ایرانیان جهان
تظاهرات گسترده در واشنگتن علیه جنایت‌های رژیم صهیونیستی
يکشنبه 9 خرداد 1400 - 09:50:07
ایرانیان جهان - ایسنا / با فراخوان نهادهای فلسطینی، عربی و اسلامی در آمریکا تظاهرات گسترده‌ای در واشنگتن برای محکوم کردن جنایت‌های رژیم صهیونیستی در حق مردم فلسطین برگزار شد.
خبرگزاری فلسطینی وفا گزارش داد که این تظاهرات از مقابل بنای یادبود لینکلن آغاز شده و تا میدان مشرف به کاخ سفید ادامه داشت.
خبرگزاری وفا گزارش داد که نهادها از اتباع عربی و مسلمان خواسته بودند مشارکت گسترده‌ای در این تظاهرات داشته باشند تا این پیام مردم فلسطین به افکار عمومی آمریکا و تصمیم‌سازان در کاخ سفید و سنا و مجلس نمایندگان برسد که باید جلوی مسئولان نژادپرست اسرائیل و تجاوزات پی در پی علیه مردم فلسطین گرفته شود.
شرکت کنندگان در این تظاهرات پرچم‌های فلسطین را در دست گرفته و از دولت آمریکا خواستند تا حمایت خود از دولت اشغالگر برای کشتار مردم فلسطین در کرانه باختری، قدس و غزه را متوقف کند و طولانی‌ترین اشغالگری در تاریخ معاصر نیز پایان یابد.
آنها پلاکاردهایی در حمایت از مبارزه مردم فلسطین علیه تجاوزات اسرائیل در دست گرفته و شعارهایی همچون "آزادی از آن فلسطین است"، "فلسطین روزی آزاد خواهد شد"، سر دادند.
این تظاهرات از حمایت و مشارکت اتباع مسلمان در ایالت‌های مختلف و آمریکایی‌های سیاه پوست و نیز یهودیان ارتدکس برخوردار شد.

http://www.ilandnews.ir/fa/News/250524/تظاهرات-گسترده-در-واشنگتن-علیه-جنایت‌های-رژیم-صهیونیستی
بستن   چاپ