ایرانیان جهان
سرمقاله رسالت/ توشه یک سال مجلس
شنبه 8 خرداد 1400 - 05:23:34
ایرانیان جهان - رسالت / « توشه یک سال مجلس » عنوان سرمقاله مدیر مسئول روزنامه رسالت، محسن پیرهادی است که می‌توانید آن را در ادامه بخوانید:
دیدار تصویری نمایندگان مجلس یازدهم با مقام معظم رهبری و سخنان و رهنمودهای ایشان، از چند منظر قابل‌بررسی است. مجموعه فرمایشات رهبر معظم انقلاب در دیدار سالانه ایشان با نمایندگان مجلس که در طی سالیان و معمولا در آستانه سال جدید کاری مجلس صورت می‌پذیرد، رهیافتی به نمایندگی تراز ملت ایران و نظام جمهوری اسلامی است و می‌توان آن را توشه‌ای برای یک سال مجلس قلمداد کرد. تأملی بر چند محور از سخنان ایشان می‌تواند حائز اهمیت باشد:
یک. ایشان در میان تمام صفات و الفاظی که در تفقد از نمایندگان و کلیت مجلس یازدهم به کار بردند، بیش از همه صفت «انقلابی بودن» را برای نمایندگان برگزیدند. سال گذشته نیز در آغاز به کار دوره 4 ساله، ایشان ترکیب جدید را «مجلس انقلابی» خواندند. توجه به این نکته ازآن‌جهت اهمیت می‌یابد که استفاده از تعاریف مختلف در واژگان ایشان، همواره سنجیده و حساب‌شده است.
کافی است به یاد آوریم که ایشان در بحبوحه مذاکرات، تأکید کردند که من دیپلمات نیستم، من انقلابی‌ام.
دو. مجلس یازدهم از آغاز به کار خود بسیار تخریب‌شده و بهترین راه مواجهه با این تخریب‌ها، نپرداختن به آن و تلاش بیشتر است.
سه. سفرهای استانی رئیس محترم مجلس و سایر نمایندگان و به‌طورکلی نشست‌وبرخاست با مردم، بسیار مهم است. خوشبختانه باروحیه جهادی دکتر قالیباف و عموم نمایندگان، مجلس یازدهم تاکنون خوش درخشیده است.
 دیدار رئیس مجلس با کادر درمان و بیماران بستری کرونا، دیدار مستقیم با مردم چهار استان محروم، حضور در محافل مختلف کاری، علمی و مردمی و مواردی ازاین‌دست از نقاط قوت کارنامه کاری رئیس و نمایندگان مجلس یازدهم است. این در حالی است که حضور در میان مردم در شرایط فعلی، نیازمند رعایت ملاحظات و نکاتی است که انجام چنین دیدارهایی را از شرایط عادی دشوارتر می‌کند که البته مانع از اصل آن نشده است.
چهار. تأکید رهبر معظم انقلاب بر ترجیح لایحه نسبت به طرح در موارد حساس و مهم، از دیگر نکات مهم دیدار اخیر بود. این نکته دو مخاطب دارد، به این معنی که مخاطب دیگر آن دولت است. به نظر می‌رسد ان‌شاءالله با تشکیل دولت سیزدهم و حضور چهره‌های جوان و انقلابی در رأس و بدنه دولت، انگیزه قوه مجریه برای تدوین لوایح کارساز و تقدیم به مجلس بالاتر رود.

http://www.ilandnews.ir/fa/News/250274/سرمقاله-رسالت--توشه-یک-سال-مجلس
بستن   چاپ