ایرانیان جهان
بازی سیاسی دولت اتریش با «اسلام»
یکشنبه 9 خرداد 1400 - 5:01:34 AM
ایرانیان جهان - جماران / عملیات تروریستی نوامبر گذشته در اتریش حملات لفظی و فیزیکی علیه مسلمانان این کشور را نیز افزایش داده است.
به گزارش خبرگزاری فرانسه، در چارچوب به اصطلاح مبارزه خود با «اسلام سیاسی» دولت اتریش «نقشه اسلام» را به روی اینترنت منتشر کرد که دربرگیرنده اسامی و نشانی بیش از 600 مسجد و انجمن اسلامی در این کشور است. اقدام دولت اتریش واکنش تُند انجمن‌ های مسلمانان این کشور را برانگیخته که می گویند انتشار اسامی و نشانی صدها مسجد و انجمن اسلامی، در واقع مسلمانان اتریش را وسیعا در معرض ناامنی قرار داده است.
«سباستین کورتس» صدراعظم اتریش، ضمن دفاع از انتشار عمومی «نقشه اسلام» آن را جزء مهمی از مبارزه با «اسلام سیاسی» خوانده است.
«سوزان راب» وزیر امور مهاجران اتریش در اظهاراتی مشابه انتشار این نقشه را تلاشی برای مبارزه با ایدئولوژی‌ هایی دانسته که «ارزش‌های دموکراسی لیبرال» را تهدید می‌ کنند.
«نقشۀ اسلام» نتیجه همکاری دانشگاه وین و مرکز اسناد اتریش درباره اسلام سیاسی است که در سال 2020 توسط حکومت ائتلافی محافظه‌ کاران و سبزهای اتریش تأسیس شد؛ هر چند سبزهای اتریش به مرور از این طرح فاصله گرفتند.
انجمن‌ های اسلامی اتریش ضمن مخالفت با انتشار طرح موسوم به «نقشه اسلام» مقامات وین را متهم کرده‌ اند که با اقدام خود تلویحا تروریسم و اسلام را که مذهب 8 درصد ساکنان اتریش است «هم سان» دانسته و معرفی کرده‌ اند.
در پی عملیات تروریستی دوم نوامبر گذشته در وین که 24 کشته و زخمی بر جا گذاشت، مبارزه با اسلام گرایی به اولویت دولت اتریش بدل شده است که می‌ کوشد قوانین سخت گیرانه تری را علیه افراطی گری مذهبی و سلطه آن بر اماکن مذهبی به تصویب برساند.
عملیات تروریستی نوامبر گذشته در اتریش حملات لفظی و فیزیکی علیه مسلمانان این کشور را نیز افزایش داده است. شورای مسلمانان اتریش بعید نمی‌ داند که در چنین وضعیتی انتشار «نقشه اسلام» به گسترش نژادپرستی و تشدید ناامنی علیه مسلمانان منجر شود.

http://www.ilandnews.ir/fa/News/250448/بازی-سیاسی-دولت-اتریش-با-«اسلام»
بستن   چاپ