ایرانیان جهان
ماجرای پناهندگی خبرنگار سیاسی ایران در سوئد چیست؟
یکشنبه 3 شهریور 1398 - 6:40:26 PM
ایرانیان جهان-خبرنگار سرویس سیاسی خبرگزاری موج که در جریان سفر ظریف وزیر امور خارجه به سوئد تیم رسانه‌ای را در این سفر اروپایی همراهی می‌کرد، از این کشور درخواست پناهندگی کرده است

هنوز خبر پناهدگی مزدک میرزایی فروکش نکرده بود که این بار خبر مهاجرت یک خبرنگار دیگر خبرساز شد. امیرتوحید فاضل خبرنگار سرویس سیاسی خبرگزاری موج است که در هیات همراه ظریف در سفر به سوئد حضور داشته است و گویا همراه تیم رسانه‌ای به ایران بازنگشته است.

این خبر را سیدعلی خیزران -خبرنگار- در توییتی نوشته بود: «‏خبری آمده که امیرتوحید فاضل دبیر سیاسی خبرگزاری موج که در سفر اقای ظریف همراه تیم رسانه‌‌ای بوده، پناهنده شده. انشاءلله دروغ از آب در بیاد.»

www.titrebartar.com

 

امیر توحید فاضل در واکنش به این خبرها در ساعت 15:40 دقیقه دیروز (دوم شهریور ماه) در توییترش نوشت: «هر کسی حق دارد برای زندگی خود تصمیم بگیرد. هیچ کس از آینده خبر ندارد. تنها کوته مغزانند که بدون اطلاع حرف می‌زنند».

www.titrebartar.com

 

سردبیر خبرگزاری موج: پیگیری نکردیم

امیر مرتضوی سردبیر خبرگزاری موج درباره‌ خبر پناهنده شدن دبیر سیاسی این خبرگزاری که همراه با ظریف به عنوان تیم رسانه‌ای به سوئد رفته بود به انصاف نیوز گفته است: ایشان در بخش سیاسی خبرگزاری کار می‌کرد و به همراه وزرات خارجه به سوئد اعزام شد؛ ما هم مثل شما در همین حد می‌دانیم که وزرات خارجه اعلام کرده با همین گروهی که به سوئد رفته، برنگشته است. 

وی می‌افزاید: اطلاعات دقیق‌تری نداریم و این خبرهایی که در توییتر منتشر شده مبنی بر اینکه پناهنده شده یا نشده را نمی‌دانیم. طبیعتا از زمانی که به سوئد رفته تا به حال به محل کار هم نیامده است. خبر دیگری نداریم، فقط خبر را از وزارت خارجه گرفتیم و در حقیقت دیگر پیگیری هم نکردیم.

جنجال  بر سر اصلاح‌طلب یا اصولگرا بودن

در این میان جنجال بر سر اصلاح‌طلب یا اصولگرا بودن این خبرنگار بیشتر حاشیه‌ساز شده است به طوری که کیهان مدعی شده است که این خبرنگار پناهنده شده را در طیف اصولگرا جا زده‌اند.

بررسی سوابق امیرتوحید فاضل دبیر سیاسی خبرگزاری موج نشان می‌دهد که وی در ستاد کروبی، ریاست ستاد کمیته اطلاع‌رسانی را برعهده داشته و ضمناً با خبرگزاری ایرنا و برخی روزنامه‌های اصلاح‌طلب مانند شهروند همکاری می‌کرده است. او حتی بارها با روزنامه‌نگارهای اصلاح‌طلب بیانیه‌های مشترکی را امضاء کرده است.

این لاپوشانی‌ها از عملکرد هر دو طیف سیاسی فرار رو به جلو است به طوری که در هر طیف شاهد خیانت‌هایی به کشور و گریختن و پناهندگی را شاهد بودیم باید دید چرا که این افراد از شبکه‌های ماهواره‌ای ضدانقلاب سر در می‌آورند و یکی پس از دیگری در حال رفتن هستند.http://www.ilandnews.ir/fa/News/85259/ماجرای-پناهندگی-خبرنگار-سیاسی-ایران-در-سوئد-چیست؟
بستن   چاپ