه دفاع کرد و آن را «حق اسرائیل برای دفاع از خود» توصیف کرد.
حمایت‌های او از رژیم صهیونیستی موجی از انتقادات حتی در داخل کشور آمریکا را به همراه داشت تا جایی که طبق گزارش آکسیوس او در یکی از تماس‌های تلفنی‌اش با «بنیامین نتانیاهو»، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی با بیان اینکه توان مقاومت بیشتر در برابر فشارها را ندارد خواستار برقراری هر چه سریعتر آتش‌بس شده بود.
نگرانی روبیو از پیروزی مقاومت

ایرانیان جهان

«مارک روبیو» که عضو ارشد کمیته روابط خارجی مجلس سنای آمریکا است گفته لازم است بعد از درگیری‌های اخیر میان گروه‌های فلسطینی و اسرائیل، حامیان گروه‌های مقاومت در فلسطین پاسخگو شوند. اظهارات این سناتور جمهوری‌خواه در حالی بیان شده که تحلیلگران معتقدند رژیم صهیونیستی در برابر قدرت گروه‌های مقاومت فلسطین غافلگیر شده و انتظار مواجهه با شلیک متعدد راکت از غزه به فلسطین اشغالی را نداشته است.
اعتراف خلبان صهیونیست
چند روز پیش یک خلبان اسرائیلی با اذعان به شکست رژیم صهیونیستی در حمله به غزه تصریح کرد که بمباران برج‌ها تنها راهی برای «تخلیه ناامیدی» در برابر گروه‌های مقاومت بوده است.
وی در مصاحبه با کانال 12 تلویزیون رژیم صهیونیستی گفت: «نمی‌خواهم از شدت حملاتی که من و دوستانم انجام دادیم بکاهم، ما چند تُن مهمات و آتش (روی ساکنان نوار غزه) ریختیم و هیچ کس در آن شکی ندارد اما زمانی که برای اجرای حملات خارج شدیم این احساس را داشتم که بمباران برج‌ها تنها راهی برای تخلیه نا امیدی ما از آن چیزی است که در حال رخ دادن است و گروه‌های (فلسطینی) در غزه همچنان به لگدمال کردن ما ادامه می‌دادند.»

ایرانیان جهان

آغاز درگیری‌ها و آتش‌بس
درگیری رژیم صهیونیستی و گروه‌های مقاومت فلسطین از روز دوشنبه 20 اردیبهشت ماه و پس از پایان ضرب‌الاجل مقاومت به تل‌آویو مبنی بر لزوم پایان تعرض‌ها در قدس و مسجدالاقصی آغاز شد.
در این درگیری‌ که تا بامداد جمعه هفته پیش (31 اردیبهشت‌ماه) ادامه داشت رژیم صهیونیستی با حملات خشن به مناطق مسکونی، زنان و کودکان فلسطینی را به شهادت رساند. گروه‌های مقاومت فلسطین در پاسخ به این جنایت‌ها مواضع این رژیم را هدف حملات گسترده راکتی قرار دادند، به گونه‌ای که سامانه گنبد آهنین در رهگیری بسیاری از راکت‌ها ناکام ماند.
شامگاه پنجشنبه گذشته (30 اردیبهشت) پس از گزارش برخی منابع خبری درباره احتمال آتش‌بس، کابینه امنیتی رژیم صهیونیستی رسما با توقف درگیری‌ها و آتش‌بس با میانجیگری مصر موافقت کرد.
گروه‌های مقاومت فلسطین نیز ساعتی بعد در بیانیه‌هایی جداگانه تأکید کردند که تا زمان پایبندی تل‌آویو به آتش‌بس به آن متعهد خواهند بود.

ایرانیان جهان

شهدای غزه
وزارت بهداشت غزه شمار شهدای تجاوز رژیم صهیونیستی به غزه را 248 نفر اعلام کرد. از این تعداد 66 نفر کودک و 39 نفر زن بودند. مطابق این اعلانیه، شمار مجروحان این جنگ نیز به حدود 2 هزار نفر رسیده است.
با اعلام آتش‌بس در حالی که رسانه‌های صهیونیستی به شکست تل‌آویو در این ماجراجویی جدید علیه مقاومت فلسطین و هزینه‌های هنگفت رژیم صهیونیستی در این مدت اذعان کردند، مردم فلسطین در غزه و کرانه باختری از جمله شهر قدس به خیابان‌ها آمدند و پیروزی مقاومت را جشن گرفتند.

http://www.ilandnews.ir/fa/News/250231/طرح-قانونگذاران-آمریکایی-برای-تحریم-حماس-بعد-از-شکست-صهیونیست‌ها
بستن   چاپ