ایرانیان جهان

آخرين مطالب

آیا کامالا هریس می‌تواند ترامپ را شکست دهد؟ ایالات متحده آمریکا

آیا کامالا هریس می‌تواند ترامپ را شکست دهد؟
  بزرگنمايي:

ایرانیان جهان - پس از عملکرد ضعیف جو بایدن در مناظره با ترامپ و بالاگرفتن بحث‌ها درباره جایگزینی وی با یک سیاستمدار دموکرات دیگر، احتمال روی کار آمدن کامالا هریس مطرح شده است. - اخبار بین الملل -
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، پس از عملکرد ضعیف جو بایدن در مناظره با ترامپ و بالاگرفتن بحث‌ها درباره جایگزینی وی با یک سیاستمدار دموکرات دیگر، احتمال روی کار آمدن کامالا هریس معاون رئیس جمهور و رقابت با ترامپ در انتخابات پیش رو مطرح شده است.
یک دموکرات ارشد اظهار کرد کامالا هریس 59 ساله، جانشین طبیعی جو بایدن خواهد بود اگر رئیس جمهور در برابر فشارهای فزاینده برای کناره گیری از رقابت‌های انتخاباتی 2024، تسلیم شود.
در حال حاضر، اهداکنندگان کمک‌های مالی، فعالان و مقامات عالی رتبه حزب دموکرات این پرسش‌ها را مطرح کردند: آیا هریس شانس بیشتری نسبت به بایدن برای شکست ترامپ جمهوری خواه در انتخابات دارد؟ بایدن پس از مناظره 27 ژوئن با ترامپ، بارها تکرار کرده که در رقابت‌های انتخاباتی می‌ماند و قصد کناره گیری ندارد.
معاون فعلی رئیس جمهور آمریکا و سناتور سابق آمریکایی و دادستان کل کالیفرنیا، نخستین زنی خواهد بود که رئیس جمهور آمریکا می شود اگر نامزدی دموکرات ها را بر عهده گرفته و در نهایت ترامپ را در انتخابات 5 نوامبر شکست دهد. وی همچنین نخستین آمریکایی آفریقایی تبار و آسیایی است که عهده دار سمت معاونت رئیس جمهور بوده است.
سه سال و نیم خدمت وی در کاخ سفید به عنوان معاون بایدن، با شروع ضعیفی، جابجایی کارکنان و مجموعه اقدامات سیاسی اولیه شامل اقداماتی مربوط به مهاجران آمریکای مرکزی شکل گرفت که موفقیت چندانی برای او محسوب نمی شد.
در همین حال، از سال گذشته بسیاری از افراد در داخل کاخ سفید و کمپین بایدن، ابراز نگرانی کردند که هریس فردی مشکل آفرین و دردسر ساز برای کمپین باشد. اما مقامات حزب اعلام کردند از آن زمان تاکنون شرایط به طور چشمگیری تغییر یافته در حالی که او گام های مهمی را در زمینه سقط جنین برداشته و مورد قضاوت رای دهندگان جوان قرار گرفته است.
در همین حال برخی نظرسنجی های اخیر نشان می دهد هریس می تواند در برابر ترامپ عملکرد بهتری نسبت به بایدن داشته باشد. گرچه ممکن است با رقابت تنگاتنگی مواجه شود.
نظرسنجی اخیر سی‌ان‌ان که در تاریخ 2 جولای منتشر شد حاکی از آن است که میزان محبوبیت دونالد ترامپ با 49 درصد در برابر بایدن با 43 درصد در بین رای دهندگان آمریکایی ، 6 درصد بیشتر است. نتایج این نظرسنجی برای مقایسه مقبولیت ترامپ در برابر هریس 47 به 45 درصد است.
همچنین در این نظرسنجی مشخص شد که رای دهندگان مستقل از هریس با 43 درصد در برابر ترامپ با 40 درصد حمایت می کنند و رای دهندگان میانه رو از هر دو حزب با 51 درصد در برابر 39 درصد، هریس را به ترامپ ترجیح می دهند.
علاوه بر این، نتایج نظرسنجی انجام شده توسط رویترز/ایپسوس که پس از مناظره تلویزیونی بین ترامپ و بایدن انجام شد، نشان داد که هریس و ترامپ رقابت نزدیکی دارند به این ترتیب که 42 درصد طرفدار هریس و 43 درصد پشتیبان ترامپ هستند.
می توان گفت تنها میشل اوباما همسر باراک اوباما و بانوی اول سابق آمریکا، که تاکنون هیچ تمایلی برای ورود به میدان رقابت های انتخاباتی نشان نداده، در رتبه نخست افراد محتمل برای جایگزینی احتمالی بایدن قرار دارد.
همچنین نظرسنجی های داخلی انجام شده توسط کمپین بایدن پس از مناظره با ترامپ نشان داد که هریس همان میزان شانس بایدن برای شکست دادن ترامپ را دارد، در حالی که 45 درصد رای دهندگان اظهار کردند که به هریس و 48 درصد گفتند که به ترامپ رای می دهند.
دو اهداکننده جمهوری خواه در گفتگو با رویترز تصریح کردند کامالا هریس بسیار جدی گرفه شده است. اما آنها ترجیح می دهند که ترامپ به جای رقابت با هریس، با بایدن رقابت کند.
همچنین نتایج نظرسنجی دیگری نشان می دهد 37/1 درصد رای دهندگان هریس را تایید و 49/6 درصد عملکردش را تایید نمی کنند. این رقم برای بایدن 36/9 درصد در برابر 57/1 درصد و برای ترامپ 38/6 در مقابل 53/6 درصد است.
در همین حال، استراتژی عمومی کامالا هریس در سمت معاون رئیس جمهور درباره اسرائیل، مشابه استراتژی بایدن است. گرچه او نخستین مقام ارشد دولت آمریکا بود که در ماه مارس خواستار برقراری آتش بس در غزه شد.
حالا می توان گفت در صورت کناره گیری بایدن از ادامه رقابت های انتخاباتی، رقابتی سخت بین دیگر دموکرات ها برای تصدی نامزدی حزب شکل می گیرد. در آن زمان در صورتی که حزب، نامزد دیگری به جز هریس را برای جایگزینی بایدن معرفی کند، به عقیده بسیاری از دموکرات ها، ممکن است حمایت بسیاری از رای دهندگان سیاه پوست را از دست بدهد. افرادی که نقش بسیار مهمی در پیروزی بایدن در انتخابات گذشته داشتند.
این در حالی است که جو بایدن پس از شکست در دوئل انتخاباتی در برابر ترامپ، در مصاحبه‌ای کوتاه با شبکه ای‌بی‌سی، اظهار کرد اگر خداوند متعال بیاید و بگوید که از رقابت های انتخاباتی کنار بروم، چنین می کنم.
وی در این مصاحبه 22 دقیقه‌ای بر حضور قطعی خود در ادامه رقابت های انتخاباتی تاکید و بار دیگر خود را تنها فردی نامید که می تواند دونالد ترامپ جمهوری خواه را در انتخابات ماه نوامبر شکست دهد.
با وجود مصاحبه اخیر بایدن با شبکه ای بی سی، رئیس جمهور نتوانست تمام دموکرات ها از جمله قانون گذاران و اهداکنندگان کمک های مالی را متقاعد کند که برای ادامه رقابت با ترامپ و تصدی دوباره سمت ریاست جمهوری، متقاعد کند و حالا این افراد نیز خواستار کناره گیری بایدن هستند.
اما بایدن، در حالی که در معرض انتقادات شدید دموکرات‌ها در خصوص ناتوانی جسمی و ذهنی برای ادامه رقابت‌ها قرار گرفته است، در مراسمی مقابل کاخ سفید گفت که قصد کناره‌گیری ندارد.
رئیس‌جمهور آمریکا با وجود درخواست‌ها برای کناره‌گیری از رقابت‌های ریاست‌جمهوری، تأکید کرد که به مبارزه ادامه می‌دهد و در پاسخ به یکی از حامیان وی که از او خواست تا انتها ادامه دهد،گفت: «قرار نیست جایی بروم، هیچ جا نخواهم رفت».
پیش‌تر رویترز در گزارشی اعلام کرده بود که از هر سه دموکرات، یک نفر خواهان کناره‌گیری بایدن و جایگزین شدن فرد دیگری به جای او در رقابت انتخاباتی هستند.
این در حالی است که دونالد ترامپ رئیس جمهوری سابق آمریکا درحالی که حجم انتقادها از عملکرد رئیس جمهوری فعلی آمریکا در مبارزات انتخاباتی بالا گرفته، گفت که جو بایدن انتفادها را نادیده بگیرد و به رقابت ادامه دهد.
همچنین بر اساس نظرسنجی شبکه خبری سی‌بی‌اس آمریکا که پس از اولین مناظره برای انتخابات 2024 انجام شده، 72 درصد از مردم این کشور جو بایدن را دارای توانایی شناختی برای ریاست جمهوری نمی‌دانند.
گفتنی است که مناظره بعدی ریاست جمهوری آمریکا برای تاریخ 10 سپتامبر به میزبانی شبکه ای بی سی برنامه ریزی شده است.
انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، 5 نوامبر سال جاری (15 آبان) برگزار می شود.
اعلام آمادگی سیاستمدار برجسته دموکرات برای جایگزینی بایدناهداکنندگان کمک‌های مالی به بایدن خواستار کناره گیری وی شدندترامپ: بایدن منتقدانش را نادیده بگیرد و به رقابت ادامه دهداحتمال جایگزینی یا کناره‌گیری بایدن چقدر جدی است؟ انتهای پیام/

لینک کوتاه:
https://www.iranianejahan.ir/Fa/News/1159888/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

بایدن باید هرچه سریع‌تر از ریاست‌جمهوری هم استعفا دهد

واکنش رهبران جهان به کناره گیری بایدن از انتخابات

واکنش وزرای دفاع و خارجه آمریکا به کناره گیری بایدن

عصبانیت آرسنالی‌ها از ستاره تیم: او را بفروشید

کاخ سفید: بایدن دوره ریاست جمهوری خود را کامل خواهد کرد

کناره‌گیری بایدن از انتخابات2024،حمایت از هریس و واکنش‌ها در آمریکا؛گزینه دموکرات‌ها کیست؟

جزئیات رویارویی هوایی آمریکا و روسیه

تلاش آمریکا برای منصرف کردن یمن از انتقام

کناره‌گیری بایدن از انتخابات، حمایت از هریس و واکنش‌ها در آمریکا؛ گزینه دموکرات‌ها کیست؟

واکنش کرملین به کناره‌گیری بایدن از انتخابات آمریکا

العربیه: روسیه و عراق برای احیای روابط ترکیه و سوریه تلاش می کنند

تورم 2 میلیون درصدی ونزوئلا چگونه به یک درصد رسید؟ از اصلاح روابط بین المللی و کاهش تحریم ها تا بهره گیری از مشاوران خارجی و کنترل های مالی

تقدیر پلوسی از تصمیم بایدن برای کنار رفتن از رقابت‌های انتخاباتی

کامالا هریس: با تمام توان برای شکست ترامپ تلاش خواهم کرد

واکنش اوباما به کناره‌گیری بایدن از ادامه رقابت‌های انتخاباتی

آغاز دردسر‌های دموکرات‌ها پس از بایدن ؛ نظرسنجی‌ها چه می‌گویند؟

واکنش رهبران جهان به کناره گیری بایدن از انتخابات ریاست جمهوری

آغاز دردسر‌های دموکرات‌ها پس از بایدن ؛ انتخاب هریس یک تیر با چند نشان!

کامالا هریس: تمام تلاش خود را برای شکست ترامپ انجام خواهم داد

واکنش مقامات و سناتورهای آمریکا به کناره‌گیری «بایدن» ؛ حمایت کلینتون‌ها از هریس

واکنش‌ ها به کناره‌گیری بایدن و حمایت او از هریس

کامالا هریس رسما وارد کارزار انتخابات ریاست جمهوری آمریکا شد

واکنش‌ها به کناره‌گیری بایدن و حمایت او از هریس/ کلینتون ها حمایت کردند اوباما سکوت کرد

عبور از سیاست بی‌طرفی؛ خطای بزرگ سوئدی‌ها

طالبان: امنیت در مرز افغانستان و ایران تامین است/ تهدیدی متوجه تهران نیست

واکنش کلینتون و اوباما به حمایت بایدن از هریس

لوا قید تعطیلات را زد: تخت گاز برای فصل جدید

حماس: پس از حمله یمن به تل‌آویو امنیت در رژیم صهیونیستی از بین رفت

اوباما: در روزهای آینده با چالش‌های بی‌سابقه‌ای روبرو خواهیم شد

روسیه: پوتین رئیس جمهوری همانند بایدن را ترجیح می‌دهد

دولت چهاردهم از اهمیت ارز‌های دیجیتال غفلت نکند

روزنامه‌های اقتصادی دوشنبه 1 مرداد

تا پیدا شدن تیم: تمرین ستاره اسپانیایی با باشگاه دانمارکی

گزارش مرکز خبرنگاران معتبر نیست

اولین واکنش ترامپ به کناره‌گیری بایدن از رقابت: متقلب!

واکنش جالب ترامپ به کناره‌گیری بایدن

بایدن از رقابت های انتخاباتی کناره گیری کرد

واکنش رسانه‌های آمریکایی به انصراف بایدن از انتخابات

اوباما: حزب دموکرات برجسته‌ترین نامزد را انتخاب خواهد کرد

واکنش‌ها به کناره‌گیری بایدن و حمایت او از هریس

◄ بایدن از هریس حمایت کرد/ ترامپ: هریس را راحت‌تر شکست می‌دهم!

هریس: با اتحاد مردم آمریکا ترامپ را شکست می‌دهم

کیفیت اینترنت؛ با رویکرد عصر کشاورزی نمی‌توانیم در عصر مدرن زندگی کنیم

خسارت مدیران ناکارآمد

پاسخی قاطع به یک تهاجم

کسب مقام سوم تنیسور مهابادی در مسابقات کانتندر دختران در عراق

امکان تردد مستقیم و یکسره زائران از تمرچین پیرانشهر به کربلا فراهم شد

فعالان اقتصادی: اسرائیل در بدترین انزوا قرار دارد

(ویدئو) فوران آتشفشان زیبای ساکوراجیما در ژاپن

چین: ماهواره‌های استارلینک را با لیزر می‌زنیم!